Споделена история от Здраве

Мъчителен запек
Здравейте, пише Ви Буболина, имам кофти тема, но вече започна много да ме притеснява. "Страдам" от запек. Пробвала съм със всякакви медикаменти, не казвам, че няма резултат, но не искам да привиквам към тях.

Вие знаете ли нещо натурално, което действа или някаква диета ?

Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Здравей, по принцип нямам такива проблеми, но забелязах нещо много интересно преди 1 седмица. Връщах се от провинцията и по път спрях и си купих 2 кофички истинско кисело мляко. Ядох ги 3-4 дни и да ти кажа веднага ми се промениха "л-та". Просто изходжането се улесни. Това ме навежда на мисълта, че истинското кисело мляко (не активията, тя само в рекламата явно използва тези свойства) наистина помага. Ако имаш възможност пробвай!

Успех М29

2.   Аз знам че помага сока от киселото зеле. Испий един такъв буркан и почти съм сигурен че ще се подрискаш ;)

3.   Много кофти работа е запека ;( Аз също" страдах" няколко месеца, пробвах много хапчета за това, в един ден реших да смеся боза, кафе, кисело мляко и круши ама и това не помогна :D
Е все пак аз пък намерих лек в домашната пилешка супа, още на втория ден отидох като бял човек до тоалетната. Просто няма смисъл да си купуваш хапчета, като съдя и по номер 1 явно трябва да изядеш нещо домашно направено и да избягваш сухите храни ;)))
Успех ;)

4.   Пробвай с хуск, то е натурално и помага, прочети за него, ако не го познаваш. Може да пробваш с диета на суровоядство, потърси инфо и затова и помисли. Успех!

5.   Здравей! Аз когато имам запек винаги пия зелен чай и много добре ми действа! Опитай и ти. Надявам се да съм ти помогнала! :)

6.   Яж круши : ) Аз поне избягвам да ям, защото после пък имам разтройство.

7.   вземи си сладко от рози.. има разхлабителен ефект да видим дали ще ти подейства:)

8.   И аз и майка ми сме страдали от това чудо, но най-вече тя. Лекът е пиене на много вода-поне 2-3 литра дневно, движение, коремни преси също много помагат и най-вече храни богати на фибри-ЛЕНЕНО СЕМЕ, ОВЕСЕНИ ЯДКИ, много добре ми действа кисело мляко с мюсли., зехтин-по една супена лъжица сутрин може, масло можеш да похапваш също. Спортувай!

9.   Недей да ядеш Активия, пробвай с нещата, които ти казах. Аз съм номер 2. В големите хранителни магазини се намират овесени ядки. А лененото семе можеш да си го вземеш от аптеката. Пробвай и с вода с мед. Ленивите черва се лекуват по-трудно, надявам се да не си толко зле. Трябва да избягваш запичащи храни и напитки. Успех!

10.   Купи си презрели круши или сутрин на гладно пий чай или нещо топло!

11.   Авторката: Благодаря ви, за" рецептите" и идеите! :)

12.   Пробвай сутрин на гладно 1 чаша вода + 1 лъжичка мед.

13.   Здравей. аз просто ще ти препоръчам да си вземеш от аптеката течен парафин!

14.   От години страдам от запек. Пия "Лаксит" на д-р Тошков - билки, пресовани във форма на таблетки. Повечето пъти ми помага, но понякога дори и 10 хапчета на ден не ми действат. Истинско кисело мляко, както ти баха писали по-горе също е много ефикасно, на мен ми помага и лютото.

15.   Авторката: с този парафин, такива ядове имах като бях малка, не ми помага изобщо!

17.   Да вземи си сладко от рози действа страхотно!

18.   Яж повече плодове

19.   ленено семе, против запек е най-ефикасното средство.

20.   Английска сол! Евтино и много полезно. малко горчи, но се свиква. Освен това не е необходимо да се изпива цялото пакетче - достатъчно е половината с около 200 г. вода е рузултатът е почни незабавен.

21.   Буби слушай сега мила, взимаш едно кило сливи (зелени) и работата е готова, баба ми има същия проблем и когато иска да се изходи, хапва сливи. И недей си дава парите за английски соли и подобни глупости, яж повече плодове и по-малко сухоежбини. Успех!
~Trifonak~