Споделена история от Здраве

Чувствам се странно...
Пиша за първи път, макар да знам, че моя глас ще бъде глас в пустинята на многото истории тук. Тялото е затвор на човешката душа - в момента се чувствам така. Дори сънищата са по-истински, защото чрез тях компенсирам Тоталната Липса на Реалност!
Мъж на 28г, висшист (това се убедих няма никакво значение)... загубил в отвъдното сестра, приятели...
Проблема ми е, че за да живее човешкото ми тяло трябва да се храня, спя... Не мога да правя нито едно от двете!
Пиша само и само... за да съм тук и сега... тук и сега с Вас!
Търсих истината в много религиозни учения. Търсих истината в хората като огледало на мен самия.
Нямах пари - не бях щастлив. Спечелих пари - пак не съм щастлив. Болката от съществуването е перманентна, а затвора, който си построих - невъзможен!
Друг проблем е не само липсата на апетит за съществуването ми, но и... липсата на цел, като че реалността е илюзия, а труда ми не дава плод, а ражда... нещо с нечовешки облик!
Не мога да отида навън от скоро, защото "навън" е нещо наистина ужасно за мен.
Странно... до преди година не си и мислих, че ще пиша нещо подобно в интернет пространството...
Благодаря Ви от цялата си същност незнайни приятели и нека вечерта Ви бъде топла!

Коментари

1.   Те си умен и интелигентен млад човек, с отворено съзнание- търсеща личност, която не съзира връзката между Божия план и тотално разпадащия се жесток и брутален свят. Пишеш, че си изгубил много близки хора. Тази болка, липса, безвъзвратност, не може да не е оказала въздействие върху психиката ти. Изпаднал си в психическа криза и затова не виждаш нито смисъл, нито цел, нито светлина в тунела. Би било прекрасно ако имаш родители и приятели, които да те разберат и да се опитат да те разведрят, но не всеки ги има. Посети специалист, който да ти помогне да излезеш от това състояние. Виждаш как много често тук има такива постове- изпълнени с болка, мъка и лична драма. Щастието и спокойствието на са перманентни за човешката личност, а само мимолетни състояния, само едно междучасие. Искрено ти съчувствам, защото и аз не се чувствам по-различно от тебе. Подкрепям те, макар и анонимно и ти желая кураж и борбеност!

2.   Звучих като сектант. Спри да ходиш на секти и по-добре си смени дилъра. Много зле говориш. така де пишеш. Имаш промит мозък.

4.   Чувствам се по сходен начин, така че не мога да ти помогна.

5.   Помисли добре над себе си и намери нещото което те кара да се чувстваш така!

6.   Интелигентен млад мъж си, но звучиш така отчаян, тъжен и самотен. Мисля, че доста си се депресирал! Не.. не е хубаво така! Тия религиозни учения ти промиват мозъка! Намери си приятели.. Излизайте заедно ИМАШ НУЖДА ОТ ЛЮБОВ! Намери си приятелка! Вдигни си духа! Не се предавай така! УСПЕХ!