Споделена история от Здраве

Начини за махане на космите от краката
Здравейте аз съм на 12 години имам голям проблем с космите. Когато времето стана топло аз реших да си извадя летните дрехи. Но когато си облякох шортите установих че имам косми. Понеже бях малка и не знаех че след използване на самобръсначка космите стават по големи и черни и реших да си ги взема с самобръсначка и сега не мога да си облека къси панталони или бански. Лятото идва и си реших да ги взема с епилатор но след като го използвах станаха ми пъпки по краката и реших да отида на кола маска а това много боли дайте ми съвети как да се отърва от космите но не ми предложете лазери щото нямам достатъчно пари дайте ми съвети къде да отида с какво да ги мажа или каквото и да е

Коментари

1.   Найстина кола маската е малко болезнена но след 2-3 ходене ще претръпнеш и няма да е така и да ти кажа след кола маска или след като ги премахнесх с епилатор просто си намайи краката с някакво успокояващо олио и най важното е да не си мокриш краката поне 2-3 часа защотото това е начин за обриване и излизане на пъпки. и др лесен начин е с Крем Депеалтоар мажиш се и след няколко минути махаш крема с крема падат и космите Абсолютно безжолесноно е! но както ти казах земи се успокояващо олио

2.   За жалост и аз направих тази глупост на твоята възраст и сега няма отърване. Ето някои съвети от мен. Ако решиш да ползваш самобръсначка, преди да влезеш в банята си намажи краката с олио/масло за тяло. Така бръсненето бъди сигурна, ще бъде гладко и няма да се нарежеш. Ако ползваш епилатор, преди това влез в банята, ексфолирай си тялото. Ако нямаш ексфулиант, ползвай сода за хляб, тоалетни трици или оттайка от кафе. При всички случаи, епилатора иска кожа, току що излезла от банята. Ако ползваш кола маска, действай по същия начин, но задължително и при нея и при епилатора след това се мажи с успокояващ лусион. Аз си купих този сайт http://krasotaistil. com/products/%D0%9F%D0%A0%D0%9E%D0%9C%D0%9E-%D0%9F%D0%90%D0%9A%D0%95%D0%A2-%D0%97%D0%90-%D0%95%D0%9F%D0%98%D0%9B%D0%90%D0%A6%D0%98%D0%AF-%D0%A1-%D0%9A%D0%9E%D0%9B%D0%90-%D0%9C%D0%90%D0%A1%D0%9A%D0%90-%D0%98-%D0%9D%D0%90%D0%93%D0%A0%D0%95%D0%92%D0%90%D0%A2%D0%95%D0%9B-%252d-EXTRA. html кола маска и най-после се родих! Не е реклама на сайта! ! ! Просто след всичките ми мъки с обезкосмяването, най-после намерих това което искам. Колата маска си я правиш ти, избораш си патрона според кожата ти и ти излиза в пъти по евтино от козметик. Патрона за който в салона ще ти вземат минимум 25 лв. струва 2. 80 и е поне за два пъти! Успех, няма да съжалиш за моите съвети!
Вари.

3.   Ужас, аз направих същата грешка като теб- със самобръсначка а съм едва на 11 !
Майка ми незнае и се чуда какво да права !

4.   Здравейте, аз съм на 11 години и имам много косми по краката.Моята майка не ми дава да си ги махна. Мен например ме е срам да ходя на вън по къси панталони, защото мисля, че другите деца ще ми се смеят. Имам една приятелка, която също има моя проблем. Бих помолила око някой знае някакъв мехлем за опадане на космите на краката, който мога да го направя и сама. Незнам например ако използвам самообръсначка, за колко време ще ми поаснат нови косми. Извинете ако има грешки.

5.   Според мен си вземи крем-депилатоар. Много лесно се използва. Намазваш окосменото място и във всяка една кутийка си има пластмасова шпатула. Прочети естествено и листовката. Мисля, че престояваш около 10 минути с крема и след това го премахваш със шпатулата и така падат космите. Лесно и безболезнено, без пъпчици и други!! Аз това използвам. :))

6.   аз съм на 13 години и си махам космите от твоятя възраст само долу на краката и подмишниците. 1 започнах да ги махам със самобръсначка, защото ме беше страх от епилатора. Веднъж се престраших и пробвах... Нямаше голяма болка(вярно, че се появяват пъпчици, но после изчезват) и космите растат по-бавно... С коло -маската съм чувал, че кожата ти може да се нарани( незнам дали е така... Никога не съм ходила, но нямам и желания)
дано съм ти помогнала

7.   Аз съм на 13 и си махам космите от миналата година със самобръсначка. Гадничко си е, никога краката ми не стават съвсем гладки, а след 2-3 дена космите растат. Мисля да пробвам с крем депилатор, защото с кола маска и с епилатор няма да издържа, изобщо не търпя на болка.

8.   според мен си ги махни със депилатор така ще се махнат по добре по безболезнено и става много добре

9.   Така е и аз съм на 11 и имам такъв проблем. Ако кажа на мама явно ще каже: Малка си и не може.. мен наистина ме е срам. Мисля утре да се престраша и да и кажа, дано стане пък ако ме посъветва да ползвам нещо не толкова болезнено ще го споделя тук. Мисля да я попитам за този крем..

10.   Аз съм на 11 и половина и днес за първи път се обръснах с епилатор, боли но не е непоносимо.. Хората са казали "Трай бабо за хубост".. пък и не болеше особено.. и космите никнат чак след месец.. мене също ме беше срам от мама, но се престраших и тя направи нещо по въпроса.

11.   Аз съм момиче на десет години. Имам страшно дълги косми по цялото тяло и всички ми се подиграват. Майка ми казва, че са се появили, когато съм била много малка. Ходили сме по всички болници в града ми и столицата. Не са знаели нищо за това. Преди месеци майка ми чете за някаква рецепта, но тя не проработи. И нали знаете детските лудории. Бях много отчаяна и започнах да си режа космите с ножицата. И всъщност вече не се виждаха много и бяха по-къси. Но щом майка ми разбра ми чете едно огромно конско, скри ножиците някъде и когато поисках да направя едно добро дело попитах мама къде се изхвърлят боклуците от кошчето в банята, за да знам, тя ми каза: "Там ли си хвърляше космите? ! ". И след това се ядосах. Тя не знае, че ако беше на мое място и тя щеше да го направи. Добре, че поне през лятото космите ми се изрусяват и не се виждат ако не се вгледаш. А през зимата нося дълги дрехи. Благодаря ти мое скъпо лято!

13.   аз се изривам от крем депилатора

14.   Номер 4, ако се обръснеш със самобръсначка след около 2 дена ще ти пораснат нови косми и ако продалжаваш постоянно да ги браснеш ще станат по-дебели и черни. Не ти го казвам да те е страх просто аз съм също на твоята възраст и знам какво е. По добре поговори на спокойствие с майка ти.
:) Желая ти успех с космите на краката.

15.   Може да прозвучи мазохистично, но си махам космите по краката и подмишниците с пинцета. От шест години друг метод не използвам и космите значително са оредяли.
За интимната зона, използвам самобръсначка, като след бръсненето нанасям розова вода.

М14

17.   А коко струва този крем?

18.   Знам, че темата е от две години, но... само да кажа, че обезкосмяването с билки също е ефикасно. Аз го пробвах с жълт кантарион и абе и аз като малка си обръснах краката защото ме беше адски срам и с жълтия кантарион космите ми вече не бяха толкова дебели и черни. А вече след някъде двайстата баня с жълт кантарион сами си изпопадаха. Макар че това се прави с жълт кантарион, змийско мляко и полска хвощ, никога не го правете с полска хвощ щото ще ви пораснат повече косми

19.   Veet лентички :)

20.   Към № 18 може ли по подробно да ми обясниш за обезкосмяването с жълтия кантарион как се прави, смесваш ли нещо друго към него и всеки ден ли се прави.

22.   Помощщщ имам проблеми с тези косми по корема гърдите краката мн ми е трудно как да ги махна предложете нещо но без кола маска правя кола маска в момента но да си дръпна лента на корема :Д не не много болииии

23.   Аз също имах доста косми аз съм на 11 вчера казах на мама и си ги махнах с епилатор боли но не е чак толкова
номер 15 колко време ти трябва да си махнеш с пинсета

24.   Здравейте аз съм на 13 години и също от 11 годишна си махам космите по краката със самобръсначка, но наистина след 1 ден отново имате наболи косъмчета и това е много неприятно всеки ден да трябва да се къпеш през лятото за да се бръснеш и на другия ден като чели нищо не си правила и майка ми ми купи самобръсначка и не ми е лесно но нямам друг избор и мисля да пробвам този крем депилатор ето и линк http://apteka.framar.bg/30

25.   Здравейте аз съм на 13 години и също от 11 годишна си махам космите по краката със самобръсначка, но наистина след 1 ден отново имате наболи косъмчета и това е много неприятно всеки ден да трябва да се къпеш през лятото за да се бръснеш и на другия ден като чели нищо не си правила и майка ми ми купи самобръсначка и не ми е лесно но нямам друг избор и мисля да пробвам този крем депилатор ето и линк http://apteka.framar.bg/30018413/вийт-крем-депилатоар-дебют-75-мл много е евтин и сигурно ще има много добър ефект ( надявам се ) на сайта е обяснено подробно какво трябва да правите и как трябва да го тествате преди всяка употреба нямам какво да губя ако пробвам

26.   Аз съм на 11 и пробвах с изрусяване. След първото намазване с амоняк и перхидрол започнаха да ми падат космите. (Един път е малко.) Съвсем безболезнено е, макар че мирише малко на гадничко :Д.

27.   Здравейте!
Аз съм на 13 и от миналата година си махам космите с съмобръсначка.. Вчера пробвах с епилатор и ме болеше ацки много.!!

28.   абе вие луди ли сте да пробвате какво ли не .. на 20 съм и аз като малка се чудих какво да ползвам, почнах с депилатоар .. голямо мъчение без ефект .. накрая взех самобръсначката и нямам проблем ! да космите ставали черни и дебели, но нали самите вие не искате да ги имате, затова ще си ги махате редовно ..
Всеки ден като се къпя и се насапунисам с душ-гела или сапун си минавам окосмените части от тялото, дори наскоро така почнах и ръцете(само че през седмица-2). Единствено не натискайте, самобръсначката да не е изхабена( ползвайте я до 2-3 седмици) и да ви стане навик както къпането. Не е трудно, но и е безболезнено и евтино

29.   здравейте милички аз съм едва на 13 и имам същите проблеми
1-когато влея в банята първо си намокрям краката с топла вода
2-след това си натърквам краката хубаво със сапун или паста за бръснене с която се бръснат мъжете
3-намокрям ръката си и напръсквам
4-размазвам много добре
5-бръсна със самобръсначката или по-точно бикче
6-и тогава започвам да бръсна внимателно
7-след бръсненето си изплаквам краката с хладка вода
и ти избърсвам и краката ми са много гладки като бебешко дупе така казано метафора е пробвайте няма да ви е ад

31.   Защо не пита майка си? Трябваше да и кажеш! Аз съм на 13 споделих и, че искам да си махна космите от краката, тя го обсъди с тате и купиха някъв епилатор за 40 лева.... Все едно те боцкат с игла е ако не си използвал самобръсначка...

32.   Здравей. И аз имам такав проблем но сам на 11 . Аз използвам крем за обезкосмяване с него наистина изчезват от крака и подмишници .Използвам такива кремове вече 6 месеца и сам много доволна от резолтата. Наистина нчма никаква болка само ако си с по-чувствителна кожа се чувства едно леко затопляне. А след като сам ги премахнала нанасям крем бочко ,крем здраве или крем от мевен. НАИСТИНА ЕФЕКТА Е УНИКАЛЕН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

34.   Аз използвам депилиращ крем. Много помага и не боли. Продават го в повечето магазини като Лили. Той представлява крем който се нанася, изчаква се да минат 5 минути след което със специално стъргалце което се продава в комплект със крема с малко натискане се премахва крема а с него падат и космите. след 2 седмици започват да растат пак и така процедурата трябва да се повтаря когато израстнат нови косми. Кремът не е скъп. Аз си го взех на промоция за 2, 70 лева иначе е около 3 лева.

35.   Аз съм на 12 и пробвах с епилатор но много боли сега си ги махам с пинсета и не боли толкова много. Но с пинсета става много бавно и един ден реших да си махна космите под мишниците с брасначка не болеше и ставаше много бързо, но след един - два дена пак пораснаха и бяха много остри и дебели. (За момичетата с по голямо окосмяване по тялото никога не правете грешката която аз допуснах, може и да не боли и да ставя по бързо, но НИКОГА не езползваѝ брасначкка!!!

36.   И аз имам същия проблем и съм на 12 споделих с майка ми и тя нищо не прави по въпроса но би трябвало да има някъкав крем с който се мажат крата или ръцете

38.   аз съм на 13 и също имам косми на кракато но само долу , нагоре до колената и над нямам ... майка ми не ми дава да ги махам тъй като според нея били руси...как да разбера дали са руси ?? ..даже и личната ми лекарка казва че са руси но на мен ми изглеждат на черни..да ги махна ли според вас??

39.   Здравейте, аз съм на 14 и от 2 години си махам космите на краката със самобръсначка, наистина стават по дебели и гъсти. Пробвах с епилатор, но след като приключих видях, че ми са се появили червени точици. Мама каза, че на някой хора е по-чувствителна кожата и за това се получава така. Знаете ли някакви домашни кремове за премахване на космите? Понеже ми е по-чувствителна кожата ме е страх как ще ми подействат други видове кремове. Моля за съвети! Благодаря предварително! :)

40.   н. 39, дебелината и гъстотата на всички косми са генетично определени! Не може с една самобръсначка да си направиш нови фоликоли на космите или да ги направиш по-дебели, а просто стават по-груби, защото си им отрязала връхчето - остави ги да израстнат напълно и ще се убедиш, че са същите.
Някои хора на твоя принцип си подстригват къса косата, но няма как да има ефект. Гъстотата е на 100% вродена, а дебелина и качество зависят и от начина на хранене, но най-вече от гена. Можеш с кола маска за много години да унищожиш фоликолите на космите, но да ги направиш по-гъсти няма начин просто освен с присаждане при хирург

41.   Аз съм на 14 и никога не съм пробвала със самобръсначка или с крем. Ходя си на козметичка, маха ми ги с кола маска и после един месец няма спомен от косми където и да е. Не боли. Като боцкане е и след 10 секунди това усещане го няма и не си спомняш за него. Препоръчвам ви да пробвате да отидете при козметичка и ако ви боли чак тогава да използвате други краткотрайни средства. Смятам, че за 7/8 лева на месец си струва да си спокойна, че нямаш косми.

42.   Депилатор(крем)

43.   Аз съм на 12 години и от 1 година си махам космите с кола маска! Пробвай! Малко е болезнено първият път, но после вече не толкова! Ефекта е голям! Дано да съм ти помотнала!

45.   Някой би ли препоръчал качествени марки депилиращи кремове или лентички за премахване на окосмяването? Благодаря предварително.

47.   N 34 от къде си

48.   Здравейте аз съм на 11 и попитах мама дали може да си взема космите от краката но тя каза че съм твърде малка но според мен вече сме на възраст за да си ги взимаме вече

49.   Аз съм на 12 години и от тази година си махам космите по краката, а подмишниците започнах на 11. Още от началото ги махам с епилатор и никога не съм ползвала депилатори, кремове и т. н. Смятам че съм постъпила правилно, защото ми казаха, че се оредеят и след време дори ще изчезнат.

50.   Здравейте аз съм на 13 години и искам да попитам колко струва този крем за деепилация

51.   До Номер 50:
Аз използвам крем депилатор на Дева и цената му в лили дрогерия беше около 2-3 лв.

За епилиране преди може да използвате кубче лед увито в нещо( кърпа, тениска, и чорап става) и така докато се разтопи след това е малко по- лесно, защото кожата е изтръпнала. След това при появата на пъпчити може да се намажете с крем Здраве или Бочко, те са за кожни раздразнения и за една нощ пъпките ще са почти напълно заличени( Изпробвано! ).

52.   Здравейте!
Аз съм на 16.
Бях на 12, когато започнах да си махам космите с самобръсначка и наистина съжалявам за това. Трябваше първо да ида на козметик... но както и да е....
Космите ми станаха черни и остри, мама се осети и се хвана за главата и така ме помъкна към най-близкия козметичен салон. Една от козметичките се оказа приятелка на мама и така буквално щях да умра от срам... Но след половин час мъки се оказах с чисти и меки крачета :D Вече ходя само на козметик, не си правя самоделни експерименти.

54.   Знам, че тази статия е от няколко години, но направих грешката да си махна космите по краката със самобръсначка. Искам да попитам дали космите ще се удебелят ако съм се бръснала със самобръсначка само веднъж (това също така ми е първото бръснене). Майка ми ми каза, че космите ми ще станат много черни и дебели. Ако някой знае моля да каже!

55.   Знам, че тази статия е от няколко години, но направих грешката да си махна космите по краката със самобръсначка. Искам да попитам дали космите ще се удебелят ако съм се бръснала със самобръсначка само веднъж (това също така ми е първото бръснене). Майка ми ми каза, че космите ми ще станат много черни и дебели. Ако някой знае моля да каже!

56.   До номер 55.
Момиче, не се притеснявай. От един път няма да стане кой знае някаква фатална грешка. Изчакай да поникнат и иди на козметик. Там струва около 15-20 лева. Докато ти прави почистването я гледай какво прави и запомни всичко. После отиваш до магазина и си купуваш кола маска и вече у дома, ако не искаш да даваш пари.

57.   До номер 56
Благодаря много

59.   Здравейте, аз съм на 13. От началото на миналата есен имам косми по краката, но тогава не им обръщах толкова внимание защото ходех с дълги дрехи. Сега е лято и космите ми се виждат повече. Искам да ги махна, но вече не искам да пробвам с кола маска защото явно е доста болезнено. Мисля да опитам с един метод който видях в интернет - метода е със : захар, мед и лимон. Ако някой го е пробвал, моля да ми каже дали работи.

60.   до номер 59
същото е като кола маска, по-добре иди да ти ги оправят на бързо и да не се занимаваш повече
не боли колкото си мислиш и свършва преди да си се усетила