Споделена история от Здраве

Постоянни газове
Здравейте! От 2 години имам проблем с газовете и не мога да намеря решение на този мъчителен проблем, който ми създава огромен дискомфорт от толкова много време... Проблемът започна преди около 2 години с постоянни газове, които и до ден днешен пречат на нормалното ми ежедневие и вече започнах да се отчайвам. Първият път, когато посетих гастроентеролог си мислих, че са преходни от неправилно хранене, предписаха ми мезим форте, спазмомен и комфортекс и ефекта беше за кратко. След няколко месеца отидох при друг гастроентеролог, който направи преглед на ехограф и ми предписа други хапчета с диагноза гастродуоденит, неуточнен + спазване на диета без някои определени храни (спряла съм всякакви газообразуващи храни и напитки). Пих ги известно време, но ефект нямаше и започнах да си купувам билки против газове, отново без голям ефект. Последното ми посещение при гастроентеролог беше преди 2, 3 седмици, този път с пълни изследвания (сонда, кръвни, кардиограми.. ), но всичко ми е нормално, не е открито нищо нередно. Сега ми предписаха силактис и пробиотик и си взех едни хапченца газекс на билкова основа по предписание на един билкар+едни капки, които пия преди хранене, които ги взех от него. Каквото и да ям се подувам и след това започва мъчителния метеоризъморигвания, а корема не спада. Не е от определена храна, не водя заседнал начин на живот, пия вода, храня се нормално и не знам защо се получава така :(. Къде ли не ходих вече, а решение не намирам. Забелязвам, че напоследък имам проблем и с изхождането, не мога да се изходя напълно, което споделих и с лекаря. Четох, че възможна причина може да е ниски нива на солна киселина в стомаха, но не знам. Постоянно съм сред хора, при продължително стоене седнала става по-зле.. не мога да опиша какъв ужас преживявам и нямам търпение да се прибера вкъщи. Не издържам повече, моля ако някой е имал сходен проблем нека сподели. Благодаря!

Коментари

1.   Имах подобни оплаквания и аз обикалях по специалисти. Тези гастробъркания и аз ги преживях, тогава лекарката ме прати да ме изследват за кандида. Оказа се, че имам популация на кандида в червата, спрях сладкото, защото то най добре храни кандидата. Наблегнах на киселото мляко, по възможност домашно. Купените пробиотици са менте, на тях вяра нямам. Ползвай ленено семе, то подобрява перисталтиката и помага на храносмилането. Всеки проблем има решение!

2.   Може да имаш мускулни схващания, гръбначно изкривяване, а проблемите със стомаха са пряко свързани и с психиката и, ако едното е зле и другото се влошава. Моят съвет е да спортуваш всеки ден и да разтягаш задължително, може да запишеш йога примерно и плуване, и отделно, ако имаш възможност да посещаваш някой добър масажист, който да те релаксира. А относно храната гледай да е здравословна доколкото можеш да си позволиш, но не прави някакви режими да гладуваш или да ядеш често, яж когато ти се яде без да прекаляваш.

3.   Направи си противопаразитно изследване за кандида албиканс, бъди внимателна към храната, прочисти организма и обърни внимание на черния дроб и жлъчката. Успех!

4.   И аз имах подобен проблем, личната лекарка каза, че е от спазми и ми даде едно хомеопатично: Спаскуприл 4 по 1. Пих го две седмици и нещата се оправиха. Преди това си мъчих дълго време, познато ми е тичането към къщи.
Но, разбира се, идентичнити симптоми не гарантират една и съща първопричина.
Успех!

6.   Привет мила,

1. правиш кръвен тест за хранителна непоносимост (твърдението, че нямаш /ако си без изследвания/ е заблудно. Храната стои в стомаха средно 1- 2 дни. Ако днес хапнеш мляко, например, а червата ти не могат да го преработят, то ще стои в теб 1-2 дни, а след още 2-3 ще започнат да се появяват симптомите от проблема ти. Сети се, че всичко иде от едното мляко, дето си яла отдавна-отдавна)
2. Провери си женските хормони, в частност-естроген и прогестерон. Ако балансът им е нарушен, ще те карат да задържаш излишна вода и храна. (например, както няколко дни преди менструация, когато прогестеронът така силно пада, а естрогенът се вдига, че женското тяло може да се презапаси с до 3-4 кг вода и храна ). Тези хормони причиняват и запек.
3. Не прави грешката да не се храниш редовно на малки порции. Иначе стомхът ще си сформира газообразуващи бактерии и ще се подуе. Яж 4-5 пъти на ден по 200 грама всеки път, за да не се претовари стомаха.
4 Ако си суровоядка/ вегетерианка/любителка на плодове, образуването на "повече" газове, не е заболяване, а нормална реакция

7.   Няма лошо да си пърдиш. Ама ако си хубава жена е тогава е проблем.

9.   Не знам дали си се излекувала вече, но хранителни алергии като gluten intolerance и Celiac desease са много честос рещани в днешно време и един от симптомите са газове. Тествай се за хранителни алергии.

10.   Имам същите симптоми - при мен изчезват от само себе си, ако спра да ям хляб, печива и тестени изделия и ако правя поне 3 часа пауза между отделните хранения.