Споделена история от Здраве

Ескапел-действие
Здравейте!
Имам въпрос към по опитните сред вас жени, майки и всеки който е пил ескапел. С приятелят ми правихме секс 2-3 дни преди предполагаемата дата на начало на менструация и той свърши в мен. Винаги до сега сме се пазили, но стана гаф. Нямах възможност да пия ескапел веднага, а го направих до 48 час, което според опътванията е с 85% вероятност за действие. В момента ми закъснява с 1-2 дни и съм в абсолютна паника. Обикновенно ми е изключително точен. Опитвам се да се успокоя, но не мога. Четох, че ескапел предизвиква цикъл 1-5 след приема, но все още не ми е спокойно. Този риск от кръвотечетие също ме притеснява, защото при норма ми е много силно. Моля да ме посъветвате нещо! Какъв е шанса за забременяване в тези последни дни преди цикъл.. зная че е относително, но просто ми се иска да чуя вашите мнения. Благодаря

Коментари

1.   Ние докато ти отговорим ти вече ще си разбрала дали си бременна или не. :)
Успех!

2.   Това хапче е много силна хормонална "бомба" и е възможно да окаже въздействие върху цикъла.
Мисля, че шансът за забременяване е малък в този период, все пак едва ли си била в овулация два дни, преди да ти дойде.
Все пак, ако не ти дойде до петия ден, е добре да идеш на лекар (най-вече да видиш дали всичко е наред от хормонална гледна точка). В миналото съм взимала 2-3 пъти това хапче и все ми се разбрицаше организма след това за доста време.

4.   На мен Ескапел ми помогна, но аз го пих 1 час след "белята". Не знам какво да те посъветвам - направила си каквото можеш, ако менструацията ти закъснее с повече от пет дни, направи си тест за бременност.
По принцип хапчето предизвиква менструация 5-6 дни след прием, но това са си хормони и никога не можеш да си сигурна какво да очакваш. Но да, ако са минали повече от 15 дни от акта, или ти закъснее с повече от 5 дни, просто си направи тест. Дано всичко е наред!