Споделена история от Здраве

Здравословното ми състояние е много зле или можи би психическото?
Здравейте чудя се от къде да започна точно....
Та значи имам проблеми със всичко по мен... Поне аз така си мисля
Мозъкът ми постоянно работи, постоянно мисля за нещо от което всеки един момент аз имам страшно главоболие... мисля даже и когато спя (мисля за световният мир, преговарям си уроците, мисля защо земята е кръгла, мисля за ненормални неща ) понякога ми се иска да имам копче и да се самоизключа.. винаги съм си мислила че имам няква болест на главата претърпявала съм много удари (баща ми има проблеми с главата)
Очите ме болят. Много са чувствителни към светлината излезна ли на вън и е малко по светло не мога да виждам... (всеки ден се гримирвам и очите ми са натоварени )
Имам замаяност доста силна на последък, с много ниско кръвно съм...
Много бавно схващам и бавно действам (все едно съм бавно развиваща)
Изобщо не чувам слухът ми го няма... някои като ми каже нещо го повтаря поне два пъти... ходих на уши нос гърло... резултати те са добре... (не мога да си го обясня ). слушам доста силна музика, понякога заспивам със слушалките...
Имам няква бучка в гърлото когато преглъщам нещо ми пречи..
Когато времето се променя все нещо ме боли..
Много голяма сънливост, ако не спя поне 12 часа се чувствам много отпаднала
Много често искам да остана сама да се затварям в себе си.. Да няма хора около мен
Имам проблем с теглото си много съм слаба 165, 45кг не се храня изобщо, нямам апетит, не пия вода и не приемам много витамини
Целият ми език е нацепен
Изобщо не запомням, някой ми каже нещо след 1минутка съм забравила...
Доста високо ниво на разсеяност
И честно казано предпочитам виртуалният си свят, докато спя отколкото реалният.... и всичко това на 18 годишно момиче

Според вас имам проблем здравословен или психически?

Коментари

1.   Иди на психолог.

2.   Да, имаш здравословен проблем, очевидно е и симптомите, които описват никак не са безобидни. Препоръчвам ти да намериш опитен хомеопат, но класически хомеопат, и той да се заеме с теб. Традиционната медицина може би няма да ти помогне, все пак можеш да опиташ да си направиш изследвания на нервната система и хормоните - т. е. направление за невролог и ендокринолог. Защото може да се окаже доброкачествен тумор, който притиска някои мозъчни центрове, а може и да се окаже заболяване на някоя жлеза. Също така спри да слушаш примерно за месец музика със слушали, за да видиш има ли разлика в състоянието ти. Не казваш и какъв е точно проблема на баща ти и дали е по рождение или придобит вследствие от травма, нито откога ти е така състоянието. Но наистина предприеми мерки.

3.   Отиди на ендокринолог и си провери щитовидната жлеза. Отклонението в хормоните, която тази жлеза произвежда, предизвиква много явни физически и психически/емоционални промени. Всичко, което спомена е свързано с неправилното функциониране на тази жлеза - отпадналост, сънливост, липса на концентрация, апатия, депресия, проблеми с теглото (напълняване или прекомерно отслабване), бучката в гърлото. Това са много сериозни признаци, които трябва да провериш с лекар задължително.

4.   Спри да мислиш. И отиди на психолог. Мисли само, когато имаш реална задача за решаване. Иначе 'изключвай' мисленето и си почивай. Спри вътрешния монолог. Ти си преуморена.

5.   На депресия или невроза ми мяза.

6.   И на мен ми прилича на клинична депресия. 2 основни причини-липса на концентрация (съответно и паметта) и умора със съня от 12 часа.
Консултирай се с лекар, може би си преживяла някаква травма, която не споменаваш.