Споделена история от Здраве

Брат ми има психически "отклонения"
Той е на 28 години, физически здрав. До сега никога не е имал приятелки, не е излизал с момичета и тн. - няма и намерения да се ожени. Не ползва фейсбук, не си носи телефона със себе си. На компютъра играе само някаква игра - World of Warcraft, вманиачен е в тази игра и е пращал много SMS-и за някакви предимства в нея. Не се поддържа. Носи едни и същи дрехи със седмици, даже и месеци. Много рядко се къпе - максимум 10 пъти в годината, зъбите си ги мие веднъж месечно. Вечер ляга много късно - към 2/3, а сутрин спи до 10, понякога и повече. Като цяло, когато има работа вкъщи - работи, това е единствената полезна дейност, която върши. Много рядко излиза между хора, при разговор не може да си контролира емоциите и понякога мисли доста задълбочено - хората, с които разговаря, го гледат странно. Сутрин като стане, пие кафе и не се сеща даже да сложи чашката в мивката, а минава покрай нея и си отива в стаята. Тайно пуши цигари, сигурно от около 7-8 години (той не знае, че аз знам за това), доста пъти съм го хващал, но все съм се преструвал, че не го виждам, защото не знам как ще реагира и какво мога да му причиня. Много често се заяжда за незначителни неща, унижава мене и родителите ми. Винаги има претенции към нещо и все си прави всичко по своя глава. Когато родителите ми му казват да си намери някаква сериозна приятелка, той говори някакви несвързани неща, които не са по темата. Стаята му мирише гадно, дрехите му са разхвърлени, бърше си сополите където намери, ноктите не си ги е рязал отдавна. Често се караме с него, даже се бием и забелязвам, че в такива ситуации той не може да се контролира.
Много обича да дразни хората. Той има книжка и собствена кола и когато тръгнем някъде с него, много обича да се бави някъде - само и само, за да го чакаме. Когато аз тръгна някъде с моята кола, идва с мене и отново се бави безсмислено.

Някой знае ли защо се държи така? Човешко е - може да има някакво психическо затруднение. На кое психическо заболяване отговарят тези симптоми?
Да вмъкна- категорично е невъзможно да го накараме да посети психолог или психиатър.

Моля модераторите да публикуват историята ми!
Благодаря.

Коментари

1.   На никое.

2.   На мен ми изглежда като липсва на социални умения. Те се развиват чрез общуване. Ако е изпуснал момента като дете и тийнейджър, сега е значително по-трудно.
Защо не работи? Имал ли е работа досега?
Потърси в интернет за хора, вманиачени в WOW (World of Warcraft), има идентични случаи.... Когато седиш само пред компютъра и живееш в измислен свят, започваш да губиш връзка с реалността.
Не знам какво да те посъветвам. Може ти или родителите ви да говорят с психолог, който да даде някаква насока за решаване на проблема. Въпросът е брат ти да осъзнае, че има такъв.
Успех!
Ж28

3.   Прилича ми на обикновен мързел. Обаче проблема е, че на такава възраст нямя какво да се направи чак толкова. Ако искате да се оправи спрете да се грижите за него. Вашите да го изритат от у вас, ако живее още при тях и да се оправя. Глада учи! Иначе просто няма друго решение. Ако наистина не е болен от нищо де, може все пак да му има нещо, но според мен е мързел.

4.   Аутизъм

5.   Прилича ми на шизоидно личностно разстройство.

8.   На мен ми прилича на хебефрения и/или шизоидно личностово разстройство, както и още много други.

9.   Мързел. Викни го да копате градината заедно и ше се опрай.

10.   Той просто се нужда от малко любов! Има проблем, много дълбоко заровен в него. И най-лошото е, че никой няма как да му помогне освен смъртта!