Споделена история от Здраве

Помощ! Спешно! Котката ми иска да се самоубие
Ако си мислите, че заглавието е шега - изобщо не е така и ви моля за помощ, защото вече съм се отчаяла. Имам коте което е на малко над 2 месеца, но на вид изглежда почти като новородено. Отказва да се храни напълно и не знам какво да правя. Преди беше много злоядо, но отвреме навреме хапваше по няколко трошици месо и сучеше от майка си. От 4 дни отказва да пие вода и да се храни или суче. Опитвахме със салам, сурово месо, кисело и прясно мляко. Опитах със спринцовка да го храня в устата и не иска и това си е. Вече е само кожа и кокали, няма никаква енергия, не отговаря на повикване както преди. Не суче и от майка си пък и тя не му дава особено, защото тя роди още 2 котки и винаги дава на тях, но не и на малкото. Нямам добър ветеринар и не мога да го заведа, а и какво би могъл да ми каже за такова малко коте, не знам... Може би има значение, че преди около месец майка му го беше родила на високо място, над 2 метра и то скочи от там само. Същия дне и следващия имаше нещо като пристъп, все едно постоянно кихаше, но след това се оправи и уж живна малко. Забелязах, че когато беше по-хладно навън се хранеше, а сега отказва, но няма как да живее без храна и вода и без мляко, а вече 4-ти ден не е яло. МОЛЯ ВИ помогнете ми, ако имате животно и имате съвет. Отчаяна съм. Ужасно е да гледаш как умира едно малко, невинно същество и да не можеш да направиш нищо. :(

Коментари

1.   За съжаление е болничко и ще умре. Щом майка му го отхвърля колкото и да ти е мъчно се подготви

2.   Ветеринарят би могъл да ти каже, доста, дори и да е скапан. Твоите методи, определено не работят, з атова е добре да се обърнеш към професионалист.

3.   Милата! тези симптоми са си за тревожност. най донре го заведи при ветеринар но като казеаш че нямаш такъв не е задължително да е в града в който живееш или се разрови в интернет за тези симптоми но не мусля че иска да се самоубива. вериятно е вирус или някаква зараза
Успех

4.   Заглавието ти е шега наистина, защото котето не иска да се самоубива, а има вътрешна болест, която е невидима за очите, само ветеринар може да го диагностицира.
Животните и хората спрят ли храната, това значи само едно СМЪРТ.

5.   Миличка, ще не ще, ще му тъпчеш в устата и вода и храна.. След товаго заведи на ветеринар, дори да не е най-надежният. Котето, ще се оправи :)

6.   Освен ветеринар, не виждам друга възможност. Ако не го заведеш, до няколко ще умре (не приема никаква вода), затова най-добре намери някакъв начин!!!

7.   Котето не иска да се самоубива, а най-вероятно е болно и за това не яде. Съветът ми е, направи всичко възможно да го заведеш на ветеринар и дано не е късно.

8.   защо не го заведе на ветеринар? какво очакваш да направим без дори да сме го виждали? да поставим диагноза и да ти напишем лечение?

9.   Може да има травма или да е болно. Заведи го на ветеринар-понякога се налага, не става с форуми.

10.   глисти, корема му е пълен с тях най вероятно. Решение не знам, има хапчета за глисти, но може да не преживее това което глистите ще отделят след смъртта си. Задължително на ветеринар, ние не сме врачки да гадаем

11.   Супер безотговорно е да не го заведеш на ветеринар. Какво означава нямам добър ветеринар? Ако искаш да го спасиш както твърдиш, ще намериш ветеринар на момента! А не да го оставиш 4 дни без да яде. Така ме хваща яд, че има толкова безотговорни хора, които взимат животни, без да знаят как се полагат адекватни грижи! Представи си ти да си зле и майка ти да те остави 4 дни без да те заведе на лекар, що за безотговорност!

12.   Най-безболезнено вероятно има глисти или е болно от нещо...

13.   Заведи го на ветеринар докато е време, иначе котката ще умре.

14.   Щом не можеш да заведеш животното на ветеринар, защо въобще гледаш животни? !? Покрай теб още повече ще страдат за да не се охарчиш някой лев за вет!!!

15.   Това са глупости, че иска да се самоубие. Не яде, защото е болно. И как така нямало смисъл да го водиш на ветеринар? Ако те е грижа го заведи на лекар.

16.   То не иска да се самоубие, а е болно. Ветеринарен лекар е решението. Но веднага! 4 дни са много време при бебе!
Ж

17.   Заведи го бързо на ветеринар! Дори и да не е добър ветеринар, то е по-добър от пишещите тук! Ние не можем да помогнем като незнаем какво му е. Бързо при ветеринар.

18.   Възможно е да има глисти, трябва да се обезпаразити вътрешно от ветеринар. Дава му се едно розово сиропче. Но по - вероятно е да е болно. Ние с нищо не можем да ти помогнем обаче. Вероятно и ветеринаря. На мен колко котета са ми умрели, пък и големи котки. И те се разболяват, блъскат ги коли... Такъв е живота.

19.   Иди на ветеринар. Дават разни хапове за апетит, паразити и тем подобни. Аки те не помогнат, няма какво друго, но си струва да опиташ. Води го, или просто отиди във ветеринарна аптека и им обясни каква е ситуацията, те ще знаят какво да ти предложат.... Действай или както е написал Н1, се подготви....

20.   От авторката към 11 и 14 - не е редно да сравняваш животното с човека. Освен това аз не съм "взела" котето. Имам няколко котки, които храня и едната от тях роди. Затова реших просто да се погрижа за малките. И аз искам да го заведа на ветеринар, но наоколо няма такъв, който би помогнал. Днес за пореден път опитах да го нахраня, този път с малко кисело млекце, разредено с вода, но повърна...Много е лесно да се съди кой е безотговорен и кой не по един форум. Аз си знам колко ми е мъчно и колко усилия положих за да оцелее. Все още е живо, но отказва да суче и от майка си. Преди 5 дни му нямаше нищо, ядеше и месо, макар и не в големи количества. Явно в тези форуми е традиция когато нямаш с какво да помогнеш, да започнеш да съдиш и плюеш по хора, които не позваш...

21.   Момиченце, кой те съди и плюе? Абсолютно всички са ти дали единствения правилен съвет, който може да се даде, а именно, да заведеш котето на лекар. И какви са тези ветеринари около теб, дето не могат да помогнат? ! Традицията в този форум е да се помага със съвет и съчувствие, физически е невъзможно да се излекува нито коте, нито куче, нито човек. Но може да се даде идея, насока, съпричастност и морална подкрепа, както се казва и както е и в твоя случай. А ти за благодарност, недоволстваш, цупиш се и се репчиш на хора, отделили от времето си, да ти помогнат. Уточнявам, не съм лично засегната от отношението ти, не съм се включвала досега, по простата причина, че даже бях убедена, че животинката няма да дочака и един коментар и сега съм изненадана да науча, че още се държи. Но съм крайно възмутена от последния ти коментар, а също и като човек, обичащ и грижещ се за животни, ще ти кажа, че любовта ти към въпросните котки, щом се изчерпва с едно хранене и реване по форуми, и за теб това е всичко, което можеш да направиш, съвсем не е толкова силна и безгранична. Като отказваш да осигуриш здравна грижа, подслон, хигиена и прочие, не можеш да претендираш, колко си отговорна и "колко усилия " си положила да помогнеш. И как така преценяваш професионалните умения на ветеринарите, не ми е ясно. Ето, сега аз те съдя, съгласно "традицията" на форума. Животните не са играчки, изискват грижи, човекът носи отговорност за тях.

22.   Определено е болно от нещо сериозно, и след като не вземаш мерки ще умре.

23.   Авторке ти си НЕАДЕКВАТНА-намери ветеринар!!! Нямаш оправдания, разбра ли? !? След като котка ти се е окотила, защото ти не си я кастрирала носиш пълната отговорност за това което се случва
И какво означава "котето се самоубива"? !? Това достатъчно говори за това че си неадекватна да полагаш МЕДИЦИНСКИ грижи за животните около теб! Какво означава че нямало вет наблизо? !? Ще отидеш до края на града или до съседния
Лесно им било на хората да те съдят-а на тебе ти е по-лесно да пишеш глупости, вместо да действаш!!!

24.   Добре де, вместо да глаголстваш тук, защо не го заведеш веднага на ветеринар???? !!!

25.   Авторке никой ме те плюе и ме те съди никой.. плюс това не те нападат а замисли се как изглежда отстрани-ти пишеш за болно коте, а ние тук не сме ветеринари... все едно да кажеш че си болна от някоя болест и да очакваш ние да ти кажем какво хапче да си купиш.. ама в такъв случай няюа да пишеш а ще отидеш на лекар нали? Другите не без причина ти казват да го заведеш на ветеринар-какво можеш да направиш ти ако котето е болно, нито можеш да му поставиш диагноза нито да го излекуваш и какво значи няма ветеринар който да помогне? Нали затова са лекари, т отиде ли и кой ветеринар ти отказа? Сама няяма да може да се справиш отивай веднага на ветеринар или рискуваш да загубиш котето.. аз много обичам котета и не бих си позволила да го оставя така не 4 дни... 1 ден няма да го оставя!! Желая ти скорошно оздравяване на животинката и ни дръж в тепение какво се случва с нея!

26.   Aма, добре, авторке, това е единственият съвет, с който можем да ти помогнем - намери втеринар спешно!!! Какво значи "няма наоколо"? В селото на баба ми, което е забутано айде да не казвам къде, си има ветеринар, който се грижи предимно за конете, кравите, овцете и т. н. Когато котката й беше със счупена лапичка я заведе и човекът й помогна, постави й импровизирана шина и всичко беше точно. Нищо, че е "конски доктор" от някакво си село. Така че, не знам къде живееш, но се съмнявам един ветеринар да няма близо до вас. Никой тук не е учил ветеринарна медицина и никой не може да ти каже какво да правиш с котето (най-много да стане по-зле).
Казваш, че уж си положила усилия, но не си, и да, безотговорна си. Самолечението е абсолютно безотговорно и няма значение дали става въпрос за човек или животинче. Щом 20 човека (по-големи и по-опитни от теб) са ти написали едно и също, може би ти си тази, която греши, не ти ли хрумна?
И в случай, че не си чувала, животните отказват да ядат не защото се опитват да се самоубият (смях в залата), а когато са болни и чувстват, че не им остава много. Стой си и го гледай как умира, тогава.

27.   Предполагам че момиченцето е на 10 и котето не е баш домашно, а дворно, в същото време родителите не пускат момиченцето да се отдалечава на повече от две преки от дома си. На родителите не им се занимава с вълненията на дъщеря им и от там произлиза факта, че ветеринар няма.