Споделена история от Здраве

На 20 и с кръвно!
Здравейте, ще пиша направо

М. на 20г. съм. Имам високо кръвно налягане от нормалното до систолично 160 / диа. 60-80. Нямам болки или прочие... Ходил съм на двама кардиолози в Б-я и Германия и казват, че сърцето е здраво. Проблема ми е вече поне 2 години. През февруари направих изследвания на кръв и урина и нямаше изменения...
180 висок. 80кг. нямам наднормено тегло. Не пуша и не пия, не ползвам наркотици или спортни медикаменти.
Нямам болки в бъбреците или прочие.
Единствените ми наблюдения са ми че лятото кръвното ми беше приблизително нормално, сега избягвам студеното, но пак ми е високо.
Моля за съвет.

моля да ми се удобри историята, защото става въпрос за здраве и имам нубда от ПОМОЩ

Коментари

1.   Продължавай да търсиш лекарско мнение. Ако имаш "високо" кръвно, но това не те афектира по никакъв начин (болки, световъртеж, отпадналост), то нямаш проблем.

2.   Стоиш ли много на едно място? Пробвай с ходене пеша по 2-3 километра.

3.   Най-вероятно тялото ти функционира по този начин, ако кажеш горна и долна граница, най-вероятно ще сме ти по-полезни.

4.   Остава да 1. Прекаляваш със солта? 2. Наследственост в семейството?

Червено цвекло, чесън, просо, банани, киви, хрян, канела, какао са препоръчвани храни за сваляне на кръвното. Имаше една рецепта, която съм опитал - мед, лимон и джинджифил сутрин по 2 супени лъжици на гладно. И друга - чесън и орехи.

Преди 2-3 години и аз имах. Изследвания - напълно здрав, 185см 76кг. Много сол ръсех на всичко, често ядях чипсове и солени пуканки - единствените ми кофти храни тогава. Пържено, мазно, Макдоналдси, KFCта и тн от десетина години не ям. При мен това бяха причините. Като ги спрях ми се нормализира, от година и половина е ок без лекарства. Такива пих само 1 месец в началото.

Така че ако искаш сподели за хранителния си режим, може там да е причината?

5.   Животът ти не е такъв, какъвто искаш. За Нещо основно в живота се притесняваш и то не е такова, каквото искаш. Затова имаш кръвно. Иначе започни да взимаш малка доза лекарства за кръвно редовно. Но по-добре помисли какво с живота ти не е наред и ако може ш го промени.

6.   Възможно е да имаш шипове на шията или някакви други по-трайни схващания, които да блокират кръвния поток към главата. Като резултат сърцето бие по учестено да вдигне налягането. Иди на масажна процедура 5-6 пъти гръб-яка. Посети и ”спортен” доктор. Ако проблемът не е механичен да го наречем, значи е нещо психосоматично и редно да проследиш емоционалното си състояние при хипертоничните кризи. Може храната да не ти понася. Опитай да смениш менюто. Накратко-подходи методично и открий причината.