Споделена история от Здраве

Уморена без причина
Не знам защо. Втора смяна съм и съм се наспала почти. Но днес ме боли глава. Като се върнах от училище се почувствах така сякаш ще припадна, не се случи. Един път ми се беше случило преди година, но то беше, защото бях само на 1 ябълка и купа със слънчоглед, а сега-не. Сега се наядох. Днес ядох 3 ябълки, много фурми, купа овесени ядки и много др. работи и допълнително взех и витамини и пих много вода и се чувствах супер и направих няколко упражнения, бях енергична. На училище не ядох нищо и без да правя много се уморих бързо. Сега съм някаква навъсена и заспала. Вчера плаках цял ден без причина и накрая всичко се превърна в някакъв гняв, към края на деня цялата бях изпълнена с енергия и бях мотивирана, а тази сутрин беше нормално. Не знам, хора. Сега ме боли глава много, но не ми се ляга. Може би съм прекалено емоционална напоследък просто. Също така започнах да отслабвам, не се тегля, но го усещам. По принцип имам страхотен апетит и ям много, но напоследък не преяждам.

Коментари

1.   Започни да спортуваш по 20, 30 мин на ден и ще си много по-добре. Примерно леко тичане на стадиона или на някоя градинка или в къщи пускаш някое клипче от ю туб, но на вън е най-добре. ;)

2.   Спортуват умерено. Направи си пълна кръвна картина, особено важно е желязото ако е ниско е нормално да си уморена.

3.   И аз мисля, че имаш нужда от движение и разнообразие. Времето е чудесно за разходки и малко спорт в парка, например. Може и да се захванеш с нещо конкретно - плуване, тенис, йога, зумба, има всевъзможни видове аеробика, танци, каквото се сетиш.. стига да имаш желание. Повярвай ми, няма нищо по-зареждащо и същевременно разтоварващо от спорта! Упражненията вкъщи също са вариант, но те съветвам да излизаш по-често на чист въздух. Освен, че ще влезеш в по-добра физическа форма, ще имаш възможност да се занимаваш с нещо полезно и градивно, което да те разнообразява. Честно да ти кажа, когато не съм имала какво да правя и съм стояла по цял ден, също съм се изморявала.. сякаш скуката изтощава повече от активната работа, просто защото когато имаш нещо за вършене, времето минава по-бързо и лесно, а и няма кога да мислиш за глупости :) А емоциите.. няма лошо да ги има, плачът може да бъде терапевтичен понякога, ей така да си поплачеш дори и да няма конкретна причина. Така организмът ти се чисти от натрупаната негативна енергия. Всеки минава през такива периоди :) Така че, захващай се с нещо приятно, раздвижи се малко и всичко ще бъде наред.

5.   Започни да се храниш нормално.