Споделена история от Здраве

Бели точици (пъпчици) там долу
Аз съм момиче на 18г. Въпросът който ме притеснява е следният. По малките срамни устни имам някакви бели точици (приличат на пъпчици), не ме сърбят, нито парят, затова и не съм ходила на генеколог. Но в последно време взех да се притеснявам. Нямам представа, може би си е нормално, или пък не. Тъй като нямам никакви оплаквания, реших да споделя с вас и да чуя мнението ви. Моля ви, момичетата и жените, споделете вие имате ли подобни бели точици(наподобяващи пъпчици) там долу. И ако мислите, че може да е нещо друго, кажете мнението си.

Коментари

1.   О кога ги имаш?

2.   Ако имаш сексуален живот, отивай на лекар. Има венерически болести, от които и презерватив не предпазва (например предават се члез слюнка).
Тук ще намериш всичко за венерическите болести http://venericheskibolesti.start.bg/. Отивай на кожен лекар ама веднага, иначе ще се загубят пъпчиците и ще минеш към друг стадии на болестта. Може и симптомите да изчезнат и да те обхване селд години...и тогава не се лекува, а се умира!
Не искам да те плаша, но венерическите болести са ужасно нещо.Те се лекуват ако сега отидеш на лекар

3.   От Авторката: Наблюдавам ги от около 2 години, може би и преди това ги е имало, но не съм обръщала внимание. А както споменах нямам оплаквания, нито сърбеж, нито парене. Тъй като попитахте, Не, не водя полов живот. Значи има ли повод за притеснение?

4.   Не слушай номер 2! Не се притеснявай за тези пъпчици, защото ги има както при мъжете така и при жените :) и въобще не е нещо злокачествено! Може да ти минат след време :)

5.   Не са пъпчици.. просто образувания са.. по- светло е и не е съвсем като пъпка, нали? Не се притеснявай, не си единствената, която има.. може да не се махнат, но може и да се махнат :)

Мег*

6.   Мисля, че са някакви естествени мастни образувания. Усещат се като твърди топченца, по-малки от главата на топлийка даже. Аз също имам, но никога не са ме притеснявали. Ако беше нещо болестно, гинеколозите щяха да забележат.

8.   И аз ги имам, но сега видях, че ги имам и на устата на границата с лигавицата. Тези образувания нещо нормално за тази зона ли са?

9.   май си сиренясала....

10.   Отиди на гинеколог и, за всеки случай, се провери за кондиломи. Ако си девствена и никога не си била с мъж, няма да са те, но дори и орален секс да си правила или някой да е свършвал около анус/вагина, дори без проникване, има вероятност да си заразена с вируса.
Гадини големи са ако са те. Не ти ги пожелавам...

12.   Не се притеснявай, просто отиди на дерматолог и ще ти се изпише един мехлем, с което ще се мажеш в продължение на седмица. Не си спомням името на мехлема, но аз също го минах. Не е нещо сериозно, на стресова основа е.