Споделена история от Здраве

Брекети
Здравейте, на 29 години съм и имам нужда от брекети. Къде в Пловдив слгат качествени брекети, но не и много скъпи. Чувала съм, че е възмоожно да сложат нянколко зъба? Възможно ли е, колко струва

Коментари

1.   да кажете добри специалисти и аз имам нужда от брекети

2.   Ами в Пловдив търси в центъра докрор Джуркова ... тя е зъболекаря ще ти оправи всичко за месец ;) ТЯ Е ЧОВЕКА скъпи или не ще я питаш самата нея ..... иначе си позакъснял/а ама отивай бързоо !!!!!!!!!!!!!!!! .........................

3.   Сигурна ли си, че точно от тях имаш нужда?
Аз носих обикновено българско апаратче като порастнала, днес за 150 лв, преди безплатно и ми се изправиха зъбите. Освен това то може да се носи и само нощем, ако проблемът не е драстичен.

Познавам хора с американски брикети (както сега им викате), които си ги махнаха и не си решиха проблема. Дали зъболекарите ортодонти не искат да ви вземат паричките? Питайте дали и с нормално апаратче проблемът може да бъде решен. Защо се сещате на 29 години?
Аз на 16 съм носила апаратчето и ме предупредиха, че може и да не се получи, познавам 22-годишна, която обаче си реши проблема пак с нормално апаратче. Свиква се трудно с него, но пък може да си миеш зъбите добре, освен това е 100% ефективен.

4.   Какво представлява това апаратче ?

5.   Апаратчета им викахме навремето (преди 10 години). Това са вид шини - виждала си, няма начин. Изглежда като непрекъсната тел през зъбите. Тази шина може да има и пластмасово небце, подобно на протезите, сваля се при ядене и позволява да се мият зъбите без остатък, защото се сваля. При брикетите, често след това зъбите са леш, защото са се задържали остатъци там от храна, лош дъх и т. н. са последиците.
Освен това тези шини може да се свалят през деня и да се носят само нощем, ако не ти е голям проблемът. Страшно са евтини, затова гледат да не ги препоръчват
http://www. mund-art-kfo. at/media/img/spangen/abnehmbare-spange-bionator. jpg.
Не са червени и с толкова масивно небце, това апаратче е май даже за проблеми със захапката. Правят ги зъбните техници у нас, не бива да е повече от 150 лв. Познавам и порастнали, които са били с малки проблеми и са си изправили зъбите с такива шини. Снимката даже е от западен сайт, на Запад са си стандарт при малки проблеми и проблем със захапката. Иначе трудно се свиква с тях отначало, може и да ти се гади, затова пък са супер ефективни (сам си ги стесняваш даже), зъбите сърбят и усещаш как се наместват. Лесно се поддържат - свалят се и се мият с четка за зъби. Като кажеш на ортодонта „обикновена шина„, той знае. Ако се направи на чукнат (няма печалбичка за него), му покажи снимката
Мари

6.   Ами аз съм малка на 16 години съм, но съм от Враца имам брекети на 3 зъба защото имах 1 крив и ми излезе околко 250/300 лв. защото по късно ми сложиха още 1 брекет понеже зъба не трябва само да се изправи, а да се завърти хубаво. Успех!!!

7.   Аз съм от Пловдив и си изправих зъбите при Д-р. Георги Хунджев преди година. Много съм доволна от резултатите, всичко стана бързо и сравнително безболезнено. Като цяло тои работи с всички видове брекети, но когато го сравних с другите ортодонти цените ми се видяха по умерени. След малко мислене си избрах сафирени брекети които изглеждаха страхотно защото едва се забелязваха и много бързо свикнах с тях. Които се колебае дали да избере сафирените брекети, няма сбърка.

8.   Има само едно място в България където ще направят усмивката ви перфектна и за късмет е в Пловдив.
www.usmivki.com
погледнете сайта, има пациенти, клипове и контакти за връзка ;)

9.   Ж29: Днес съм на 29 г. Носих споменатото от № 3 и 5 "апаратче" в продължение на 6 години. Да, ефект има, но не задоволителен. В крайна сметка, зъболекарят ми ме съветва да си поставя бреки, че "изпускам влака" и няма за кога да го отлагам. За съжаление, нямам тази финансова възможност. Иначе, и той ме посъветва да разгледама сайта на "Усмивки".

Явно хората се справят повече от добре и са си спечелили славата... Действай, докато си млада, че някое време МНОГО ще патиш. Аз вече го усещам и се плаша, когато си представям старините с тази захапка....

10.   Много съм доволна от услугите на Др Хунджев, много сериозен млад ортодонт! Синът ми е на 13 години и беше с много дълбока захапка, много струпани зъби и навсякъде в Пловдив ми казваха, че задължително трябва да му се извадят поне два зъба и само Др Хунджев ми предложи алтернативно лечение. Носи метални брекети вече 6 месеца и резултатите са повече от забележими. Много сме доволни и горещо го препоръчвам на всички майки, които искат да избегнат ваденето на здрави зъби на децата си и търсят по-безболезнен вариант.

11.   Здравейте! Аз съм на 26 години и искам да си изправя зъбите. Колебая се дали да сложа брекет или обикновена шина. Ходих при трима ортодонти. Двама от тях ми казаха, че трябва да си извадя мъдреците и след това ще нося брекет. Третият ортодонт каза, че не е необходимо да се вадят зъби и че е по-добре да се сложат обикновени шини, защото са по-евтини и по-лесни за почистване. Освен това недостатък на брекетите е, че след като се свалят, се слагат ретайнери, които в някои случаи се носят цял живот. Ако някой си е изправял зъбите на тази възраст, моля нека да напише мнение и препоръка!

12.   Здравейте!
Нека да споделя и моето мнение за брекетите и все още малкия ми опит с тях.
От 2 месеца нося брекети Damon Q и резултата, който виждам за тоеа кратко време наистина е изумителен. Проблема ми със зъбите не е съвсем огромен, но все пак е голям. С обратна захапка съм - горната ми челюст е по-напред от долната и предните 4 зъба на долната ми челюст бяха много криви, а сега за това кратко време почти се изправиха. И двете ми челюсти се разшириха и сега усмивката ми стана по-широка и красива. Много съм щастлива от досегашният резултат.
Единственото неприятно нещо беше 1-та седмица когато ми ги сложиха. Доста ме боляха зъбите и ми се разраняваха бузите и устните отвътре, но бързо ми се оправиха и свикнах и дори не се ограничавам кой знае колко с храната.
Така че моят призив към всички, които се колебаят дали да си сложат е: "Действайте, без грам колебание, защото след като видите и най-малък резултат, ще бъдете невероятно доволни и щастливи".

13.   Някой може ли да ми препоръча добър ортодонт в София и цените да не са космически? Благодаря предварително

14.   за Пловдив – само доктор Джуркова! тя е най-добрата аз съм много доволна. преди месец ми махнаха горните брекети, а следващата седмица ще ми махат и долните. зъбите ми са уникални...

15.   И аз минах през "най-прехвалените" ортодонти в Пловдив и никой не ми предложи това, което търсех (Damon Q брекети), даже ме разубеждаваха, което на доста ме учуди. После установих, че повечето от тях разчитат на името си и стари знания, и не искат да научат и прилагат най-новите и съвременни системи!
Сега съм при Д-р. Хунджев. Той ми предложи толкова много вариянти на брекети, че ми беше трудно да си избера. Предложи съвсем незабележими брекети (лингвални брекети), които се носят от вътрешната страна на зъбите, както и по-естетичния тип самолигиращи брекети Damon Clear, но нали съм си супер инат си настоявах за моите Damon Q. Нося ги вече трети месец и съм супер доволна от избора си и на ортодонт и на брекети.

17.   За Пловдив бих препоръчала др. Маневска. Тя е от малкото ортодонти които работят с лингвални брекети. Една година продължи лечението ми. Много съм доволна и не съжалявам в избора си за ортодонт. Доказан специалист с много опит-за мене това е най -важното.

18.   здравейте,
Днес си записах час в София при доктор Хунджиев
Понеже съм на 24 години искам брекети от вътрешната страна на зъбите, т. е. лингвални.
Той поставя, но не знам каква е цената?
Някой може ли да ми каже.
През много ортодонти минах и навсякъде е различно и всеки ми обявява егати цената

19.   Някой може ли да даде мнение за д-р Шеткова. Не я познавам лично, но моята зъболекарка ми я препоръча. Благодаря Ви предварително.

21.   Изкам да сложа брекети и по скоро ще слагам. Може ли съвет- какжи хигиенни пражила да спазвам и за колко време ги слагат.

23.   Здравейте! Аз съм на 18 години! Последните години и аз имах проблем със зъбите и съм носила брекети за 2 години и 9 месеца и всичко си мина и почнах със скобите но накрая вече буквално ми омръзна и без нищо да кажа спрях да ходя в стоматологиятя! Моя проблем го реших в стоматологията във Велико Търново! Скобите се носят след махането на брекетите за да свикнат зъбите и да не се върне проблема! Тези които ще си слагат брекети- те се лепят на зъбите и се слага дъга за ги стяга и да изравнява зъбите! Първите дни след лепенето им ще чувствате неудобство и ще имате силни болки! Ходи се на 2-3 месеца за да се затягат дъгите! Важно при носене на брекети е докато се носят да не се ядат твърди и хрупкави храни а да са сравнително меки за да не се отлепи брекет! Хубаво измиване на зъбите особено вечер! и когато ви ги отлепят след години (2-3) ще носите скоби в период от 9-10 месеца! Така мина всичко при мене! Това е от мене!

24.   Здравейте аз съм на 27г. А след какъв период от време зъбите ви се изправиха? аз си сложих брекети миналия вторник. не мога да ям нищо освен попарки и много боли ако пробвам да сдъвча нещо.

25.   до номер 24 - Вчера си свалих брекетите. Носих ги точно година и 6 месеца, но продължителността на лечението е относителна, зависи от проблема ти. Спокойно можеш да попиташ ортодонта си колко дълго ще си с брекети. Лек ден!

26.   Моля ви, дайте мнения за д-р Хунджев! Разгледах му сайта и се навих да отида при него в Пловдив, но ми кажете какви са цените при него! Много ми е важно, моля ви отзовете се! На 20 съм и долните ми зъби са зле, който е хосил при него, да каже как работи той, какво е отношението и най-вече какви цени взима!

27.   Не ходете при Хунджев! Развали ми захапката! 389

28.   Аз съм доволна от д-р Хунджев. Съвременен специалист, с модерни методи на лечение и с добро отношение към пациентите. Сложи брекети на сина ми и понеже живеем в чужбина продължихме с посещенията си там, до края. Заплатихме за прегледа и за поставянето... Периодичните посещения след това си ги правихме където живеем. Цените също са по-добри в сравнение с други.

29.   Доктор Кадийска е много добра, работи отдавна и жената просто е невероятна като човек и специалист и отданта парите не са и важни, а само да помогне на пациента
https://www .ortodont-pazardjik.com/