Споделена история от Здраве

Проблем със съня
Здравейте!
Аз съм момиче на 21 уча в Пловдив на квартира съм вече 2-ра година. Имам проблеми със съня както съм споменала. Това ми пречи да ходя и на лекции. Лягам в 01:00ч. пускам си филм за да ми спомогне да заспя. Преди ми помагаше заспивах към 02;30 някъде и беше ми достатъчно. Но напоследък и филм да гледам или да чета нещо пак без резултат. Лежа и очите ми се затварят, болят ме и пак не мога да заспя. Снощи например легнах пак към 01:00ч и съм седяла по този начин до 06:30 сутринта и чак тогава успях да заспя. Все мисля, за неща които са се случили и защо са се случили или пък това което ще се случи утре например. Опитвала съм да не мисля но не става. Когато се приберa вкъщи заспивам към 23:00 без проблем. Мислила съм си да не би да е заради квартирата но вече 2 години живея тук свикнала съм. Много съм объркана и ви моля да ми дадете съвет защо се получава и как да успея да заспя.

Коментари

1.   Отиди на доктор да ти изпише нещо или сама си купи амитриптилин.

2.   Не можеш да се отпуснеш там. Не гледай филми, не чети интернет... Опитай се привечер да спортуваш или да ходиш на танци. Умори се физически. Вземи душ и лягай. Ако си уморена веднага ще заспиш.

3.   Преди и аз имах приблеми със съня. Значи общо взето това което знам е че сънуваш това което ти се е случило през деня и емоциите които си изпитвала най вече. Преди жях негативен през целия ден и сънувах кошмари.. сега съм позитивен и нямма никви кошмари.. само яки сънища

5.   Лягай си по-рано.

6.   Здравей, мога да ти дам няколко съвета, не гледай телевизия или да стоиш на компютъра до късно, това освен, че възбужда мозъка допълнително, пречи и на производството на мелатонин, не мисли за нищо докато си в леглото, доста е трудно и трябва да тренираш за да се научиш (може да се представяш как се разхождаш сред природата, но не и да размишляваш по някакви други въпроси), недей да си говориш на ум това възбужда центъра на речта в мозъка и допълнително ти пречи да заспиш, избягвай стреса и стресови ситуации, вечер може да излизаш на разходка и да ходиш пеша 2-3 км да речем това успокоява както тялото така и мозъка. Увери се че си набавяш достатъчно витамини и минерали, много от тях са в дефицит по време на стрес(например B6, магнезий). Спи в хладна и проветрена стая. Може би най-важното е да не размишляваш както по-горе ти написах.

7.   Аз също имам този проблем. По цяла нощ будувам особено през лятото. Аз си решавам проблема като си купувам хапчета за пътуване. Те действат като приспиват бързо и през пътуването да не можеш да повръщаш, но от толкова много използване се загуби ефекта. Все пак пробвай, но недей всеки ден, защото както казах се губи ефекта.
Отиди в аптеката и кажи, че ти трябват хапчета за пътуване мисля, че името им започваше с буквата "Д"
Успех :)

8.   Пий чай от мента - ужасно добър ефикасен начин да те отпусне и да спиш като бебе. Аз даже смесвах мента маточина и си варих чай примерно от към 17-18ч си варя 1-2 литъра и си ги пия на интервали и резултата към 22ч. е само дето не заспах на стола пред телевизора. Супер евтини са тия билки и са супер ефективни! Препоръчвам ти го този метод! А тия хапчета от аптеката мента глог валериана също може да ги пробваш, но гледай да не предозираш с тях че почват да не ти действат. Успех ти пожелавам!