Споделена история от Здраве

Моят гаден живот
Здравейте на 14 съм и съм 1, 25 имам заболяване остерогенезисинперфект знам сложно звучи дори не знам дали се пише така според доктора ми ще стана 1, 50, но сега бях на преглед при него и ми заяви, че до 2 години ще спра да раста дори не знам дали ще стигна 1, 30. Дайте ми някакъв съвет, защото съм адски дребна, а и не само това е проблемът срам ме е да изляза с къси панталони, защото ми се виждат белезите от операцийте ми. Майка ми и баща ми ме пазят като писано яйце не съм имала нормално детство. Била съм по болници с гипсове. Едното ми краче е по-късо от другото дори и да нося стелки заради, който не мога да нося сандали през лятото отново си куцам представете си едно човече 1, 25, което куца и има най-детинския глас. Доста хора казват, че съм хубава и аз мисля така, моята мечта е да стана актриса, но къде ще ме вземат с тези проблеми. Ако сте стигнали до тук на моята история се радвам няма да ви разказвам повече.

Благодаря ви за отделеното време

Коментари

1.   Миличка, съжалявам за всичко, което си преживяла. Ще прозвучи клиширано, но имай вяра в себе си и мечтите. Не падай духом, бъди здрава и щастлива. А относно височината, ако докторите позволяват споррувай нещо за издължаване.

2.   Ами следвай мечтата си, стани актриса. За момиче ръста ти е ОК според мен, не ги мисли толкова белезите.

3.   Когато Си счупих коляното в началото на гимназията и ми казаха, че може никога да не мога да ходя повече с този крак, не знаех какво значи това за мен. После четох книжка, автобиография на едно момиче с парализирано тяло, ум в капан на неподвижно тяло. След това ми стана някак не толкова важно какво ще се случи с мен. Казах си, бог знае, аз съм в ръцете на бог, нищо не мога да направя и с тази мисъл ми олекна някак. Успокоих се. Каквото дойде, такова и се успокоих.

4.   Здравей,
Няма невъзможни неща, не пречи да опиташ за актриса, дори и да не стане. Никога няма да си абсолютно като масата, но трябва да извлечеш това, което никой не може да ти отнеме. Въпреки проблемите, си способна да извлечеш положителни неща от живота. Може да си ниска, но има и ниски мъже, не е невъзможно да имаш мъж. Не се сърди на родителите, нормално е да те гледат по-внимателно. Има куп неща, които може да правиш дори в това състояние: спорт, има толкова вида, че все някой ще ти пасне, да си имаш домашен любимец, да учиш и успееш в дадена професия, а парите не са всичко, но ще ти донесат възможности, може да пътуваш, да имаш приятели, по - добре е, отколкото човек да не е жив.
Аз с удоволствие бих ти бил приятел! Аз съм 166см мъж, винаги са ме подигравали, имал съм изкривяване на крака и след операция като бебе мога да ходя, единия крак стъпалото е по-късо и мускулите са по малки, но дори завърших Спортната Академия. Трябва да преодолееш подигравките, за съжаление няма да спрат, може доста да намалеят като станеш над 25г., хората улягат. Успех, радвай се на дребните неща като животно, слънче, дръвче или книга.

5.   Миньончетата обикновено са много по-красиви, по-оформени и в пъти по-умни от по-високите. Нали знаеш - "акъл на високо не вирее". Аз съм на 24 и с гордост мога да заявя, че мен лично ме привличат миньончета!

За протокола, не съм грозен и дебел... 1, 75, сини очи, светла коса, бял.

Не вярвам да имаш проблеми с мъжете занапред. Живей си живота както на теб ти харесва, без да се вманиачаваш по тема ръст!

М24

6.   Напротив, трябва да разказваш още, не само на нас, но й на самата теб. Ще ти прозвучи доста клиширано, но разказа за твоят живот, го пишеш самата ти, най-хубавото е, че вече си започнала. :)

Има един актьор, Дани Де Вито, сигурно го знаеш, има още един Питър Динклидж, май сега е по-известен от първия, ама... , и музикант има един, не е малък, но е сляп, Рей Чарлз се казва, за един учен се сещам, Стивън Хокинг, докато е на двайсетина години, му придричат няколко години живот, но все още си е жив, верно че говори чрез компютър, но това не му пречи да един от най-великите умове, на нашето време.

Общото между тях е, ДУХЪТ, а той винаги е властвал над материята, така че единствените бариери пред мечтите ни, са само в нашите глави.

Искаш съвет, давам ти го. Напиши в гугъл Иво Иванов, български спортен журналист, който разказва най-невероятните истории, по най-уникалния начин.

Успех:)

7.   Доста е гадно да си дребосък и да си нисичък, но ти трябва да го проемеш. Не си прави операции, защото огат да тр пярализират. Приеми са такава, какеато си. Гледал съм по телевизията една жена висока 1, 30 метра и си беше съвсем нормална жена, има си мъж и дете. И ти ше станеш така ако се приемеш и без смачкани операции, защото могат да те направят по-висока и по-парализирана. Успех в живота ти пожелавам.

8.   Едит Пиаф е под 1. 50, а за куцането наистина съжалявам.
Просто ще си търсиш ниско момче и това е.

9.   Хей момиче, остави външният вид! Ти знаеш ли с този детски глас, че можеш да си изкарваш прехраната? Има десетки студиа за дублажи, където могат да те вземат с детски глас, заради характеристиката му. Не се комплексирай, повтаряй си, че си повече от другите, за да добиеш малко самочувствие.
- Данко

10.   Спри да се интересуваш от мнението на околните, на 14 си, концентрирай се от сега върху целите си в бъдеще, майната им на годините, в които се "живее", важен е крайният резултат. Щом се смяташ за хубава, не виждам къде е проблемът. Майната му, никой не е перфектен.