Споделена история от Здраве

Противозачатъчни в тинейджърска възраст
Здравейте
аз съм момиче почти на 17 год и имам си сериозен приятел от 1 година с който редовно правим секс. От 3 месеца пия противозачатъчни от които съм доволна нямам странични ефекти, но ме наплашиха че след тяхното спиране мога да надебелея, че силно ще се окосмя и мога да си овреда черния дроб. За това се обръщам към вас, жени с опит и млади момичета, наистина не знам какво да правя дали да ги спра или да си продължа да ги пия.

Признавам си че ми е мнго удбно като ги взимам не се притеснявам от бременност, но все пак ми казаха че моите хормони не са регулирани и след време това, че съм ги взимала много ще ми навреди..

Коментари

1.   Спокойно страничните ефекти се проявяват при приема на противозачатъчни, а не след това. При теб няма такива, затова се радвай и се наслаждавай на връзката си. Много е хубаво, че си отговорна и се предпазваш от бременност. Хапчетата са чудесно решение, но само при моногамна връзка, защото не предпазват от болести.

2.   Няма да ти навреди. Аз почнах да пия на 17 и ги пих 1г. без прекъсване. Нищо ми няма. Имам 2 деца и не съм имала странични ефекти никакви-нито окосмяване, нито напълняване, нищо. Успокой се - много е хубаво, дето се пазиш. Поздравявам те за това.

3.   А да попитам ако момчето свърши в мен има ли опасност да забременея? (когато приемам противозачатъчни) :)

4.   Охххххххх, номер 3! ! ! Какъв въпрос само задаваш! ! ! ? ? ? Ми нали за това се пият хапчетата? Ако момчето не свършва вътре, каква точно е ролята на противозачатъчните? Не схващам нещо логика. Мисли, преди да питаш, че много се излагаш.

5.   Номер 3, въпросът ти е резонен. Номер 4, прочети малко повече. Нито един от методите, дори презервативите, не дават 100% сигурност. Познавах една жена, която забременя със спирала и се наложи да махне детето. Аз забременях, докато пиех противозачатъчни, и слава Богу! Това ми е второто дете, да е живо и здраво. Иначе може би нямаше да се реша на второ. А жената на братовчед ми забременя с противозачатъчна пяна.

6.   Номер 1, не се казва странични ефекти, а нежелани реакции и не всички се проявяват веднага. Известно е, че противозачатъчните могат да доведат до влошаване на разширени вени, тромбемболия, повишават риск от развитие на рак на гърдата и т. н. - все ефекти, които не се появяват веднага. Ето защо в белите държави, лекарите преди да изпишат противозачатъчни, назначават резица изследвания и проследяват резултатите на всеки 6 месеца.
Момичета, четете, имам много информация. Питайте вашите лекари и фармацевти. Четете противопоказанията на лекарствата.

7.   модератор - публикуваме коментари само на латиница