Споделена история от Здраве

Помощ Фимоза!
Здравейте пише ви момче на 18 год. с малък козметичен дефект, а именно фимоза. Имам няколко въпроса и искрено моля за адекватни отговори.

1. Към какви специалисти да се насоча и мога ли да разчитам на дискретността им, все пак не искам целия свят да разбира.

2. Има ли трик чрез който да намаля болката в периода през който главичката губи чувствителността си.(защото имам свръхчувствителност)

3. Колко горе долу би ми струвало.

Благодаря предварително.

Коментари

1.   Отиваш при личния лекар и обясняваш какъв е проблема.. искаш направление за уролог.
Ако си от София те съветвам да отидеш в Хил-Клиника, намира се в павлово, малко преди околовръстното, ще намериш инфо в бета за болницата.
На мен с направление ми струваше по спомен около 500-600 лв.
Доколкото си спомням, лекаря се казваше Георгиев,
Дискомфорта в главичката отминава за около 10-15 дни, а иначе има болка първите дни на мястото на шевовете...
Най вече трябва да внимаваш, да не мислиш за жени, да не заглеждаш мацки.. въобще забравяш, че съществуват жени.
Възможно е по време на сън, ако получиш ерекция да се събудиш с болки.. това е неприятното.
Сега малко съвети от мен..
След обрязването ще ти сложат превръзка, която не бива да махаш или мокри, ще ти назначат за след 2-3 дни час да отидеш, да я сменят и ще ти кажат след кой ден вече може да правиш бани с отвара от хералдика.. понеже не сиразбирам спомням на кой ден почнах аз, но е само няколко дни след операцията.
Ако влизаш да се къпе слагаш презерватив.
И всеки ден поне по два пъти, сутрин и вечер задължително го топил в товарната, трябва да е на стайна температура, не трябва да е топла въобще.
Държиш го поне десет минути топнат.
След 3-4 дни бани, тях не бива да ги спираш! ..
Купуваш си контрапункт крем, и примерно сутрин сваляш превръзката, правиш му със хералдика баня минимум 10 минути, примерно аз в чаша си го топне и после оставаш няколко минути да изсъхне и слагаш от корема обилно където са шевовете.
Предварително си мистериозни малки марли и от тях слагаш, после вече със стерилен бинт го опаковат леко.
Когато си във вкъщи може и без превръзка да седиш да диша кожата.
Ако имаш друго да питаш, давай.. но и доктора ще ти даде насоки.
Хигиената после е супер и секса също, успех!

2.   Аз съм пак, да напиша още един съвет!
Първите дни след обрязването е добре да седиш вкъщи, да не се движиш много!

3.   Имаш 2 варианта:

1. Ако фимозага не е много сериозна и можеш да оголваш главата както в нормално, така и в еректирало състояние, то тогава не прави нищо.

2. Ако е много голяма, с непоносими болки и не можеш да оголиш главата (без значение в какво състояние е пениса), то тогава отивай незабавно при уролог! В противен случай тъканта не може да се кръвоснабдява нормално, некротизира и може да се стигне до ампутация!

Прецени какъв ти е случая и действай според него. Аз самия съм с лека фимоза, която не ми създава проблеми, поне засега. Но ако затегне каиша прекалено, искам или не, ще трябва да ходя да се обрязвам...

П. С. Ако ползваш някакви спрейчета за пръскане на главата - незабавно спри! На мен така преди години (когато бях на 19 някъде), ползвах спрей Gljzigen за ликвидирането на един кондилом, който беше на лигавицата, точно до главата и тогава ми се появи тази фимоза. Но спрях с него веднага и тя също престана да расте.

Успех! Съчувствам ти, защото знам какво е...

М23

4.   От автора:
Благодаря ви много за изчерпателните отговори, предполагам, че личния няма да се интересува много за какво и що му искам направление за уролог. И между другото съм чел разучавал за Hill Clinic и ми вдъхват доста доверие, а иначе лазерната циркумсцизия по-скъпа ли е?
За съжаление не съм от София, от Русе съм и ще видя зор ако трябва да пътувам до София специално за операцията. Може би и във Варна има добри специалисти.

5.   Аз съм от първите два поста.
Във хил клиник оперират с лазер.. както казах, с направление ми излезна към 500-600лв.
С лазер е далеч по-добре, после е по лесно възтановяването.

6.   Благодаря за отговора. А аз както съм от друг град, може ли да ми дадат направление за Хил клиник.

7.   Направлението би трябвало да важи за навсякъде, където работят със здравната каса!