Споделена история от Здраве

При вълнение започвам да треперя...
Здравейте. Момче на 14 години съм. Ходя на фитнес, уча, здрав съм и нацепен. По начало съм малко чувствителен. При вълнение започвам да треперя, да се прозявам. Това не мога да го определя като голям проблем, но понякога ми създава неудобства. Например, когато си пиша с някое момиче целия почвам да треперя... И не само. Когато говоря по някоя вълнуваща тема също. Не бих искал някой ден, като изнасям реч някъде, или когато отида на среща да ми треперят краката и да се прозявам... Искам да бъда твърд, стабилен и уравновесен мъж. Как да изкореня този проблем?

Коментари

2.   Хах, най-после човек като мен аз съм същата тренирам усилено, храня се здравословно имам самочувствие, оформено тяло, но и при мен става така когато се вълнувам, понякога треперя и от радост когато си пиша с някой, че имаме много общо. Смятам, че това е част от характера на по чувствителните хора, но може да се овладее. Примерно преди да изляза на сцената (занимавам се с музика ) треперя от вълнение, а не трябва защото пея и трябва да ми бъде перфектен гласът, и преди да изляза се успокоявам със оптимистични мисли, че няма нищо страшно, че ще се справя идеално и така става. Съветвам те за да можеш да успокоиш трепереното да пиеш чайове давам ти един смес, който действа бързо, но се пие само вечер, можеш и през деня, но може да ти се доспи ;д: мента, маточина, мащерка, лайка това са билки, които трябва да ги купиш на листа, а не от магазина, трябва от аптека или по добре, от БИО магазините просто там си докарват и няма начин да ги няма, по скъпи са, но са истински и нямат оцветители, консерванти или др. вредни вещества, също така чая е добре да не го пиеш със захар, по добре с мед, за да не ти се развалят зъбите през нощта. Вземи от аптеката витамини за деца, виж кои са най-добри (по скъпи ), защото означава, че са най-качествени в тях има най-важното от които витамини за функцията на нервната система витамин Б 6 и магнезий, важни за съня и здравето, пък и като спортуваш, ще ти помагат да натрупваш повече мускулна маса, щото все пак си момче, не се притеснявай това НЕ са хранителни добавки за мускули, а за подпомагане доброто функциониране на жизнените процеси в организма. Просто се успокой, сега сме в тинейджърските години и всеки си има някакви особености едни пък лесно се палят, други пък плачат. Ще отмине тази фаза на треперене. :) Продължавай да спортуваш, бъди със самочувствие, хората те харесват, не се притеснявай ти си пич ;).

Момиче 14 години