Споделена история от Здраве

Болки в лявата част на гърдите при дишане
Здравейте. Аз съм момче на 13 години и от време на време при дълбоко дишане започва да ме боли нещо от лявата част на гърдите. Моля ви ако знаете нещо кажете ми какво означава това. Сестра ми казва че и тя е имала такива неща и баща ми също. А пък като съм казвал на баща ми, той ми каза че е защото не излизам навън много много и затова. Един път ходихме на лекар и казаха че може да е контузия обаче едвали от това ще е защото вече сигурно от 20 минути не е спирало. Някой път като се поразходя ми минава но моля ви за съвети. Също така моля редакторите да ми одобрят историята защото вече се притеснявам. Имам чувството че може да е живото - застрашаващо но все пак незнам. Много ви моля дайте ми съвети какво да правя. Извинявам се ако има правописни грешки

Коментари

1.   Най-вероятно е свързано с някакво частично прищипване на нерв или притискане на органи. Зависи в каква поза стоиш през повечето време. Аз по едно време стоях доста изгърбен и имах подобни усещания при дълбоко вдишване.

2.   Благодаря, но опасно ли е

3.   Щом си бил на лекар и не са те пратили на изследвания веднага, значи не е симптом на нещо опасно. Спри да се притесняваш. Вероятно причината е в стойката ти, може и да е мускулно. Стоиш ли изпарвен? Изгърбен ли си? Проблемите с гърба понякога дават такива болки.
Започни да спортуваш нещо и да се движиш повече и ще видиш, че ще мине неусетно. А ако си изгърбен, потърси специалист, който да ти даде нужните упражнения.

4.   Блгодаря ви много

5.   На тази възраст може от растежа да е. Иначе ако си схванат също се случва. При проблеми със сърцето не те боли там така, че не се притеснявай. Аз като бях малък ми се е случвало. Имаше едно момиче в класът ми където ходи на какви ли не кардиолози и просто са и казали, че е от растежа.