Споделена история от Здраве

Проблем с ходенето до тоалетна
Преди около година ми се появи един проблем - преди да отида на работа или някъде сутринта имам разтройство. И това не е всеки ден, понякога може цялата седмица да е така, понякога само 2-3 дни в седмицата. Също така и след това понякога имам болки в стомаха. Не знам какво да правя, постоянно пия хапчета против разтройство, а знам че редовния им прием е вреден, но просто нямам друг избор, защото е супер неудобно да ходя по голяма нужда на работното място. Не знам да отида и на специалист, какво да му кажа, че понякога сутрин като ще излизам някъде ме кара корема.. Защото ако ще си стоя вкъщи цял ден си ходя нормално! Смятам, че всичко е на психическа основа, но не знам с какво да го спра, без да ми влияе отрицателно на здравето или да ме докара до другата крайност - запек. Моля ви, някой ако има подобен проблем, да сподели своите симптоми и лечението си, както и начините с които се справя при натоварено ежедневие. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Знам, че първото нещо, което човек прави е да вземе това, което му е казано от рекламите. Но разтройството е сигнал на тялото, че иска да махне нещо. Това може да са чревни паразити, може да са гъбички (кандида). Може да е възпаление. Може да е дисбактериоза. Може да е алергия към глутен. И такива неща не се оправят с хапчетата от рекламите. Нито с ходене по доктори. Защото никой не познава тялото ти по-добре, от самият ти. Така, че ако трябва да питаш някого, това е самото ти тяло.

Ще ти кажа аз какво бих направил - първо, започвам да взимам хубав пробиотик, за да помогна на чревната флора сама да се справи. После - спирам всякакви сладки неща (подхранват гъбичките и паразитите в червата) и изделия от бяло брашно (източник на глутен) поне за месец. После, взимам анти-паразитен препарат - Zentel или някакъв с албендазол. И накрая, сменям позата на изхождане с клекнала. Защо ли? Защото между тънките и дебелото черво има една клапа - илеоцекална. Тя пропуска само в посока към дебелото черво и предотвратява връщане на фекална маса и бактерии обратно в тънките черва при дефекация. Но има една подробност - тя работи добре, ако се притиска с бедрата, в клекнала поза (ето така http://squat. beinsa. info/images/squat_BM. jpg). Не ме питай защо - човек просто така е устроен от природата, да се изхожда клекнал. Но когато го прави седнал няма какво да притиска и уплътнява клапата и при напъване тя пропуска токсични отпадъци и бактерии обратно в тънките черва. Те се възпаляват с всичките последствия - разтройство, болест на Крон и т. н. Ето, чето повече http://squat. beinsa. info

3.   Определено е най-добре да идеш на специалист. Обясни му ситуацията, както си е. Няма нищо срамно.
Иначе си мисля, че някой пробиотик за продължителна употреба би могъл да помогне. Както и леко успокоително от сорта на мента, глог и валериан.
Мисля, че причината е в това, че се притесняваш да ходиш на работното място. Ако го преодолееш, вероятно и проблема ще отшуми.

4.   Много е вероятно да е на психическа основа. И аз бях влязъл в такъв кръг, всеки ден закъснявах за работа, защото не можех да си вдигна гащите сутрин. Събота и неделя - всичко беше нормално, но дойде ли понеделник, душа да ми е яка. С времето промених настройката си, не мисля за това и се изхождам нормално.

5.   Е добре де, защо за сериозни проблеми, все пишете в анонимни сайтове? Няма ли доктори и болници, и кабинети за тези проблеми?
----
Кой ви ги дава тези хапчета против разстройство? Хапчета не се пият на юнашко доверие, а по предписание според случая.

6.   Купи си лекарството Анафранил - той много запича поради антихолинергичните му ефекти.

7.   И аз съм със същия проблем, с тази разлика, че ходих на лекар, пускаха ми изследвания и за бактерии и за какво ли не. В момента чакам резултати за рак на дебелото черво. Общо взето спокойствие му е майката, но няма как да спрем да ходим на работа за съжаление. Въпреки че аз съм на път да предприема точно това. Здравето е най- важно. Успех :)

8.   Човек, отивай бързо на лекар и не го отлагай! Моя приятелка се оплакваше от постоянно разстройство, отлагаше от днес за утре да отиде да се прегледа и накрая направи перитонит, и щеше да си отиде от едното недоглеждане.. Не искам да те плаша, може да е на нервна почва, може да нещо съвсем безобидно, но.. това ще ти го каже само специалист! Когато става въпрос за здравето ти, НИЩО не е срамно. Ще му кажеш това, което и на нас, на докторите това им е работата, нонстоп се сблъскват с какви ли не случаи, от които ние изпитваме неудобство, а пък за тях си е ежедневие. Дори да си здрав, поне ще чуеш професионално мнение и ще знаеш как най-адекватно да си решиш проблема.

9.   Хламидия

10.   Най-вероятно всичко е на психическа основа, така че не се тъпчи с лекарства. На мен ми се случва рано сутрин ако не съм спала добре или ако нещо ме притеснява. Така, че вземи си нещо успокоително на билкова основа и гледай да се наспиваш добре.