Споделена история от Здраве

Нацъфтяла коса
Здравейте, косата ми е нацъфтяла, изтощена и изглежда ужасно. Омазнява се на втория ден след като съм я изкъпала, което е отвратително. Не знам с какъв шампоан да я къпя и изобщо какво да направя, за да изглежда по-добре. Намалих използването на преса ( само в специални случаи) Моля ви дайте съвет с какъв шампоан, кристали, маски и каквото и да е да използвам :)

Коментари

1.   Първо подстригвай косата си на всеки 2, 3 месеца, за да я съживиш. Продължавай така, като не използваш преси, сешоар и т. н. Ако си миеш косата всеки ден това няма да реши проблема с мазната коса, дори може да го усложни.
***Препоръчвам ти шампоан Деркос на VICHY. ***

3.   За "нацъфтяването" - ами трябва й подстрижка. За да се отстранят цъфналите краища. Иначе ще ти се разцепят космите още по-навътре.

4.   Единственият начин да помогнеш на косата си във всякакво отношение (цъфтене, омазняване и т. н. ) е да намалиш къпанията. В това число нямам предвив супер рядко да се къпеш. Сега е перфектният момент да опиташ чрез носенет на шапки, качулки и подобни. Прави я на плитки и няма да си личи, че е мазна. Да, отначало е трудно да я търпиш мазна, но с времетоще спре да се омазнява, а на теб няма да ти се налага да я миеш често, т. е да я съсипваш. Има много теми в интернет относно по-рядкото миене на косата, много хора разказват за своя опити какво са преживяли. Опитай :)

5.   Колкото по-често я миеш, толкова по-често ще се омазнява. Не е здравословно да я миеш повече от 2-3 пъти на седмица. Изтощава се и косъмът изтънява. Минала съм през същото.

6.   Колкото по-често се мие косата, толкова по-бързо се омазнява. Постепенно трябва да разредиш миенето на един, два пъти седмично. Е, лятото по-често, по разбираеми причини, но в никакъв случай при всеки душ. Цъфналите краища трябва да се изрежат напълно, до здраво крайче на косъма, иначе пак ще се сцепи. Ползвай сешоар само в краен случай, най добре е косата да се суши на стайна температура. Не я третирай прекалено с всякакви препарати и уреди, остави я на спокойствие, подрязвай я редовно и ще живне.

7.   Според мен е най-добре да отидеш на фризьор да махнат всичко нацъфтяло. По-добре по -къса. но хубава коса отколкото по-дълга и метла. Фризьорката ще ти даде съвети какво да правиш. Моят съвет към теб е да си направиш кератинова терапия за коса. В хубавите салони струва по 100 лева заедно с шампоан и балсам оставащи за теб. но има оферти в сайта Грабо където има и за 20 лева. но не ти дават шампоан и балсам. Ако имаш възможност да дадеш 100 лева го направи. Моята коса беше ужасна и първо ме подстгираха и после ми направиха тази терапия в София. но мисля че и в други градове я има. Действа хем освежително на косата. хем леко прави косата една идея по-светла. хем я изправя идеално. На мен лично ми помогна. Заслужава си да пробваш и то ако имаш дълга коса. Търси във Фейсбук доста салони предлагат. Обади се и разпитай. Не е добра идея обаче месец преди терапията да си се боядисвала и месец след терапията. Имай го на идея ако използваш боя.

9.   Ако си в пубертет е съвсем нормално да ти се омазнява на 2рия ден.

10.   първо си я подкаси... колкото трябва, за да спреш поне цъфтенето!
От фризьорския салон си вземи шампоан и балсам който ще е специално за твоят тип коса те ще го преценят ти ще поръчаш от самият салон! (не е толкова скъпо тъй като обикновенно шишетата са доста големи и много се пенят топест можеш да използваш много малко колчество)
Преди да започнеш изправянето напръскай косата със термо защитен спрей (той предпазва от самото горене и предпдвраятва цъфтенето, аз използвам syoss черен с лилави насписи, също на loreal розовия!
Разресвай косата си преди да заспиш така не се предпазва от накъсване!
Използвай маска за коса поне два пъти в месеца, бих ти препоръчала loreal professionel както и домашна от белтък на яйце придава страхотен блясък
Ако пресата ти може да се настройват градуси гледай да са възможно най-ниските!
Не я боядисвай и не използвай екстеншъни, за да не влошиш допълнително положението!
За сега е това.... усепх ти пожелавам! :*

11.   И моята цъфтеше докато не почнах да я подстригвам всеки месец само връхчетата ( сама го правя, вече не вярвам на фризьори). Мия я всеки ден с много лек ежедневен шампоан и балсам. Косата ми е дълга малко над кръста, с блясък, никакво омазняване и цъфтене, но се иска постоянство и поддръжка, не е боядисана. Ако искаш слушай бабини деветини и се къпи един път седмично - косата ти ще увехне от натрупалата се мръсотия. През деня скалпа се омазнява, отделя се пот, по косата полепват мръсотии от въздуха, прахови частици от автомобилите, освен ако не живееш в гората де. Използвай леки шампоани и я къпи по- често, не е нужно да си даваш парите за скъпи продукти, които нямат ефект. Изборът е твой!