Споделена история от Здраве

Не издържам на път
Здравейте, аз съм на 19 и имам проблем. Макар че не ми се налага да пътувам, но ето на море ми причинява голям дискомфорт. Когато пътувам за по-дълго време, повече от 20 мин. ми се гади и ме боли главата. Не обичам транспорта, но ще дойде ден в който ще се налага да пътувам за работа. Нашите не ме разбират и ми намекват като " О, ти така не издържаш, а на работа отиване-връщане какво ще правиш" Никак не съм издържлива и некомфорта ми влияят зле физически и психически. Има ли някой като моят проблем и знае ли решение? Дали ми липсва някакъв витамин, минерал? Ще съм ви благодарна, ако ми кажете добро средство за моето неразположение. Не ми се мисли, ако всеки ден пътувам. Всеки ден ще е ад.

Коментари

1.   Здравей!
На 25 съм, мъж и имам същия проблем. Не се притеснявай, не са витамини, просто имаме по-чувствителни вестибуларни апарати. Той е виновника. Аз също съм така в кола, рейс, трамвай, влак... не съм пробвал само по вода и със самолет, честно казано няма и да пробвам скоро, но все някога ще се оправи. Никакви хапчета не ми действат. Наистина това доста ограничава хората с този проблем и трябва разбиране от хората около нас. За момента и мен никой не ме разбира, включително и родителите ми. Ще следя темата с интерес.

2.   Цинаризин.

3.   Има хомеопатични препарати против гадене-coculline и Ipeca 9ch, евтини са и можеш да ги вземаш всеки пък при нужда. Попитай как се ползват. Ипеката е 5 гранулки под езика.
Предполагам, че имаш някаква форма на тревожност. Можеш да разговаряш с психолог.

4.   Здравей!
Разбирам те напълно! През целият си съзнателен живот съм се борила с това, вече смело мога да кажа, че успявам да контролирам това състояние.
Наименованието му е "кинетоза", не е нито болест, нито тревожност, а чисто и просто състояние. Както се споменава, в първият коментар "чувствителен вестибуларен апарат", който отговаря за равновесието в човешкото тяло. Казано по-разбираемо вестибуларният ни апарат, заблуждава и лъже нашият мозък, че няма равновесие, а прилошаването и гаденето са реакции на организма. С времето, много пътувания и екстремни ситуации успях да го израсна. Понякога ми се случва, но все по-рядко. Научих се, аз да лъжа мозъка си, че информацията, която получава е грешна, че това е просто заблуда и всичко е наред.
На мен лично, никакви препарати не ми помагаха - единствено дъвченето на дъвка. Открий това, което ще помогне на теб, защото е строго индивидуално.
Успех!

5.   Вода с лимон трябва да пиеш

6.   №4 ти е описал диагнозата. Освен споменатата хомеопатия, можеш да ползваш дименхидринат. Това е точно за т. нар. болест на пътуването. Обаче ако и на кратки разстояния ти се случва, по-добре е хомеопатия или да опиташ да си отвличаш вниманието. Не можеш да се блъскаш всеки ден с химия.