Споделена история от Здраве

Смея се в сериозни ситуации
Не знам дали това е някакъв "проблем", но едно мога да твърдя - и то, че т'ва нещо ме поставя в много неприятни ситуации, в които аз лично не искам да изпадам.
Имам много приятели, разбирам се с тях, нямам проблеми с никого, добър човек съм, "активна личност", абе с една дума - нормален съм. Но напоследък ми се случва най-малкото нещо да ме разсмива и да губя самообладание. Най-често се случва, когато чета нещо на глас или представям презентация пред публика. Абсолютно всичко си тече нормално, но по едно време, аз се сещам за някаква простотия и просто не се въздържам - смея се на глас, и това продължава докато раздразня всичките зрители/слушатели. Да, неприятно е, както на аудиторията, така и на мене.
Вече ми стана банално от тези афекти и еуфории. Моля, дайте някакви съвети - какво да правя, за да не изпадам в такива ситуации? Благодаря!
- Мъж на 20.

Коментари

1.   Имам абсолютно същия проблем – когато се налага да съм сериозен (особено когато говоря пред хора) се сещам за нещо абсурдно и избухвам в неконтролируем смях. Знам, че съвети от типа мисли за нещо тъжно или за последствията не върши работа. Разковничето е в самоконтрола, който трябва сам да си наложиш и да тренираш. Концентрирай се максимално върху това, за което говориш, мисли за импакта, който искаш да направиш върху хората, „вживей се“ в това което казваш.
Дано малко съм помогнал

2.   А нужно ли и аз да правя тема за твоята тема, щото през цялото време докато го четях, се смях на глас..

3.   Случва ми се непрекъснато. Не се безпокой, има още като теб. :D
Миналият вторник (денят, в който пада най-много смях и тогава ми беше рожденият ден) сядам до два образа, които постоянно говорят глупости - момче и момиче. А до нас още по-ненормален образ - отново момиче. И целият час се сцепвам без спиране, по едно време дори се разревах и само хълцах... (rofl) Опитвах се да си заглуша смеха, накрая си заврях юмрука в устата, от което тая до мен ме вижда и прихва още повече, заедно с останалите. (rofl) Аз по принцип си се хиля на всичко и не е странно, ама като започна да рева от смях, вече положението е трагично. :D
Иначе не знам какво да те посъветвам. И аз от време на време се фокусирам върху предмета, ама като ме хване някоя такава криза, и каквото и да правя да я спра, само си влошавам положението. :D