Споделена история от Здраве

Камъни в жлъчката - операция :(
Здравейте, момиче на 21г съм. Преди близо 2 години ми откриха камъни в жлъчката. Казаха ми да спазвам съответната диета и евентуално да се оперирам. Мен обаче много ме беше страх и не исках и да чуя за операция, предпочитах да гладувам. И така близо една година внимавах какво ям и не получавах кризи. По едно време обаче сякаш се поуспокоих, че от толкова време не ме е боляло, и започнах да си позволявам да хапвам все повече забранени храни. И съответно кризите не закъсняха. Така преди около месец отидох на лекар и той ми каза, че съм пълна с камъни и трябва да се оперирам. При което настъпиха паника и ужас. Никога досега не съм оперирана и много ме е страх, а и изобщо не мога да търпя на болка. Вече се примирих че е неизбежно и се готвя следващия месец за операция. Но същевременно умирам от страх. Операцията ми ще е лапароскопска, няма да ме режат, но това не ме успокоява особено. В момента проучвам за добри болници и лекари, защото ми е изключително важно да попадна в добри ръце. Ако някой е преживял нещо подобно, ще се радвам да сподели опита си. Искам да знам, за да съм подготвена, болезнен ли е следоперативния период, трудно ли е възстановяването, и общо взето лесно ли се понася самата процедура. Ще се радвам и да споделите мнения за добри болници и лекари в София, които да са специалисти в този вид операции, понеже за сега на никой не мога да се спра, единствено съм се ориентирала към ВМА като болница. Ще се радвам да чуя мненията и отзивите ви, ще са ми много полезни. Благодаря предварително :)

Коментари

1.   Луда ли си? Не си махай жл. мехур. После няма да стане по добре - напротив ще имаш много ограничения.
Лекарите не лекуват искат кинтите само.
Има много методи за махае на камъни. Смени си диетата първо. Купи си грейка, когато те боли пълни я с гореща вода, слагаш я отдясно, за да разшири каналчетата на мехура и ида излизат камъните.
Има рецепти със зехтин и лимон за изчистване, но са малко хард.
Според мен не бързай да го махаш, искай няколко мнения после няма връщане.

2.   Можеш напълно да се довериш на лекарите ни. Няма причина да се страхуваш и да си създаваш дискомфорт, мислейки само за това. След операцията няма да те боли никъде. Временно ще ти дадат лекарства и ще поддържаш някаква диета, най-вероятно.
Успех, и да се излекуваш бързо! :)

3.   Здравей! Тате го оперираха преди месец в София. Довери се на професор Тома Пожарлиев, който е извършил първата лапароскопска операция в България. Голям професионалист е. Възстановяването не мога да кажа, че е много бързо. Истината е, че след операцията трябва да се пазиш от вируси и замърсявания. И другото най- важно е да не я отлагаш, защото няма друго решение. Тате отлагаше и резултата беше 19 часова криза с 50 на 50 % шанс. Успех ти пожелавам! Всичко ще се оправи.

4.   Здравей, задължително прочети този материал и коментарите към него и направи процедурата! Аз съм мъж и също имах жлъчни кризи, бях пред операция, пробвах да се изчистя от камъните със зехтин и лимон и се получи, изхвърлих ги без болка без нищо и кризите ми спряха само от един път, мисля скоро да повторя процедурата за всеки случай въпреки че вече нищо не ме боли. Направи го, безболезнено е и ти гарантирам че има ефект, защото лично съм го изпитал и отървах операцията по този начин. Успех ти желая!
http://zdraveto-dar-ot-boga. blogspot. com. es/2010/04/blog-post_14. html

5.   Майка ми претърпя такава операция преди години. И си е Ок. Дори не спазва диета.

6.   Направи си прочистване на черния дроб и жлъчката с лимон ов сок и зехтин. В нета е пълно с информация, аз така се избавих от камъните, както и майка ми и приятелката ми, без операция. Ако те е страх от операция, мисля че това си струва да се опита

7.   Честно да ви кажа, страх ме е да пробвам бабини рецепти. Подобно прочистване крие много рискове, а и има опасност от запушване на жлъчните канали. Не ми се рискува. Камъните ми са по-големи, около сантиметър, и има реална опасност да запуша жлъчните пътища и тогава вече ще стане много лошо.
За Пожарлиев съм чела доста добри мнения, ще го проверя допълнително.
А до #1 - хич не ми се иска да се оперирам, но всички лекари казват че е неизбежно. И то все съм ходила при гастроентеролози, те не оперират и нямат полза от това да ме пратят при хирург. Просто ако не се оперирам има реална опасност да ми се възпали жлъчката, да направя панкреатит или да запуша жлъчни пътища и тогава вече ще се наложи да се оперирам по спешност и няма да знам на кой касапин ще попадна.
Авторката

8.   Здравей! Вярваш ли, че с билки можеш да се справиш? Моята майка имаше камъни в жлъчката и ги махна чрез билки. Цялото ми семейство и аз пием билки и сме здрави. Аз имах камъни в бъбреците и киста на левия яйчник и успях да се справя именно чрез билките. А как си ги набавям? От почти 4 години ходя в Плевен при един билкар в квартал Сторгозия срещу Трета поликлиника и човека сам си ги прави, но трябва да те прегледа. Името му е Никола Алексиев. А той се занимава с Ирисова диагностика. Работи всички дни освен неделя и понеделник (като не записваш час, а отиваш на място и и чакаш реда) Много съм доволна и съм сигурна, че ще ги махнеш ако опиташ.

9.   ХОРА ЛИЧИ СИ, ЧЕ ПОВЕЧЕТО, КОИТО ПИШЕТЕ ЗА ТЕЗИ РЕЦЕПТИ НЕ СТЕ СЕ СБЛЪСКВАЛИ С ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ. ТОВА МОЖЕ ДА ПОДЕЙСТВА, АКО КАМЪНИТЕ СА МАЛКИ, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ВЪОБЩЕ КАКВО МОЖЕ ДА СТАНЕ АКО ТЕЗИ КАМЪНИ ЗАПУШАТ КАНАЛИТЕ? ПАНКРЕАТИТ МУ СЕ КАЗВА. ТОВА ЗАВЪРШВА СЪС СМЪРТ. МОЯТ КОМЕНТАР Е НОМЕР 3. ЗАПОЗНАТА СЪМ СЪС СИТУАЦИЯТА И СЪМ ПОТРЕСЕНА ОТ ТЕЗИ ХОРА, КОЙТО ТЕ СЪВЕТВАТ ЗА ЛИМОНИТЕ И ЗЕХТИНА. ТУКА СТАВА ВЪПРОС ЗА ЧОВЕШКИ ЖИВОТ НЕ ЗА РЕЦЕПТА ЗА СЛАДКИШ!

Модератор: Молбата ми е да не пишете с главни букви. Този път публикувам коментара.

10.   9, аз самия съм имал зверски кризи и съм изкарал камък колкото половината ми длан само с тази процедура с лимон и зехтин, камъните омекват и не запушват нищо, споделям точно защото съм го ИЗПРОБВАЛ и е напълно безопасно, и мен ме беше страх да го направя, но не издържах повече, а и няма гаранция че след премахването на жлъчката няма да останат камъни в самите канали, докато това чисти и каналите! В линка който съм постнал е обяснено как да се направи, не си махайте важни органи заради нещо, което може да бъде отстранено по лесен начин, единствения дискомфорт е че в последния ден си непрекъснато в тоалетната, няма нито болка, нито други странични ефекти, самите камъни стават меки и излизат без проблем. Лично аз съм нов човек след тази процедура и ще я повторя, говоря от мой личен опит, кризите ми спряха напълно, повече от това не мога да направя за Авторката, споделям това, което помогна на мен и вече не ми е проблем!
М 36

12.   Колкото "половината длан"!? !? През кой отвор в тялото Ви излезе този " камък", не заблуждавайте, моля!

13.   12, излезе ми през аналния отвор, както и другите камъни, и съм имал предвид половин длан вертикално, не хоризонтално, явно никога не сте виждали жлъчен камък, и аз не бях виждал, обаче ми се наложи! Заради такива заблудени "специалисти" като вас хората се подлагат на впиянчени касапи, образовайте се малко, че дори при отстранен жлъчен мехур при много случаи продължават кризите, защото остават камъни в самите канали! Лимона и зехтина са природни продукти и не могат да навредят на никой организъм! Желая успешно лечение на авторката, аз споделих мнение от позицията на човек, който е минал по този път и съм доволен. Всеки взема решение сам за себе си!
М 36

14.   Здравейте, авторката съм. Оперираха ме преди седмица. Оперира ме проф. Владов във ВМА. Невероятен специалист и човек. За съжаление имах леко усложнение след операцията, не можех да изкарвам газове, поради което 3 дни бях с ужасни болки в корема. Изписаха ме 1 ден след операцията като казаха че постепенно ще се почувствам по-добре, но положението беше много зле и на следващия ден ме приеха отново в отделението. Тогава вече взеха необходимите мерки и в момента се чувствам чудесно. Не усещам по никакъв начин отсъствието на въпросния орган. Страхът ми обаче си беше основан, имах болки и то доста силни, но при мен си бяха от самия ми организъм, обикновено болки и усложнения няма. Въпреки това не е страшно и се преживява, аз не съжалявам! :)