Споделена история от Здраве

Помощ !! Спешно е!
Здравейте! За първи път пиша тук и се надявам да прочетете, това което ще ви разкажа и да не ме подигравате.
Значи момче съм, на 16 г. и тежа 42 кл. Знам, че е ужасно, но е така. Явно имам прекалено бърз метаболизъм.
Искам да напълнея, защото не минава ден, в който се съжалявам, че съм кожа и кости. Искам да имам прилична форма на тялото, от една страна заради момичетата, от друга заради самият себе си и това, да спрът да ми натякват, че съм прекалено слаб.
Наистина вече не се понасям. Искам от вас съвети.
И на други места съм чел, че трябва да ям повече.. особено вечерта, защото тогава се надебелявало най-бързо.
Какво да ям? По-колко пъти на ден?
Ще кажете фитнес.. знам, трябва да се ходи на фитнес, но аз съм ужасно срамежлив, това наистина мразя в себе си.
Мисля си, че ако отида там, всички ще ме подиграват и по-вероятно ще е така. Искам да успея да надебелея, без фитнес..
А, ако наистина успея да надебелея, ще си помисля за фитнес, но ще го направя когато не съм кожа и кости.
Наистина това ме тормози постоянно и искам да се свърши с това.
Моля, давайте ми съвети какво да правя, без подигравки моля ви.. Наистина ми е много важно, ако има някой наистина сериозен да му разкажа всичко с подробности, да напише в коментара си, ще си разменим и фейсбуците.
Чакам съветите ви.

Коментари

1.   На тая възраст ако си слаб почти не можеш да надебелееш без спорт, купи си гири и тренирай в къщи, прави малко повторения от 4 до 10 с по големи тежести, изпълнявай упражненията бавно, прави максимум по 4 серии от упражнение, яж 6 пъти на ден, не стой дълго на компютър или игра, лягай си рано - ставай рано, относно храната наблягай на сандвичи, картофи, боб, кюфтета, пилешко, хапвай от всичко разнообразно, яж плодовете и зеленчуците които има според сезона не ги пропускай, и нещо много важно пий боза, бозата дава голям ефект. Всички тия работи ти ги казвам от моя личен опит, аз така и не напълнях, понеже начина ми на живот не позволява да изпълнявам всички тези неща, но е имало кратки периоди в които съм правил всичко това и има значителен ефект.

2.   Яж бирена мая, чувала съм, че доста подсилва апетита. Също така се храни здравословно яж повече месо, въглехидрати, но не забравяй зеленчуците. Също така без спорт няма как да мине :)

3.   Яж фъстъчено масло, няма как да не качиш.