Споделена история от Здраве

Как се премахват брадавици?
Приятели, кажете ми ефикасен лек за брадавици? Имам една на лицето и три на ръката с какво да ги третирам, някой имал ли е подобен проблем? Тази на лицето много се разранява при бръсненето и ме боли. Казаха ми,ставало с течен азот, но искам първо да пробвам с нещо др...

Коментари

1.   Ами звучи малко от бабешки глупотевини, но на мен ми подейства :) Като бях малка един мой дядо ми баеше - режем малко клонче от плодородно дръвче, и му правят толкова нарези, колкото брадавици имаш. После с пръчката ти минават върху пъпките и след време се махат. Трябва да ти го направи някой, който знае как! ! ! :)) Хайде, поздрави и късмет от мен----

Cats lover :))

2.   Аз знам, че има дерматолози, които ги горят някой стават от 1-я път а други след няколко пъти, но май трябва да се изследват първо, за да се знае дали може да се махне. Ако са стърчащи могат да се махнат като се увие плътно с косъм. Цялата трябва да е обвита с косъма, накрая се вързват 2-та края на възел и останалото от косъма се реже. След около 40 дена брадавицата сама пада, а може и по рано, зависи кога спре притокът на кръв и самата брадавица изсъхне и няма какво да я задържа. Аз така си махнах 2 брадавици, преди няколко години.

3.   Чувала съм, че се мажат със сок от билката "змийско мляко"-жълто такова едно... Но пък и в аптеката има препарати против брадавици...

4.   Много е важно какви са брадавиците (оформени или безформени). За оформени, течният азот е много ефикасен метод или (duofilm-за домашно лечение, също толкова ефикасно). Но за безформени си е приключение, поне при мен. След азота който увеличи брадавиците, баене е нямаше никакъв ефект. И на предпоследно място искаха оперативно да ги махнат, пойсках микробиологиа и се установиха бактерия, която се премахнаха с антибиотична паста, така се отървах от тях. Това са основните два вида, но има много подвидове. Както всеки втори лекар казва, кожните проблеми са безданна яма.

5.   С запалка от кола, спокоино не боли...

6.   Не се мъчи сам да се лекуваш. Може да си навлечеш страшни проблеми и от естетична и от здравна гледна точка. Върви на дерматолог и гледай да не е някой случаен. Аз се боря от години с брадавиците. И сина ми също. И течен азот, и лекарства за мазане, и с ток съм ги горила, и хапчета съм пила и със разни сокове от растения сме пробвали... ... ... . всичко е временно. Ако са изпъкнали се връзват стегнато с копринен конец. Така притока на кръв се ограничава, брадавицата не може да се храни, изсъхва и пада сама. На мястото остава петънце. Това съм го пробвала лично 3 пъти. Може да се мажат със сок от листа на смокиня ( то е като мляко ), обаче мястото се зачервява и сърби. Незнам дали ще го изтърпиш. С течен азот лекар ги гори и се махат, но после пак излизат, защото ако са вирусни, вирусите си остават в организма ти. Мога още много да пиша (както вече казах, години наред водя борба с тях и много неща съм пробвала), но ти иди на лекар. Има значение вида на брадавицата, цвета, формата, големината, контурите. Може да е злокачествена и да прогресира. Има и такива, които нетрябва да се пипат, за да не се размножат. Само специалист може да определи. Късмет и пиши пак.

7.   Имам някъде около 6 брадавици, искам да попитам как колкото се може по-безболезнено да ги махна, защото са на пръстите на дясната ми ръка, а съм още ученичка. (А тази година ще се спукаме от писане)?

8.   Ще ви кажа на мен какво ми помогна листо от смокиня чупи се на две и то пуска едно бяло мляко мажеш при разчоплена брадавица и седиш с него колкото можеш да издържиш защото гъделичка ( щипе ) така 1 път на ден! КЪСМЕТ

9.   на мен ушна кал ми помогна, опитах какво ли не докато чух че ако я мажа с ушна кал няколко пъти щяло да има резултат... така и стана мазах я 4-5 пъти и постепенно започна да изсъхва и почернява и сама си падна при къпане

10.   отиди на дерматолог в пикасо и ги премахват с лазар не е скъпо не боли

14.   Проблемите с имунитета - в стомаха и червата е проблема са ПРИЧИНА за брадавичките и няма как само да премахваме симптомите без да отстраним причината. Аз изпробвах намазване с мед на брадавичката - размекват се трънчетата в кожата се усеща, и поръсване плътно с тебешир, който е съставен от калциев карбонат и алабастър. Също 2 пъти дневно се приема по 1/4 чаена лъжичка настърган тебешир, който е препоръчителен за анемии и при алергии, приема се с вода или с храна за стимулиране на имунитета. Смятам, че това е наистина ефективен метод, приложен нощем дори и дано да помогне на някого. Първоначално се надига и набъбва, но после намаля съвсем.

15.   Змийското мляко действа и при бенки!