Споделена история от Здраве

Малки гърди и кърмене- проблем?
Здравейте! Бременна съм в 5-ти месец, по принцип съм с малки гърди и дребна, но би трябвало да ми пораснат поне малко гърдите по време на бременността, нали? Засега не са мръднали и се притеснявам с тези малки гърди изобщо ще мога ли да кърмя и да имам кърма? Неловко ми е да попитам лекаря ми за това, за големината.. Майка ми също е била слаба като мен и с малки гърди, но значително са й пораснали по време на първата бременност, а е била и по-млада, отколкото съм аз сега, ако има значение. Засега ми излиза някаква течност от едната гърда само, но четох, че това не дава гаранция, че ще имам кърма по- натам. Моля за мнение на майки и раждали жени.
Благодаря :)

Коментари

1.   Няма значение колко са големи, дали ще има мляко. Аз например имам големи гърди, но млякото ми беше малко. Моите гърди пораснаха с два номера, не се притеснявай. Иначе, като родиш не му давай от шише, за да имаш мляко.

2.   Много жени с малки гърди имат кърма, разбира се, че се увеличават. Пък и да няма сега какви ли не изкуствени млека има, важното е детето да е здраво.

3.   Това няма общо. Нося сутиен 70 размер и съм кърмила 2 години. Просто кърменето е умение. Много жени не кърмят, защото им липсват естествени вътрешни умения. Купуват помпи за куп пари и после кърмата в шише, е когато това се прави кърма няма. Първо когато тръгна кърмата, държах бебето на гърдата плътно, като внимаваш носа да не се притиска за да диша свободно. След това ако усетя напрежение или не дай си боже задържане на кърма, като буца с хавлиени кърпи на топене във вряла вода правя компресия и леко натискам за да започне да излиза кърмата и да няма задържане. Така за кратко нещата си идват на мястото. И със секция съм родила. В болницата едно момиче, не става и не става това кърмене. Държи бебето на 5 см. от зърното и то какво да направи. Попитах я дали иска да взема бебето и да види как при мен ще суче. Гушнах го, както ти описах и детето започна да суче веднага. А значи проблемът не е в бебето. Седна отново тя помогнах й, докато съм при нея и й помагам и придържам бебето ставаше, после пак не. Така и не успя да се пребори с кърменето.