Споделена история от Здраве

Кръгове под очите
Здравейте. Без излишна информация започвам.

Мъж на 24 съм. Работя с компютри. Откакто започнах да прекарвам много време пред монитора се появи един проблем. Кръговете под очите (както сте забелязали от заглавието). Искам да питам дали има хора, които са се изправили със същия проблем и дали има колеги, които искат да се справят/са се справили с този проблем, тъй като е изключително неприятно. Пробвал съм методите с краставица, картоф, торбички от чай и лъжицата от фризера - няма резултат. Нямам проблеми със зрението, ходил съм на очен, изключете това като вариант. Много бих искал да се отърва, но дали това е възможно предвид професията ми? Много бих искал да премахна тези "торбички" колкото се може, по-бързо

Благодаря за вниманието!

Коментари

2.   Наспиваш ли се достатъчно добре (7-8 часа сън на нощ)?
Друг вариант е да задържаш вода. Гледай да пиеш повече вода през деня и по-малко вечер. Също можеш да пробваш да се мажеш под очите с кокосово масло.
Не е лоша идея да идеш и на лекар. Може да има някаква по-сериозна вътрешна причина. Седенето на компютъра само по себе си не дава такива странични ефекти.
Ж28

3.   И аз от малък имам наследствено като баща ми. От компютъра стават червени очите(също вися повечко без да ми е работа), но не е причина за торбички. Изследвай се все пак за бъбречен или друг здравословен проблем?
1. Крем против хемороиди ми казаха скоро. Опитах три-четири пъти, има някакъв ефект.
2. Гледам да се наспивам 8 часа.
3. Алкохол не повече от два пъти седмично.

Ако наруша 2(най-често) или 3 веднага си проличава. Иначе е приемливо положението.