Споделена история от Здраве

Кашлицата не ми минава
Жена на 23, почти 24. Преди около 3 седмици от нищото хванах ангина -всичко започна с висока температура, втрисане, трудност да преглъщам, афти на няколко места, херпеси и подути венци. Понеже скоро ще сменям личната си лекарка, тъй като не съм ходила отдавна при моята понеже рядко боледувам баща ми ме прати при неговата, която му е бивша съученичка. Жената ми предписа спрей Тантум верде, Билкови лукчета и каза да пия витамин С и парацетамол. Другите симптоми си отидоха, кашлицата обаче си стои. Пробвах с Хербитусин гърло и Стрепсилс, обаче не си отива. И така вече 3 седмици ще стане 4 та вече. Какво да правя не е нормално при друг лекар ли да ида?

Коментари

1.   Понякога кашлицата си отива последна и може да се влачи със седмици. Каква е тя - суха или със секрети. Има различни чайове за бронхити - ако знаеш някой билкар ->>> приготвят много полезни чайове
А кашлицата от къде идва - гърлото, фаринкса, трахеята, дробовете???
Хубаво е да те види лекар пак, защото / ако кашлицата е от дробовете /, може да се хронифицира някой бронхит. И поне ще ти изпише нещо, което да облекчава положението ти. А най-добре е една рентгенова снимка на дробовете за всеки случай. Ако не те прати джипито, ще трябва да си я платиш предполагам
Добро приложение има мед джинджифил в пакетче на прах, забъркваш едно бурканче и си взимаш по лъжица на ден, аз го правя на око, в нета може да има писано за точна пропорция. Може да си вземеш прополис на капки, или ехинацея, за да си подсилиш имунната система / стига нещо да не си алергична - ще прочетеш описанието в нета. Друго ->>>> чай от корен джинджифил, продават го в големите вериги супермаркети.
Дано се оправиш без да се хронифицира нещо :) Сега лятото идва - повече плодове зеленчуци - пак за имунната система

2.   Пробвай с Проспан-сироп за кашлица.

3.   Кръвни изследвания и рентгенова снимка, ако не си бременна.

Искам да те питам и съвсем честно да ми отговориш. Целувала ли се с някого уста в уста или да си правила орален секс без презерватив?

Имаш ли подути лимфни възли

4.   Веднага при личния лекар и настояваш за рентгенова снимка, за да отхвърлите бронхит или пневмония. Ако снимката е чиста, най-вероятно кашлицата е преминала в алергична - случва се често след вирусни инфекции - със сиропи и бонбони за смучене би трябвало да можеш да смекчиш симптомите, докато не затихне

5.   Авторката : здравейте днес ходих до личната лекарка и се оказа че ангината още не ми е минала заради неадекватното лечение на другата. Другите симптоми са си отишли, но инфекцията в гърлото още е на лице, сливиците ми са подути и кашлицата започна да преминава във влажна. За да не се обиди малко послъгах, че съм ходила в провинцията и там ме е хванало и баба е викнала нейната лична лекарка. Както и да е предписа ми антибиотик "Аугметин", "Хербитусин бронхи и гърло" и капки" Кармолис", които да приемам през устата. Каза, ако до седмица няма подобрение пак да отида дано има ефект. При личната на баща ми няма да се прехвърлям повече ми навреди отколкото ми помогна! Благодаря ви за съветите все пак ще пиша след седмица дали има ефект от сегашното лечение.

6.   Кашлицата се поразреди, но още я има. Изпих първия блистер от антибиотика, усещам и лека болка от лявата страна. Дано нещата се оправят, че вече ми писна досега винаги ми е минавало за седмица. Пак ще се ходи на лекар понеделник или вторник.

7.   Пробвай синапено семе счукано и го слагаш в няколко лъжички мед. Бъркаш и хапваш по една лъжичка 2-3 пъти на ден. И аз имам страшна кашлица и ми се губеше гласа и това ми помогна