Споделена история от Здраве

Гръбначно изкривяване/изгърбване
Здравейте! От скоро започнах сериозно да се притеснявам за състоянието на опорно-двигателната ми система. Аз имам гръбначно изкривяване, имам гърбица. В днешно време има много като мен - в училище забелязвам доста връстници с подобни проблеми, но те не им обръщат внимание. Таа моята гърбица се намира в областта на стомаха, като се наведа гръбнакът ми изпъква и изглеждам все едно че съм с динозавърски шипове. Не искам да ходя на процедури за изправяне, та аз нямам време за нищо... Но иска да попитам тези, които наистина разбират, как мога да си оправя опорната система в домашни условия? Някакви упражнения да ми препоръчате? Имам и лост в двора, мога да вися и да се набирам... Но за процедури и дума да не става - първо, че сигурно се плаща, второ, че наистина нямам време да ходя до болницата, която е далече... Когато се усетя, че стоя/седя изгърбен, се изправям, но само това едва ли ще помогне, затова чакам вашите съвети. Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   ПЛУВАНЕ!
Аз също имам гръбначно изкривяване и тренирам плуване! Мога да ти кажа, че много помага, освен това оформя тялото по много красив начин, но трябва да плуваш поне 45 мин на ден, сериозна тренировка

2.   Аз съм абсолютно като теб до скоро не обръщах внимание. Една баба ми каза била лекарка навремето както и да е. Слагаш една точилка между сгънките на лакетите и кръста да стане нещо като шина или упора на кръста. И ходиш така поне по 1 час на ден и постояно и с времето просто ти става навик да не стоиш изгарбен. Незнам дали си ме разбрал но ако не си дай поща ще ти направя снимка. Помага ако си малко по упорит това го правих три четири дена но ми писна. Но сега започвам пак по сериозно че взе да ми прави впечетление и става едно такова грозно.

П. с. И аз ще следя за други предложения.

S&S

3.   Ако няма къде да ходиш на басейн-имитирай плуване. Хващаш се за стена с едната ръка и правиш извивки на противоположната страна на изкривяването. Виж в интернет от къде може да си купиш корсет против изкривяяване. Трябва да засилиш гръбна и коремна мускулатура, от опора на 4 крака-котешки гръб да правиш.

4.   Здравей! Аз имам същия проблем. Най-добрия съвет е да се опитваш да стоиш изправена или да ходиш на изправителна гимнастика - помага! :) Желая ти всичко хубаво!

5.   аз ходя на фитнес помагали или за да си изправя гьрба или да спирам

6.   Имам същия проблем. Трябва да ходиш на плуване, но ти каза, че нямаш време. Така че трябва да отделиш време и да отидеш на доктор, той ще ти покаже упражнения с които ще изправиш гръбнака си. Късмет ;)

7.   Можеш да спреш изкривяването с мускулатура на гърба. Ходи на фитнес, запиши се на някакъв спорт. Гърба ти е по важен от времето.

8.   Важен е начина на седене на стол. При неправилна позиция и при дълга работа на компютър се появява това изкривяване - кифоза в лумбален отдел.
Виж този анатомичен коректор за стол за да подобриш стойката при седене
http://stelki.ladysecret.eu/oblegalka.htm

Рефлексотерапевт Жоро Йоргов