Споделена история от Здраве

Булимия
Здравейте! Моля ви да ми дадете съвети, особено ще са от полза от хора, които са страдали от това психично заболяване и сериозно хранително разстройство и са се излекували.
Моето положение не се различава от това на повечето булимички- супер преяждане с храна и опит да я изхърля след това от себе си, само че аз не го правя чрез повръшане а със супер интензивни и тежки тренировки. Опитвам от почти година да оправя състоянието, в което изпаднах напълно неосъзнато, но безуспешно. Какви ли не психологически книги изчетох, начини, диети за излекуване от булимията... Но ефект няма. Още по-зле, след последното супер преяждане, преди три дни развих остър гастрит... Да не ви говоря какви болки на колко вида хапчета съм и тн. И въпреки това пак преяждам! Чувствам се като в затворен кръг! Моля някого наистина за помощ!!! Наистина е сериозно и не знам вече как да се оправя, започвам да се отчайвам...

Коментари

1.   Обичай себе си, приеми се и се харесвай каквато си! Защо са тези изтощителни тренировки? Виж Адел колко тежи и колко не й пука! И хората я харесват. Има много успешни и щастливи хора, които са с килограми в повече.
Харесвай се, приеми се каквато си. Весели се и се радвай на живота.

2.   Здравей и знай, че не си сама. Сега съм на 26, преди около 15 години бях в този омагьосан кръг. Стигнах до системи, болница от недохранване, следсрвие на повръщането. Дори вода не можех да задържа в стомаха си. Последтсвията бяха анемия, която чак тази година успях да оконтролирам. При мен помогна много страха от ситуацията болница, близки, тежко здравословно състояние. Ходих известно време на психолог, но не мисля, че той бе разковничето. Дадох си сметка, че за да живея пълноценно, трябва да бъда здрава, а системното преяждане и повръщане не ме караха да се чувствам добре. Ти също го усещаш, организма ти го отхвърля. Придържай се към изграден хранителен режим и намали тренировките. Повярвай ми без воля няма да стане и много много време. Аз първите 6 месеца бях на захранване и бе тежко, но изграждаш навик, който замества стария. Няма да се отчайваш, замисли се колко време си издевателствала върху организма си, поме двойно толкова му трябва за да свикне с нов начин на живот. Казван ти го за да не бързаш и да искаш мигновенни резултати. Ще имаш залитания, аз примерно като студентка от стеса по изпитите отново започах да се тъпча и повръщам. Толкова ме облркчаваше, но започнаха болки в стомаха, зъбите, косата и кожата заленяха.
Пожелавам ти сила и воля, не се отказвай да опитваш и да вкараш нов начин на живот във всекиндевието си. Нищо не става бързо, бъди търпелила и постоянна.

3.   Здравей, миличка.
Не, не си сама определено! Преди 4години имах този проблем, това което ми помогна да изляза от омагьосания кръг беше волята! Разбира се и приятеля ми, който ме следеше какво правя в тоалетната! С тежки тренировки, преяждане и повръщане бях стигнала 48кг на визочина 172см, а бях 66кг - ужасно грозно!
Хубавото при теб е, че осъзнаваш проблема си, защото аз не бях така. Трябваше някой да ми отвори очите.

Моят съвет е: Приеми се такава, каквато си- аз съм сигурна, че си прекрасна!
Помисли за здравето си преди да правиш каквото и да било!
Дори и да се пребориш с това състояние, желанието да „пречистиш” себе си след хапването на нещо по-така най-вероятно ще те преследва - след 4 години все още е след мен, но не губя воля!
Бъди победител в тази игра! Успех! Вярвай в себе си и ще успееш!

4.   От авторката: Благодаря ви за подкрепата. Искам да се похваля, защото това е голямо постижение за мен, макар и да изглежда малко. Когато публикувах историята си тук, реших да си изтегля еднонприложение, което да отброява дните без преяждане и без тъпчене и тренировки след това. Заедно с това изтеглих още едно, което е специално за булимички и анорексички, предстаелява дневник в който вписваш как се чувстваш при всяко хранене и какво те подтиква към ядене. Това ми помогна първите 8-9 дни, след което един ден се поддадох, но не ае предадох. Реших да продължа, знам че няма да е лесно. Сега си дадох по-голяма цел-доатигнах 20 дни и знаете ли, вече много рядко се появява желание за преяждане и тъпчене. Просто когато се появи си повтарям че не си заслужава да пропилея малкия успех, който постигнах. Продължавам да броя дните и знам, че сега съм една малка крачка по-близо до преборването на това и съм изклмчително щастлива. Доказах че мога да го направя и че имам достатъчно воля!