Споделена история от Здраве

На 17 съм и оплешивявам.
Плешивост ли е или alopecia areata? Значи на 17 години съм и скоро забелязах, че отстрани на челото просто нямам коса.

Сега не мога да разбера защо е станало така? Оплешивявам ли, болен ли съм - не знам.

смисъл такъв че чак толкова, защото косата на момчето от снимката не е истинска - но все пак се разбира, че не би трябвало да е толкова оголено като при мен. Какви са вашите съвети? Има ли начин да го оправя и да окосмя оголените места? Или единствения вариант е да отида и да ми присадят коса?

По принцип имам супер гъста коса и плешивостта не ми е заложена в гените.

Коментари

1.   Няма оправяне. И аз имах много гъста коса на твоите години, но вече положението е много зле в момента. :)

2.   Мисля че се получава при твърде високи нива на тестостерон. Имах един приятел на който също така му започна а му пада косата на 15 години но сега е на 18. Не съм го питала какво си прави но не му пада вече... така че има шанс..
Просто иди на лекар.

3.   Бях пуснал и снимки, но май са ми ги изтрили може би защото бях пуснал и примерна снимка на друг човек. Сега ще пусна само снимките на проблемната ми зона, че поне да знаете за какво говоря.
http://imgur.com/DhKOKjG
http://imgur.com/Osbb9tJ

Не ми ги трийте, моля!

4.   То не зависи от гъстотата, не вярвам да оплешивяваш на тази възраст, но все пак посети специалист за да ти поставят диагнозата

5.   Гъстотата на косата няма нищо общо и точно в гените е заложено, генът се предава от майка на син. Може да не е точно дядо ти по майчина линия, може да е негов брат или брат на баба ти, ако си започнал да оплешивяваш де. Разгледах снимките ти, нищо притеснително не видях, но ти иди при специалист, да не се чудиш какво става. И точно на тази възраст можеш да започнеш да губиш коса, но съветът ми, от опит, е- остави нещата да следват естест59вения си ход, ако са необратими, не ти трябва да се тровиш с химии или хормони, или с присаждане- да ме мислиш, че по-добре ще изглеждаш после? Помисли колко по-лошо е да нямаш късмет с визия или здраве, оцени това, което имаш! Гледай важните неща, да учиш, да се развиваш, мацки няма да ти липсват, бъди сигурен! Ще го израстеш, не драматизирай толкова, да, млад си, разбираемо е, но се примири, всичко минава, и това ще мине, въобще няма да го мислиш след време.