Споделена история от Здраве

Момичето, с което се срещам, има HPV
Здравейте,
Има едно момиче, с което наистина много се харесваме. Аз съм на 31, тя на 25. Познаваме се от година и нещо, имаше доста силна химия, но по стечение на обстоятелствата чак сега започнаха да се случват нещата. На една от срещите ни тя ми каза "Виж, много те харесвам, но трябва да знаеш нещо. Имам заболяване, от което се лекувам... ". И ми обясни за Палинома вируса. Има различни форми, но при нея явно е по-опасния вариант, понеже има голям риск от рак на матката. Беше се подложила на доста тежко обгаряне, сега пие някакви хапчета, но напредъкът е малък. Четох за този вирус, реално е доста разпространен, почти половината хора по света го хващат в един или друг момент, но повечето му варианти са безопасни. Обаче има и по-опасни, при които има риск от рак - на половата система, на гърлото - зависи къде ще попадне. И презервативите не помагат в случая. При орален секс също човек може да се зарази, вирусът може да попадне в гърлото. При мъжете рискът от рак е по-малък, но пак в следващите няколко години бих бил рисков за партньорките си.
Така или иначе наиситна я харесвам и й казах, че съм готов да опитаме. Една вечер след срещата я заведох вкъщи, доста се разгорещихме, но не стигнахме до секс. Само ме свърши с ръка. Но ще бъде трудно - секс не можем да правим, не мога да я задоволявам орално и дори с ръка. Някой има ли опит във връзка с човек с подобно заболяване?

Коментари

1.   Авторе, аз съм на мястото на приятелката ти. Да, наистина не е никак приятно, но ХПВ не означава прокажен ;) А ти явно не я харесваш кой знае колко след като вече мислиш и за евентуалните ти други партньорки.. По принцип този вирус е на хората със по-слаб имунитет. Истината е , че почти всяка жена има или е имала някой от генотиповете поне веднъж в живота си. Също така по отношение на вирусите жените обикновено са тези, които ги ловят, докато мъжете главно са преносители. ХПВ не е спин нито нещо кой знае какво - просто трябва да се следи ;) Ако имаш силен имунитет няма за какво да се страхуваш, но ако смяташ просто да я изчукаш за тефтера, по-добре не го прави. Тя ти се е доверила,защото наистина те харесва и повярвай ми не е лесно да го споделиш това като знаеш как реагират повечето необразовани хора... Ако имаш сериозни намерения бъди с нея,ако не - недей да разбиваш надеждите и доверието е моя съвет.

2.   Това изобщо не трябва да те притеснява, ще се излекува (говоря за външното проявление на вируса) и ще имате нормална връзка. Това е много по-често заболяване отколкото предполагаш, страшно много хора го имат. Този вирус има много типове, някои от тях нямат външно проявление и дори казват, че човек, който е спал с поне 3-ма човека със сигурност го има в тялото си. Трябва да оцениш факта, че ти е казала, защото това е много трудно да си признае за такова нещо. Аз имах връзка с момче няколко месеца и не правихме секс заради това, беше ми много трудно да му кажа, не знаех какво ще си помисли. Накрая събрах смелост и му казах всичко и бях много щастлива, че той ме разбра. Страхувах се да не ме зареже и знаех с какво мнение ще остане за мен. Подкрепяй момичето, бъди до нея (това е много труден момент). Може би 80% от хората живеят с някоя от разновидностите на този вирус без да знаят за това и то не пречи по никакъв начин, а когато има външно проявление - това се лекува. Ако наистина държиш на нея това изобщо не трябва да те спира. Много скоро всичко ще е окей. :)

3.   Много хубаво че ти е споделила, горкото момиче. И това не е вярно че всяка жена се заразява според мен, просто партньор е бил нечитав или е ходил с такава жена, има ги всякакви боклуци.

4.   От автора,
Благодаря ви за подкрепата. Номер 1 и 2 - работата е там, че не става дума просто за някоя разновидност, а за високорисков щам. Тя ми каза, че е била в предканцерогенно състояние, което лекарите са третирали. Така че риск от рак на пениса или гърлото при заразяване от моя страна има.
Иначе я харесвам, но нека да бъдем реалисти. Винаги има вероятност една връзка да не потръгне. Няма как да знам, че ще си паснем като двойка, така че да - има вероятност и да не се получи, да имам бъдещи партньорки и е съвсем нормално да не искам да съм преносител.
За подкрепата, ще я подкрепям дори и да не се получи между нас. С нея си бяхме приятели преди да започнат да се случват нещата, помагал съм й винаги, ще й помагам и занапред.
Четох за един метод - по време на половия акт мъжът остава с боксерки, вади пениса през дупката на бельото и слага презерватив. Така се избягва триенето на кожа в кожа и се намалява значително риска. А при орален секс се покрива влагалището с разрязан презерватив. Ще съм благодарен, ако някой сподели подходящи сексуални практики за този случай.
Номер 3, не мисля, че трябва да осъждаме човек заради някакво заболяване. Познавам бившия й приятел и е свясно момче. На всеки може да се случи, още повече, че презервативите не предпазват много в случая.

5.   Авторе в никакъв случай, не рискувай! Това че някъде пише, не значи че така би се предпазил от заразяване. Всеки може да се зарази, но това не означа че здравия трябва, да мисли за болния. Да бъдем реалисти, както казваш ти. Не причинявай, това на себе си! Защото не само теб, ще обвиняваш в случая, а най-вече нея. Има много жени на цялата планета земя, не свеждай избора си до минимум. (Ж 20)