Споделена история от Здраве

Помощ! Булимия
Здравейте, момиче съм на 16 години! Всичко започна преди месеци с втълпението че съм дебела а дори съм с нормално тегло! Научих се да" повръщам" и това ме накара да ям каквото си поискам та нали след това ще повърна и нищо няма да се лепне! Буквално килограмите не мърдат ни на долу ни на горе! МОЛЯ, много ви моля някой ако знае решението на проблема или ако има същия проблем да ми пише за подкрепа дори, защото това ме измъчва буквално живота ми преминава от хладилника до тоалетната! Съсипващо е! Не знам как да спра!

Коментари

2.   Сподели на родителите си, ще ти помогнат.

3.   Имаш някакъв психологически проблем. Защо не отидеш при психолог? Иначе щом теглото ти е нормално не виждам защо трябва да повръщаш. Вместо това започни да спортуваш. Така ще изгаряш това, което си яла. Харесвай се и се обичай. Или тръгне на танци. Движи се.

4.   Здравей.
Пише ти момиче на 18 години, превъзмогнало булимията съвсем само.
Преди 2 години бях със същия проблем като твоя-реших, че съм дебела, а това не беше така. Ограничвах храната през деня, а вечере умирах от глад следователно се наяждах и повръщах. Един ден след едно такова повръщане се погледнах в огледалото, цялото ми лице беше в попукани капиляри очите ми се бяха подули.. изглеждах много зле. Помилсих си ЗАЩО? И започнах малко по малко да овладявам този проблем. Разбрах, че ако продължавамм така ще се развали стомахът ми, зъбите ми и най-важното за една жена заради тази болест има вероятност никога да не забременееш.
Кое е по-важно слаба и болна или с нормално телесложение здрав дух и здраво тяло. От половин година не съм си и помисляла за тази глупост!
Ще се радва ако съм ти помогнала!

5.   Здравей, скъпо момиче. Пише ти момиче на 18 години, което пт 1 година страда от същия проблем. В началото беше чист глад, с който успях да сваля 20кг и след това се превърна в булимия, причинена от страх да не кача, макар че според всички съм супер слаба. Та от януари/февруари насам няма ден, в който да не стигам до преяждане и повръщане. Вече започвам и да забелязвам симптоми, от няколко месеца нямам цикъл.. Това, което мога да те посъветвам е да търсиш помощ, сама няма да се справиш.. Сподели на някой близък(аз споделих на най-добрата си приятелка) и се надявам това да помогне. Аз възнамерявам тази седмица да посетя психиатър, тъй като имам големи амбиции за бъдещето си, а към момента съм в застой заради болестта... Пожелавам ти успех и бъди силна, не се предавай. И двете ще се справим!

6.   Благодаря много на всички който ме подкрепиха но нагоре в коментарите! За жалост днес е поредния ден в който си казах че няма да е така, но отново се предадох! Но един ден ще успея! Ходя на психолог, но нещата излизат извън контрол! Благодаря ви много, браво на всички който са успели да се преборят!

8.   Здравей, на 25 съм и имах същия проблем.
Няма да разказвам как аз стигнах до там, само ще кажа - спри! Няма смисъл от това нещо, след време ще съжаляваш жестоко!
Ако можеш да се откачиш по-скоро, ще е най-добре за теб!
Минаха повече от 3 години, откакто се излекувах и все още патя от това. Сърце, зъби, очи, бръчки, стомах, психика..

При мен булимията продължи 6-7 месеца.. след, което осъзнах, че имам проблем.
Излекувах се без психолог, със знанието на родителите ми и приятелят ми!
Не е чак толкова трудно! Отне ми около година борба, но не е невъзможно.

Спри да повръщаш и започни да се храниш здравословно.
Дори и да качиш кила, не забравяй, че си красива!
Успех!