Споделена история от Здраве

Скоро навърших 20 проблема, е че съм страшно дребен
Здравейте, както стана ясно, от заглавието съм страшно дребен, това ме съсипва самочувствието ми е дефектирало, ента степен въпроса ми към вас е имали възможност да порасна, още малко. Моля модератора да одобри тази история, имам нужда от съвет моля, ви за помощ.

Коментари

1.   Знам че е гадно и не искам да ти сипвам сол в раните, но мисля че не може. Природата не го иска. Тя не се интересува от неравенството на индивидите и техните чувства, а иска да се застрахова че цялата популация няма да изчезне при евентуален катаклизъм в бъдещето. Никой не иска да е дребен. Ако можеше нещо да се направи, всички щяха да го направят, съответно и тяхното поколение вече няма да бъде дребно и този ген ще изчезне от популацията. Ако след хиляда години изригнат масово вулкани и пепелта им закрие слънчевата светлина, на Земята ще настъпи масов мор и ще оцелеят само най-дребните, които изразходват най-малко енергия. Едно време и конете са били дребни като сегашните кучета. Конкретно на теб сега ти е кофти, но не може да се изключи възможността че вбъдеще твоите наследници ще имат предимство да оцелеят. Цената за да се запази тази възможност плащаш ти сега, а бъдещите поколения дори няма да знаят за това, а и да знаят въобще няма да ги е еня. Да несправедливо е, но такъв е живота. Има хора, които трябва да търпят още по-големи несправедливости - редки генетични болести и прочие. Радвай се, че си здрав и се ориентирай към по-дребните мацки.

2.   колко си висок?

3.   Автора: 1. 45

4.   Брат, и аз не съм висок - 1. 73 съм, също съм на 20. Не е готино, но обстоятелствата са такива. Концентрирай се върху нещата, които зависят от теб.

5.   Има хормон на растежа, но може да предизвика и смърт.

7.   Здравей, номер едно и две благодаря ви за бързото включване ами, висок съм едва 161 сантиметра.

8.   Человека трябва да се приема какъвто е. Има и ниски хора, които са страшни сладури.

9.   Не можеш да растеш повече, но с разтягане човек си придава 1-2 см. повече ако го правиш редовно.

10.   Ей номер 1 защо говориш, такива неща на младежа, как само му се подиграваш кой знае как се чувства по същия начин, утре може и да е и твоя живот, в друго време представи си, че се преродиш в джудже е ще ти е хубаво ли? Но не се притеснявай! Така е, за съжаление пък и твоите наследници, ще оцеляват, в бедствия земетресения. Природни катаклизми, моля за извинение пред младежа, но не се сдържах относно това мило дете! Виж, синко, живота е един и е много кратък, така че живей забавлявай се повярвай, ми височината, не прави човека юнак, живота е пред теб!!!

13.   Човек е толкова голям, колкото са големи делата му.

14.   1,94

15.   Аз съм 181-182см добре ли е? Питам дамите защото виждам че масово харесват високи пичове

16.   взимай тестостерон, протеин, аминокиселини и фитнес, спорта удължава, ако ядеж ориз спира растежа, всичко е от тестостерона, тестиси и т, . н

17.   Задължително скачане и висеме на лостове. До 23 г. имаш шанс да дръпнеш още няколко санта и толкоз. Според зависи от физическата дейност, човек може да дръпне и след 23 години, ала играят много важни фактори тук. Задължително отиди да си провериш състоянието на Щитовидната жлеза, ако има проблем тя ти бави растежа или е ген.

18.   Номер 10, аз съм номер 1 и не се подигравам на младежа. Физически и аз си имам особеност за която винаги съм отнасял подигравки и дълго време ме е комплексирала. Накрая спря да ми пука и свикнах с нея. Просто такъв е живота, всички стартираме с различни карти и не сме равнопоставени, но за това си има някакъв вселенски замисъл.

19.   Тестостерон не се приема безразборно.

20.   182 е добре, пич, но защо сте толкова комерсиални това момче има проблем с ръста а хиляда човека, му се подиграват и като питаш дали 182 е добре го търси в друга тема, тук не му е мястото ей това сме българите смешна работа сега да се върнем по темата, братле ще растеж до 25 така, ме не се отчайвай

21.   Здравей. Първо не се отчайвай, мисля, че все още имаш шанс. Моя близка ми е разказвала, че преди години е имала страшно нисък съученик. В началото на учебната година, след 3 месеца ваканция, момчето се появява доста по-високо. Разбира се всички остават изумени, защото не е в такава възраст, че да се издължи изведнъж и то за толкова кратък период. Накрая момчето споделя, че цяло лято е висял на лост. Нали се сещаш, като онези за тупане на килими пред някои блокове. Отиваш в някое училище, търсиш лост достатъчно висок, че да не ти опират краката в земята и започваш. Хващаш се здраво и. се отпускаш с цялата тежест на тялото си. Стоиш така колкото можеш. За да избегнеш пришки на ръцете, слагай някакви ръкавици. Прави го всеки ден, упорито и съм сигурна, че не след дълго ще имаш страхотен резултат. Все още си в такава възраст, в която костите и ставите се поддават на такъв тип влияние и мисля, че ще това упражнение ще ти помогне. Успех!

22.   Автора е повтарям 161 см съм, това 145 не съм го писал, аз ще помоля модератора да го изтрие защото пречи на темата.

23.   Aвторе, aко си до 150 см висок (3 ти ли си? ) се водиш хипофизно джудже. Тоест, имaш проблем с хипофизaтa.
Не!!! Стaндaртнa медицинa нямa дa ти помогне зa товa!
Зaпочни с медитaции веднaгa, до 23-25 г. възрaст имaш време дa порaснеш още мaлко aко успееш дa aктивирaш функциите нa хипофизнaтa жлезa.
Препоръчвaм ти методa нa ОШО зa медитaция, не зa друго, a зaщото обяснявa простичко. В нaчaлото се концентрирaй сaмо в прaвилното дишaне, с времето ще "хвaнеш цaкaтa".
Ще трябвa дa aктивирaш енергийните си центрове един по един до 6-ят, където се нaмирa и хипофизaтa ( и епифизaтa ).
Успех!

24.   До 21-22 години можеш да увеличиш ръстта си - играй баскетбол или волейбол. Пожелавам ти след една година да си 1, 71 см. Успех и не го мисли чак толкова този ръст, все ще се намери някое миньонче за теб и подходяща професия за не чак толкова висок и як мъж.

25.   Благодаря, на всички сърдечно!