Споделена история от Здраве

Депресия
Здравейте, не съм си мислела, че някой ден ще пиша в този сайт, но ето че в момента го правя. Самоанализирам себе си и откривам, че съм в депресия... Нямам желание за нищо.. Нищо не ми се прави.. Знам, че ако развивам талантите си ще бъда по-добре, но нямам желание дори да направя първата крачка... Омъжена съм, но когато споделям на съпруга си се чувствам неразбрана..

Коментари

2.   Вземи си направление за психиатър да ти изпише антидепресанти.

3.   А замисляла ли си се, че на съпруга ти може би му е по - добре да не опитваш да развиваш мечтите си, а вместо това да си стоиш вкъщи и да прислугваш?

Според мен отиди на психотерапевт - там ще обясниш подробно как се чувстваш, включителнно и относно съпруга ти и със сигурност ще получиш нужната за тебе емоционална подкрепа. Успех и спокойно.

4.   от авторката: Първо, много благодаря за отговорите ☺️ Относно въпроса отправен към мен от номер 3 : Със съпругът ми общувахме изключитенло много преди да се оженим. Постоянно си споделяхме и беше наистина едно прекрасно приятелство помежду ни. Обаче след като се оженихме тази комуникация рязко спря... И аз търся тази комуникация и сега в брака, но наистина не знам какво се случва.. Защо отказва да говори с мен? Аз му говоря всичките тези неща, не му спестявам нищо, но той наистина не ме разбира и се затваря към мен.. А всъщност той е много общителен човек, но вече не и с мен. Сякаш е насочен изцяло към своите приятели. Води толкова много разговори с приятелите си. Разговори, които аз мечтая да имаме с него... Дори и в момента чувам как той си говори с приятел близо вече час.. Неговите приятели не са ми чужди, те са и мои приятели, но не мисля, че те трябва да заместват мястото на съпругата му. Аз му говоря всичките тези неща и много други, но той просто не вижда грешка в себе си. Блгодаря Ви!

5.   Здравей! И при нас стана така, преди да се оженим всичко си казвахме. Сега само аз му казвам всичко. Той на мен не ми споделя, и на приятелите си не споделя. Те го търсят, той не ги отразява. Затвори се в себе си. Опитвах по много начини да разбера защо го прави, но без успех. Сега съм го оставила на мира. Не го разпитвам, не досаждам. Да видим дали ще се отпусне.
И ти направи така, остави го малко на свобода. Ще мине време и сам ще потърси вниманието ти.
Във всяко семейство има такива периоди, и това ще отмине.
Но не бъди черногледа. Прави това, което те прави щастлива!

Успех!