Споделена история от Здраве

Здравословна ли е според вас тази диета?
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. За кратко време качих доста килограми (висока съм 169см и от 50 станах 60кг), дрехите не ми ставаха и реших да се подложа на "здравословен" режим на хранене. И така от три месеца ям само плодове, зеленчуци, пилешко месо, риба, кисело мляко с 0,1 % масленост (понякога с мюсли, защото много обичам), ядки - орехи и бадеми, ориз, картофи. Общо взето само това ям и пия 2-2,5 литра вода, понякога чай от липа с лъжица мед. Изключих солта, олиото, всички глезотийки от магазина. Сега съм 53кг и се чувствам супер само че родителите ми се карат и ми казват, че ще се разболея, ако продължавам така. Та се чудя има ли опасност за здравето ми??? Благодаря предварително!
-А.

Коментари

1.   Ами аз съм на възраст (34) и доста съм чела за здравословното хранене, образованието ми също ми позволява да давам съвети. Та мога да ти кажа, че родителите ти нищо не разбират. Това, което правиш не е диета, а здравословен режим на хранене, към който би трябвало да се придържа всеки нормален човек. Може да си позволиш малко сол, организма си я иска така или иначе. Може да всключваш чат пат и макаронени изделия. Браво на теб, пожелавам ти все така да действаш.

2.   На мен ми се струва напълно здравословно храненето ти. Освен това за три месеца си свалила 7 кг., което значи по 2,300 кг. на месец - това е възможно най-здравословното отслабване, защото е бавно и след него няма да има йо-йо ефект. Важно е дневният ти прием на калории да не пада под 1200 калории.

3.   Здравей, режимът, който спазваш е напълно здравословен.

4.   Браво, радвам се че все още има хора, които мислят правилно, а не си детенце, което иска да отслабне с диета на въздух само. Менюто ти е много добро и здравословно.

5.   поздравявам те, начина на хранене е здравословен, а не опасен... ... ... ... ... ... . симба

6.   Че ти общо взето си ядеш повечето неща. Не си свалила 30 кг, че да си притесняваш. Според мен режимът ти си е ок, но пък и теглото вече си ти е добре. Внимавай само да не почнеш да си внушаваш, че си дебела и все да си опитваш да свалиш още едно кило. Вече си добре, опитай се да си задържиш теглото.

7.   Как оцеляваш без шоколад?

8.   Пфф тва е супер! Аз безброй пъти съм се подлагала на такава диета, но прости не издържам. Евала ти правя. продължавай в същия дух.

9.   Аз искам да ти кажа, че не е правилно да изключваш мазнините от менюто си, в случай разбира се, че си направила това. Да не забравяме, че те са важен источник на енергия. Използвай нерафинирано олио, или зехтин. От това, което си написала не разбрах дали ядеш освен мляко- яйца и останалите млечни продукти? Ами хляб някакъв ядеш ли? Той също е важен, разбира се, когато се приема с мярка и качество. Можеш да си месиш в къщи питки с типово брашно или да си купуваш пълнозърнест например. За пилешкото искам да ти кажа, че е най-големият и вреден боклук, който можеш да ядеш. Бъкано е с анаболи и антибиотици, за да може за шест седмици, вместо за 3-4 месеца малкото пиленце да е готова за клане.
Според мен вече си стигнала идеалните за теб килограми. Сега е важно да ги задържиш със спорт най-вече. Хубаво е да се храниш здравословно, но не забравяй, че този тип хранене не е просто диета за изгаряне на излишни килограми, а начин на живот.