Споделена история от Здраве

На 18 години - хронична умора?
Здравейте! Обръщам се към вас във връзка със сериозна тема и искрено се надявам някой да успее да ми даде съвет.
На 18 години съм, момиче, и от известно време чувствам физическа слабост почти постоянно. Като по-малка спортувах, но се отказах, в момента хидя на училище (последна година), като междувременно работя в заведение. Работата не е твърде натоварваща, смените са два на два дни, като през тези два дни се работи от сутрин до вечер. Ходя редовно на училище (заместват ме, когато се налага), за да не изоставам. Понякога се случва да почивам по цял ден. Спя достатъчно, поне по 7-8 часа на денонощие и не мисля, че напрежението е твърде голямо за млад човек.
Въпреки всичко, често се чувствам слаба физически и ми става лошо. Висока съм 170см, тежа 53 килограма. Старая се да се храня редовно, но понякога ми се повдига при ядене. От алкохол също ми се повръща, затова гледам да не пия нещо различно от бира или чаша вино, което е рядкост. Сутрин още със ставането се чувствам отпаднала, въпреки че спя добре и вечер заспивам сравнително лесно.
Каква е причината за тази слабост? Дали не са симптоми на някаква болест? Ако трябва да си правя изследвания, какви трябва да са? Ако съм пропуснала някоя подробност, моля попитайте ме, ще ви бъда много благодарна за мнение.

Коментари

1.   И аз съм на 18, но от 2 години съм като утрепан. Нямам сили и желание за нищо. В депресия съм, това е сигурно. Бях много енергичен. И аз спортувах. Тренирах с часове, а после като се прибера продължавах. И не знам дали е по темата, но от тогава и ерекцията ми спадна драстично. Винаги съм бил много надарен и прекарвах с часове(вярвай ми) в мастурбация. А сега съм като старец.

2.   Най-добре посети личния си лекар, който ще ти назначи точните изследвания. Мисля, че може да е анемия или нещо подобно.

3.   Приемай повече витамини.