Споделена история от Здраве

Интересуват ме изпитани хомеопатични рецепти, билки, масажи, изобщо всичко, което може да ме отпусне, без да развия зависимост и да намали трудоспособността ми.
Здравейте!

Моля да ми помогнете с практически съвети как да преодолея стреса и вечното лошо настроение. През последните 2 години ми се събраха много отрицателни емоции както в професионален така и в личен план - раздяла, останах без работа, не мога да се отделя в собствено жилище и т.н. Усещам, че често губя контрол над емоциите си и избухвам за дреболии, все съм подтисната, изнервена до краен предел и все ми се плаче.

От скоро започнах работа, което е прекрасно, но съм много натоварена и работя под голямо напрежение. Това ми се отразява още по-зле и пренасям всичко у дома. Не искам да прибягвам до медикаменти, защото се плаша, но трябва да направя нещо, защото съм непоносима за околните, а и за самата мен :(

Интересуват ме изпитани хомеопатични рецепти, билки, масажи, изобщо всичко, което може да ме отпусне, без да развия зависимост и да намали трудоспособността ми. Напоследък започнах да пия редовно чай от риган, помага, но ефектът е краткотраен, а не мога да се наливам постоянно с него. Помогнете, моля, много ми е мъчно, че не мога сама да се справя. Може би от голямо значение е и това, че съм самотна в момента, няма човек до мен, който да ми даде кураж и да ме зареди с положителна енергия. Но това е Божа работа, междувременно трябва да взема някакви мерки, нали? Предварително ви благодаря!

Коментари

2.   Извинявай, но според мен стресът най-добре се преодолява чрез секс и по-точно секс с любов. Я остави билки и масажи /освен еротични/ и прави любов! Всъщносст не пишеш на колко години си, обвързана ли си и пр. Но според мен любовните емоции зареждат най-добре и те карат да се чувстваш най-щастлива.

3.   От Автора: на 29 съм, необвързана. Както споделих, преживях раздяла преди време, последваха няколко краткотрайни и празни откъм съдържание връзки, дълго бях без работа и сега съм сама и ангажирана в службата от сутрин до мрак в буквалния смисъл. Към номер 2-идеята ти ми харесва... защо ли обаче нещо трудно ми се получава на практика. Очаквам още коментари.

4.   Никакви рецепти и билки не ти трябват. Говори с някой добър приятел, който знае горе-долу проблемите ти и в който ще си сигурна че няма да се влюбиш. Хубав ресторант, вечеря, после у тях. Еротичен масаж, един хубав секс и ще си като нова. Вярвай ми.