Споделена история от Здраве

Лоши навици и комплекси
Здравейте! Още от малка имам комплекс относно теглото ми, все си мисля че съм дебела и тн. Така де висока съм 1'65 и тежах 54кг, не знам как стана но започнах постепенно да не ям много много и отслабнах до 49кг. Всички ми казаха че съм отслабнала и аз го усещам, но не мога да се храня нормално имам чувството че ако ям нормално ще се възвърна на същите килограми. И другият проблем че и да ям нещо все ям вредна храна разни закуски, сладки неща и тн. После естествено се чувствам ужасно не знам как да започна да се храня нормално без да ми пука(но не мога и да зарежа тази junk food). Иначе редовно си спортувам и изобщо не водя застоял начин на живот. Просто искам да се откажа от вредните си навици и да не се комплексирам, но всеки път щом се погледна в. огледалото си намирам някакъв кусур.

Коментари

1.   Споко,всеки си намира кусури в огледалото,няма перфектни хора,който е по пълен иска да отслабне,който е по кльощав като мене търси начин да направи мускули,всеки има комплекси,тегли му една майна и си яж понякога неща които обичаш,обаче без да се чувстваш виновна за това,просто разреди малко вредната храна,примерно яж junk само в събота,или който ден си избереш и ще свикнеш,всичко е до навик!

2.   Пий много вода! Научи се да спреш всякакъв вид газирано и най-вече колата. Това е единственото, което трябва да откажеш. Яж си всичко, но не се тъпкай, а щом усетиш, че си се наяла спри. И смени хляба с многозърнест. Късмет.

3.   Опитай да следваш правилото 80/20: 80% здравословна, истинска храна и 20% junk.
Има огромна разлика в калориите, дошли от единия и другия тип храна. Веществата, приети от здравословна храна са ценни за нормалното функциониране на тялото, а тези от вредната - само се трупат като килограми.
Опитай да се храниш разнообразно - вместо само сладко, вземай си всеки ден различен плод и / или ядки и ако след това пак ти се яде сладко - тогава си вземи.
С яденето на пълноценната храна, ще дойде и апетита за нея ;)

Ж28