Споделена история от Здраве

Ям но не пълнея...
Здравейте, имам проблем който не мога да реша. На 17 години съм и съм 170 висок но тежа 45 килограма и не мога да напълнея. Ходил съм при диетолог, ям съвсем нормално, но не мога да надебелея. Хемоглобин всичко ми е нормално. Нямам чревни проблеми нищо. Когато бях на 14-15 години започнах да ходя на диетолог защото бях доста слаб, ходех 4-5 месеца и се отказах защото нямаше почти никакъв ефект а давах луди пари за някакви специални храни. За тези 4-5 месеца бях надебелял около 1килограм. Попринцип си ям съвсем нормално по 3-4 пъти на ден. Ям съвсем нормално даже някой път и във повече, консумирам около 2000калорий на ден, някой път и повече. И не спортувам толкова често че да изразходвам калории. Какво ли не съм пил, като почнем от бирена мая до мед със орехи и така нататък, но нищо не помага. Колкото по-голям ставам толкова повече се комплексирам като гледам другите какви са за разлика от мен. На фитнес ходих към 3-4 месеца и вместо да качвам аз свалях затова се отказах. Наистина не знам как да надебелея. Моляя някой да помогне!

Коментари

1.   Няма ненапълняващи хора, просто ти е малко храната. Очевидно просто имаш бръз метаболизъм. Пробвай с повече калории - скочи на 3500, даже 4000. Очевидно имаш бръз метаболизъм. Пробвай с по-калорични храни - тахан, фастъчено масло, месо, яйца, ядки и т. н.

2.   Това някаква шега ли е, или тролиш?

2000 калории... и ядял много

3.   Трябваше да напишеш за своя проблем в BB Team, там поне някой ще ти помогне! А вашите збаят ли?

4.   Напротив започни да ходиш на фитнес, съветвай се с инструктор да ти направи хранителен режим и тренировъчна програма, ще помогне гарантирам ти. Яж повече месо, белтъчини и ядки, вземи си и някакъв протеин. Успех!

5.   Недей да пълнееш насила, и аз бях така на тези години, въобразявах си, че колкото повече маса/обем има, толкова по-яко изглеждам, но после осъзнах, че релефът и чистата равномерна и леко поддържана фигура са най-важни.

6.   Докато си броиш калориите няма как да надебелееш...

7.   Зимай 100-200 лева и бързо към някой Аладин, Алекс, Магдоналдс, Пицария или китайски ресторант. Зимай вредна храна с мазнина, калории и почвай да са тъпчеш, като прасе. Ше видиш как ше надебелееш.

8.   А пич, като кажех ходих на фитнес, все едно описваш нещо еднотипни, което всички правят. Намери си свестен инструктор, посъветвайте се с личен лекар (да, има специалисти, лекари, към които можеш да бъдеш насочен. Тези хора могат да ти помогнат).

9.   2 - За неговите килограми, 2000 калории не е малко.

10.   И аз съм така, свалям бързо, не качкам никога. Тренирам си, ям си, но над 3 кила не съм качвал. Всички ми казват, че имам бърз метаболизъм, но пък съм много запечен и ходя на тоалетна през 2-3 дни затова не виждам как ще имам чак бърз метаболизъм. Как си със силата. Ако си жилав(телосложение) няма как да качиш много. Обаче ако наистина си 170 и тежиш 45 кила, вече не мога да си го представя. Пий хранителни добавки и витамини, мляко. Според мен най-много до 50 да качиш.

11.   Да ти имам проблема, пробвай червено вино със сланина.

12.   До 9
Ами явно са. След като е кожа и кости.

13.   Моят съвет е да започнеш да ядеш грозде - по 1кг на ден. Гроздовата захар качва килограми. Има едни добавки на Биогейм - млечен протеин с витамини, вземи си от него. Също така започни да приемаш Сарженор - това са едни ампулки - подсилват при изтощение на организма. Хапвай и шоколад, той дава енергия и калории. Успех!

14.   Да ти имам проблемите. Аз тука съм 153 и 38 кг и се опитвам да отслабна, а ти...?
Ако толкова много искаш да надебелееш повече сладко, малко спорт и най вече бургери. Бургери всеки ден.
За 1 месец си готов!
А някой ще ми даде ли съвет дали трябва да отслабна и как да подържам теглото си?