Споделена история от Здраве

Проблемни нокти
Здравейте! Преди около месец ми беше забрал нокътя на палеца на крака в областта на месото отгоре от неудобни обувки. Същевременно се отлепи половината от долната страна и пожълтя като в средата остана с нормален цвят. Правих компреси с риванол и ихтиол в продължение на 2 седмици. Оттокът спадна и болката отшумя, но цвета не се промени. Сега забелязах, че си лющи и там откъдето расте корена се е отлепил и понадигнал. Това означава ли, че ще падне и кога?
Относно другия нокът на палеца, отново от тези проклети обувки, се счупи леко, одрязах го, но посиня. Моля, ако някой се е сблъсквал с подобен неприятен случай да сподели, защото се отчаях...
Бих била много благодарна, ако редакторите споделят историята ми, защото се нуждая от съвет.

Коментари

1.   Най-добре се посъветвай със специалист. Тъп отговор от моя страна, но тук не мисля, че някой ще отдаде от вниманието си, за да ти помогне. Като съвет ти давам да носиш удобни обувки. Най-добре си купи маратонки, може би NIKE.

2.   Не се сещам какво да те посъветвам за ноктите, но обувките ги изхвърляй.

3.   Ходи ли на лекар?
Спри да носиш тези обувки де!!! Причиняват ти проблем, ти продължаваш.
Ако ти падне нокътя, добре, ще порасне нов. На мене ми е падал нокът от удряне и съм го преживявал, гадно е знам.
Има си доктори за тези неща. Отиди при джипито си, вземи направление за кожен ако трябва. При всеки е различен случая, всеки организъм е различен. На един даденият медикамент действа добре, но на другият, същият медикамент не действа добре.

4.   И аз имах същия проблем - пожълтяване и повдигане на нокътя. Според мен имаш гъбички, защото при мен се оказа това. Отиди на лекар, за да ти предпише ефикасно лекарство и да даде мнение. За съжаление, моите нокти ще паднат, тъй като инфекцията ги е унищожила. Ако и при теб се окаже така, наистина е неприятно, но пък ще пораснат нови. Въпросът е да предпазиш новите нокти от инфекцията.