Споделена история от Здраве

Ринопластика или ?!
Здравейте хорааа!

Реших да си направя ринопластика във възможно най-близко време. Според мои близки и приятели нямам нужда, бил съвсем нормален нос.. дрън дрън... Но аз не го харесвам! И се чувствам зле. Всичко друго си харесвам, но това е нещо, което супер ме комплексира и все си мисля, че всички гледат в мен... Може би си въобразявам, не знам... Но, примерно, когато се снимам или ме снимат, не мога да застана в профил и... тези, които знаят какво е може би ще ме разберат. :) Моля ви без упреци, обиди и т. н.
Въпроса ми е бихте ли ми препоръчали добър пластичен хирург в България? Чела съм какво ли не, но моля ви споделете ми. Ако някой е преживял подобно нещо... разкажете ми..
Благодаряя

Коментари

1.   Аз съм чувал, че на българските хирурзи им викат касапи.

2.   Една такава промяна ще наруши цялата хармония на лицето ти и често след нея следват още - може да не ти хареса резултата, може някоя друга част на лицето ти да почне да се набива на очи. Това не е задължително поради пристрастение, а за да се изгради нова хармония.
Не ти казвам да не го правиш, тялото е твое, само се надявам да обмислиш това много добре.

3.   Аз съм си правила ринопластика и няма ден в който да не съжалявам за това. Като изключим, че се сдобих с крив нос, проблемите с дишането са абсолютен кошмар, а операцията ми беше при едно от светилата в тази област.

4.   Работата е много деликатна, защото 1-2 милиметра могат да бъдат достатъчни харесването да се превърне в нехаресване. Аз си правих преди няколко години, че имах доста голяма чупка. Сега е по-добре, но може да се барне още тук-там за перфектен резултат. Като голям минус отчитам по-трудното дишане. Преди с оня голям нос дишането беше лекота, а сега е по-трудно и носът по лесно се запушва. Ако решиш да си правиш ринопластика, бих ти препоръчал много внимателно и продължително да си направиш модели на желания нос в профил и анфас на Фотошоп или друга подходяща програма (напр. Virtual Plastic Surgery). Принтирай тези, които решиш ( добре е и странични хора да си кажат мнението) и ги дай на хирурга да може спокойно да ги гледа по време на операцията, защото е продължителна и напрегната и това ще му помогне за по-точен резултат. Освен това бъди готова да не си доволна, защото носът върви заедно с лицето, а след операцията докато спадне възпалението навсякъде, могат да минат месеци. Не мога да ти препоръчам хирург, защото за това се иска да познавам работата на всичките. Търси информация и повече мнения. Лошото е, че повчето хора, които са си правили ринопластика не си пускат снимки преди/след в нета. Малкото такива са предимно на доволни или много недоволни или само интерпретации с Фотошоп.