Споделена история от Здраве

Не трябваше ли да ми дойде след 2-3 дни след като съм изпила хапчето - Eskapelle
Преди около седмица май стана гаф и реших да си взема ескапел, тъй като съвпадаше долу горе с овулацията ми (не зная до колко е регулирана). Изпих го още през първите 12 часа (веднага на сутринта) и всичко беше наред. Попринцип трябва да ми дойде след 2-3 дни, така че не ми закъснява. Но въпроса ми е следния- не трябваше ли да ми дойде след 2-3 дни след като съм изпила хапчето? На листовката не пише нищо такива, но бях го прочела някъде и се притеснявам...
Ще съм ви благодарна ако получа отговори!

Коментари

1.   До колкото знам, трябва да ти дойде на датата, на която би трябвало да си ти дойде по принцип. Аз съм пила същото хапче и ми дойде на датата, на която си трябва, а не 2-3 дни след приема на хапчето.

2.   не. може да ти дойде точно на датата, по рано или по късно, а може и да ти доиде 2 пъти, така, че не се стряскай. по принцип трябва да си ти доиде на датата, но и другите варянти ги има като странични ефекти понякога. симба... ... ... ...

3.   Не, не трябва да ти дойде след като си пила ескапеле. Може да се получи някакво кръвотечение преди нормалната менструация, като след това ти идва нормално, въпреки че е възможно да ти закъснее или подрани. Вероятно това си чела. Няма за какво да се притесняваш.

4.   Успокоихте ме до някъде, но само до някъде.. След като прочетах това:" Кървенето при имплантацията (вгнездяването) на оплодената яйцеклетка е най-ранно проявяващия се симптом за бременност. Около осем дни след зачеването ембрионът се имплантира в маточната стена. При някои жени се получава леко ръждиво зацапване, както и лека тъпа болка ниско в коремната област." кафявото течение, което ми се появи вчера, доста ме притесни... Тъй като стана след секс, реших, че ще ми идва (днес или утре трябва да ми дойде, а знам, че сексът понякога предизвиква цикъла... ), но нито ми дойде днес, нито кафявото течение продължи. Дори напротив, имам си пак бяло течение (попринцип имам леко бяло течение) Колкото до тъпата болка.. 1-2 дни го усещах така.. болка както преди цикъл, затова се надявах да ми дойде, но уви.. още го чакам... Започвам да се притеснявам...