Споделена история от Здраве

Да родя ли сама?
Имам нужда от много сериозен съвет и моля без упреци и подобни неща. На 38 съм, не можах да намеря мъж, с който да прекарам живота си. Нямам време да отлагам вече, положението е или сега или никога да родя. Страх ме е от факта, че бих родила от човек, който дори реално не съм виждала, но нямам друг избор, времето ме притиска. Не искам да остана съвсем сама като кукувица...
Как бихте постъпили в моята ситуация? Моля, само за сериозни коментари.

Коментари

1.   Правилно си решила. Въпросът е поне този мъж да няма някакви болести. Или ти ще се обърнеш към банка. Така или иначе имаш пълната ми подкрепа!

2.   Съветвам те като човек, имащ поглед в тази сфера. По мои наблюдения детеродната възраст на българката става отчайващо кратка. В момента се счита за постижение, ако жена на твоята възраст забременее. Колкото по-бързо предприемеш нещо по въпроса, толкова по- добре за теб.

3.   На такава възраст си, че времето наистина те притиска, но за да имаш дете трябва наистина да ти идва отвътре. Ако наистина се чувстваш готова и сигурна, че искаш дете и, че си готова да си самотна майка- направи го. Но, слушай вътрешния си глас, а не питай по форуми. Никой тук не те познава, не знаем какво има в сърцето ти, не знаем дали можеш да си позволиш дете, дали има кой да ти помага в грижите за него.
Желая ти успех и дано решението, което вземеш е най- правилното за теб.

4.   Моя позната роди при същите обстоятелства и сега се радва на детето си. Аз бих родила също така. Времето минава, така че не го губи.

5.   Здравей, моето мнение е, че време имаш. На всеки от нас животът се стича по супер индивуален начин, но често правим грешка като се сравняваме с другите, с техните семейства, постижения и т. н или слушаме роднини и приятели, които все ни подтикват към брак или деца. Всичко в този свят се случвало, когато му е време, времето, което човек усети като най-благоприятно. На този етап по-скоро ти е нужно запознанство с добър и отговорен мъж със същите интереси, другото ще дойде само.

6.   Допускаш генералната грешка, че дете на всяка цена би ти запълнило дефицитите. Самата причина да искаш дете е погрешна. Като изключим това едно дете изисква много енергия-емоционална и физическа и е много трудно да си родител, сам отглеждащ детето си. Разбира се, че това може да се случи винаги, ако двойката се разпадне, но при теб става дума за съзнателно взето решение да бъдеш самотен родител. По-скоро направи анализ на връзките, които си имала във времето.

7.   Защо бързаш? Имаш още време, жени раждат и на над 40. Сега медицината прави чудеса. Друг е въпросът, че ще питат детето ти в училище баба му ли го взима... но какво от това?

8.   А направи ли вече изследвания? Аз съм около твоята възраст и бях изненадана, че яйчниковият ми резерв е изчерпан. Не влизат в някакви изкривени норми, мъж, жена.. дете.. да ама винаги не става. Ако ще правиш нещо прави го, понякога за час се чака година. Проучи добре нещата и не се бави, с всеки цикъл шансовете намаляват. Нещата са сериозни. Аз имам дете, но исках още едно. Все се надявам да стане чудо.

9.   Защо пък не? Ако си добре осигурена и можеш да се грижеш за детето няма нищо лошо в това. Не се притеснявай, ще намериш човек, който да те обича! :)

10.   Защо пък не? Ако си добре осигурена и можеш да се грижеш за детето няма нищо лошо в това. Не се притеснявай, ще намериш човек, който да те обича! :)

11.   Защо пък не? Ако си добре осигурена и можеш да се грижеш за детето няма нищо лошо в това. Не се притеснявай, ще намериш човек, който да те обича! :)

12.   Въпреки, че детето се нуждае от завършено и хармонично семейство, и нищо не може да компенсира това, аз бих Ви посъветвала да родите и да отгледате детето като самотна майка. А може би и да намерите някой господин, който би споделил живота ви - на Вас и детенцето.
Щом имате физическата и финансова възможност да родите и да отгледаде дете - не я пропилявайте. Пгрижете се да Ви има на света и след като Ви заняма.
Успех.

13.   Защо от неизвестен? Харесай си красив и здрав мъж, покани го на вечеря, изкъпи си го добре и нека те оплоди с удоволствие. За едното оплождане, всеки мъж ще се навие, а когато родиш, може и да припознае детето и да заживеете заедно като семейство. Така ще знаеш кой е бащата и какво да очакваш да видиш после.

14.   Ако бях на твое място,нямаше да искам,да раждам от донор,който е непознат,а и като цяло съм против инвитро процедурите.
Аз съм ЗА осиновяването,така не само ще направиш едно дете щастливо,но и ти самата,ще си щастлива от факта,че имаш възможност,да отгледаш дете,което е изоставено от непрокопсани родители,които правят деца,като слънца,а после ги изоставят.
Знам че всяка жена иска,да ражда,за да изпита мъката на една бременна,но не те прави майка,само от факта,че ще износваш ембрион 9 месеца.Важното е как отглеждаш едно дете,ако ти не си добра майка при отглеждането и се появи жена,която започне отглеждането на детето ти брилятно,много ясно че собствената ти плът и кръв,ще предпочете жената,която биологично,не му е майка.
Мога още и още,да напиша по темата,но няма смисъл,защото самата ти си решаваш,какво да правиш и как да го направиш.

15.   Не правете това,едно дете има нужда от майка,баща и любящо семейство.

16.   Недей да раждаш, стара си!Детето най-вероятно ще се роди увредено, или поне няма да е напълно здраво. Мислете за тея деца бе, само гледам някакви болни с главата или тялото или и двете, деца с бабички за майки и хем ми се къса сърцето за детето, хем мразя тая лелка дето го е родила на 40, 50 години. Образовайте се преди да ме нападнете за коментара. И какво значи да не си останеш сама, то няма да ти е мъж. Не го натоварвай със себе си. По добре си осинови дете.

17.   Да си самотна майка няма ли да ти е малко в повече? Имам предвид, че няма да ти е лесно и да работиш, и да гледаш дете, камо ли самата бременност, през която ще минеш САМА. А после? После какво ще кажеш на детето, което няма татко? Ти ще удовлетвориш своето желание да имаш дете, но ролята на вторият родител също е важна. А ако поиска и да види въпросният татко? През цялото му детство какво ще му обясняваш - тати къде е?? Не е чак толкова късно, не се отчайвай. Любовта винаги идва в правилното време!!

18.   Според мен осинови. По-добре детенце без никакви родители да получи един родител, отколкото такова, което би могло да има двама, да бъде лишено от един, ако ме разбираш. Ще промениш живота на няого.

19.   На тази възраст е опасно да раждаш, много вероятно е детето да е увредено. Защо не си осиновиш? Може да си вземеш и дете бежанец. Ще направиш едно голямо добро!

20.   Ти разбираш ли, че ако забременееш сега ще родиш на 39 и през следващите 18 години докато станеш на 57 то ще е твоя отговорност. Ще трябва да го гледаш и възпитаваш. И ти май не искаш дете, а искаш да не оставаш сама. Та ти по този начин ще го гледаш с омраза което няма да е добре нито за тебе, нито за детето. Ако искаш осинови някое което е по-голямо. На 5 години или там колкото искаш. Че ако започнеш да гледаш свое дете от бебе съвсем сама май няма да можеш.

21.   Нямаше да пиша коментар,ако не беше номер 16.
Скъпи номер 16, искрено вярвам,че ти си увреден/увредена.
Майка ми ме е родила на 38 години. Чудесна, всеотдайна и любяща майка.Е, имам и такъв баща. Но ! Здрава съм, имах чудесно детство и възрастта на майка ми никога не ме е притеснявала.Та тя ми е майка за Бога!
Сега към Авторката - мила, ако искаш дете - роди си. Аз не се съмнявам,че ще имаш здраво и красиво детенце, на което ще дадеш цялата си любов и отдаденост. Та нали това осмисля живота на всяка жена?!
Нищо,че няма да си има баща. Ти можеш да дадеш на едно дете всичко , от което се нуждае ( говорим на емоционалното). Има много примери за " семейства",където бащата само присъства по документи или просто присъства в къщата.Но не е баща!
Давай смело! Стискам палци всичките ти мечти да се сбъднат!

22.   Роди си дете. За една жена детето има много по-голямо значение от мъжа. А и после може да си намериш мъж. Но за дете вече почти нямаш време-действай бързо, не се колебай. Забременявай и роди. Ако е от донор поне няма да имаш проблеми с разводи и разправии, които някой мъж може да ти причини. Успех!

23.   Знаеш ли разбирам те напълно. Аз самата съм на 32 и още преди 2 години мислех дали това не е вариант. И аз като теб не срещнах мъж, ходила съм на срещи много, не изглеждам зле, но просто не се получава. Вече и не вярвам, че ще срещна понеже ми мина цялата младост в самота или несподелени любови. Даже ме е яд на моменти, че жените са зависими от мъжете за да раждат. Ами като не можеш да намериш, какво правиш? Но да не се отклонявам от темата. Аз доста мислех по този въпрос, защото съм искала да имам дете винаги, и си мислех, че ще срещна човека за мен.. но не стана. По едно време доста бях " за" раждането от донор, но лично аз за себе си се разубедих. Не искам дете на всяка цена, защото едва ли ще мога да му дам дома, бащата, дори аз може би дори подсъзнателно ще съм изнервена, че е трябвало да стигам до тази крайна мярка само за да не остана без дете. А оттук не знам как това ще се отрази на самото дете. Освен това не искам да раждам дете за да не съм сама, детето не може да ти замести мъжа и не е длъжно. Това дете ще си има свой живот, а не трябва да лекува твоята самота. Това е много погрешно. Ако го раждаш за да не си сама го обременяваш още от раждането. Пиша ти всичко това за да помислиш и за психолгическите ефекти на това решение. Помисли от всяка гледна точка, помисли как ще се чувстваш ти, помисли защо взимаш това решение- за да не си сама или защото искаш дете за което да се грижиш и да му дадеш любов и дали наистина ще можеш да му я дадеш. Това са важни въпроси на които трябва да си отговориш. Знам че на 38 мислиш само за физическата страна на нещата, но не по-малка е психологическата. Ако си наистина убедена, че това е което искаш и това ще те направи щастлива и ще можеш да се справиш с тази ситуация да имаш дете от донор - направи го, ако не взимай прибързани решения от отчаяние и биологични часовници.

24.   Разбира се да родите. Как? Имало нужда от баща и тнт. Е аз съм на 24 години и нямах нито майка нито баща и? По-добре да не се бях раждала ли? Глупости. Имам пълноценен живот и се радвам с успехите си. И няма нищо лошо жената да иска дете. Това е нещо нормално и да, един от смисъла на живота е да оставиш следа след себе си. Аз ако съм бих си родила и бих си го гледала с най-голямо желание и радост.

26.   Имаш още време да срещнеш човека, не бързай!

27.   "За една жена детето има много по-голямо значение от мъже"
Това е най-сексисткото и унизително нещо, което някога съм чувал. И за да няма грешки - Да, мъж съм, ни явно децата са не толкова значими за мен...

28.   Баба ми е родила майка ми на 40г. Все още имаш време, но побързай. След това може да срещнеш подходящ мъж, но възможностите за забременяване при жената си имат лимит. Въобще не го мисли, а действай! Успех!

29.   Ако имаш условия, финансова възможност и подкрепа от близки хора, които да ти помагат за отглеждането го направи...
Я срешнеш мъж за семейство, я не... а времето си минава. Поне дете ще имаш.

30.   Майка ми ме е родила на 38. Винаги я мислеха за баба ми. Тя съжалява че ме е родила толкова късно, защото и тя не била срещнала баща ми по рано. Но е щастлива все пак че има деца. За това настояваше аз да родя млада. Е, родих млада. Мога да ти кажа, че без човек до себе си е невъзможно. Кой ще ти помага през бременността? Ами аз не можех обувките да си обуя. Ами.после с бебето? Няма да можеш дори да си напазаруваш. А детето ще порасне и пак ще останеш сама.
Ако обаче не родиш, винаги ще съжаляваш че си си изпуснала шанса. Ако все пак живееш с майка си, тя може да ти помогне. Наистина чисто самичка е невъзможно. А после като не го приемат в детска градина, а ти ще трябва да работиш? Не ми се мисли. Осинови си едно хлапенце, по големичко, примерно на 2-3г. Успех!!

31.   Майка ми ме е родила на 38. Винаги я мислеха за баба ми. Тя съжалява че ме е родила толкова късно, защото и тя не била срещнала баща ми по рано. Но е щастлива все пак че има деца. За това настояваше аз да родя млада. Е, родих млада. Мога да ти кажа, че без човек до себе си е невъзможно. Кой ще ти помага през бременността? Ами аз не можех обувките да си обуя. Ами. после с бебето? Няма да можеш дори да си напазаруваш. А детето ще порасне и пак ще останеш сама.
Ако обаче не родиш, винаги ще съжаляваш че си си изпуснала шанса. Ако все пак живееш с майка си, тя може да ти помогне. Наистина чисто самичка е невъзможно. А после като не го приемат в детска градина, а ти ще трябва да работиш? Не ми се мисли. Осинови си едно хлапенце, по големичко, примерно на 2-3г. Успех!!