Споделена история от Здраве

Гадене - случва ми се по 5-6 пъти на ден
Здравейте! От около две години имам един и същ проблем, който се проявява периодично и за това и до сега не съм търсила помощ от лекар.

Животът ми последните 3 години се обърна наопаки заради проблеми вкъщи. Първоначално получавах силни пристъпи на световъртеж, придружени с шум в едното ухо и повръщане. Лекуваха ме в медицинска академия но безуспешно, после потърсих помощ при частни лекари и за известно време ме стабилизираха. Всички твърдяха, че нямам здравословни проблеми, всичко било на нервна почва. За да ми изпишат лекарства ме питаха как се чувствам - подтисната или превъзбудена. Хиляди пъти отговарях, че състоянието ми е променливо, веднъж съм затворена и подтисната, с никого не ми се разговаря, избухвам в безпричинен плач и от една дума, друг път без да искам се нахвърлям на най-близките си хора и съм прекалено агресивна, а понякога, но доста рядко дори се смея истерично.

Така и не можаха да ми нагодят лекарства. Веднъж розови, веднъж сини... нищо! Повече от година не пия никакви лекарства, но след онзи проблем със световъртежите се появи друг. Много често ми се гади и повръща. Стомаха ми се обръща наопаки и напоследък доста трудно успявам да се въздържа да не повърна. Случва се по 5-6 пъти на ден, преди по-често сутрин, а сега вече по всяко време. Имали ли сте подобен проблем и ако знаете нещо по въпроса, ще съм ви благодарна да споделите.

Коментари

1.   Интересно... . първо пишеш, че не си търсила лекарска помощ, после че са те лекували... ПОСЛЕДНО? !

2.   На мен ми се е случвало в резултат на нерви и стрес и сега често, когато много се притесня ми се обръща стомаха и ми се гади, вие ми се свят, много е гадно, но гледам да се успокоявам, да се разсейвам и да не мисля за това. Винаги си имам шишенце с водичка в мен. На нервна почва е, спокойно, затова се казва нервен стомах, стреса е причина за всичко. Единственото нещо, което си позволявам рядко да пия за да се испокоя при стрес са розовите хапченца деанксид, разхождай се повече и по-малко нерви, не обръщай внимание на лошите неща и ще се оправиш. Аз лично се успокоявам с разходка и музика, релакс:)Успех миличка:)

3.   Да, наистина е на нервна почва всичко, но тези нерви удрят по някой орган в тялото и за това трябва да си направиш пълни изследвания. Според мен си направила някоя язва, всъщност съм убедена... причини много за да го казвам. Без притеснения бих ти препоръчала да си купиш Биопразол или Омепразол за повръщането и Симпатил за успокоение. Съветвам те да отидеш на невролог за да ти види вестибуларния апарат. При тревожност, напрежение и стрес, той прави световъртежа и гаденето също. И най-вече, опитай се въпреки проблемите да намираш време за себе си. Било то 30 мин, на пейката пред блока.
Вари.

4.   авторката: Значи търсила съм лекарска помощ при силните световъртежи, то тогава беше неизбежно, на никого не го пожелавам. Лежала съм часове със забит поглед в една точка, защото ако затворя, мръдна очи или глава и тавана пада върху мен. Световъртежите изчезнаха, да чукна на дърво, за сега. Прояват се само понякога и то в много лека форма за около 10тина минути или пък много силни за секунди, но това го преживявам. Имах предвид, че за гаденето не съм търсила лекарска помощ впоследствие. Точно с вестибуларният апарат имах проблем, но всички изследвания които направиха не показаха някакви отклонения по други органи. За язва.. не знам, може и да има нещо, преди доста години имах колит и пиех лекарства, ще го проверя. Деанксита не ми повлия въобще, но ще проверя листовката на този Симпатил. Благодаря ви за съветите и на двете.

5.   Здравей Авторке,
Имам много подобен проблем на твоя, но без световъртежа. От няколко месеца ми се гади постоянно, особено след като хапна нещо. Напоследък дори няма значение дали съм яла. Рязко ми пада настроението и изпадам в депресия. Лежах в болница, правиха ми изследвания, биопсия и какво ли не. Имам гастрит и дуоденит (възпаление на дванадесетопръстника) и жлъчка в стомаха (от което предполагат, че е гаденето). Но лекарката каза, че не вижда причина да ми се гади толкова много. Пих няколко вида лекарства - Прибитор, Нексиум, Де-нол, Зирид и др. Нищо не помогна. Пих настойка от коренища на блатен аир, чай от мента, маточина и лайка, клеева тинктура, която аз си направих.... и нищо. Всички твърдят, че ми е на нервна почва, тъй като преживях преди време нервен срив. Сега започнах да ходя на психотерапия, надявам се да ми помогне... иначе съм отчаяна, отстрани изглежда много несериозно, но всъщност този проблем е способен да те докара до голяма депресия. Казват ми: опитай се да не мислиш за това, че го предизвикваш сама, аз опитвам, ноо като започне да ми се гади и се чувсвам като парцал, няма как да не му обръщам внимание. И така се получава един затворен кръг.
Зимата пък в продължение на два три месеца постоянно вдигах температура (явно пак от стрес). Антибиотици, инжекции и... пак темепература. Сама ми мина така да се каже. Но проблемът с гаденето ми продължава и се задълбочава...
Чудя се дали да не ида на невролог, но вече ми писна да се мъкна по доктори и да съм си все в същото положение...
А при теб как са нещата оправи ли се?

6.   здравеи ти имаш миниеров синдром придружен с гадене и повращане аз го имах и 2 месеца се лекувах мини и на билки вари и пии...

7.   здр, в момента съм в такова положение, днес взе да ми се гади-в момента също, чувствам стомаха си празен, не ми се яде, нито повръща, четейки започва да ми се вие свят, аз съм малка на 13- моля кажете ми какво да правя, направо имам чувството че утре няма да се събудя...

9.   здравейте преди да ме беше ударило паническото разстройство или паническата атака ПА, постоянно имах такъв проблем напрежение, чувство за гадене, замайване и тнк., докато не се стигна до хапчета и психотерапефт. Вече няколко години съм на хапчета за повдигане на серотонина и пак имам симптоми подобни като на авторката всичко е на нервна почва макар че много от нашите родители не го разбират и си мислят че е нещо друго а всичко е до психиката. Обикаляш всички доктори и никой нищо не открива а ти си постоянно в депресия и страх, чувство за замайване и гадене. Не е срамно да се потърси помощ на психиатър много млади хора в нашата държава са на това положение, лично съм го виждал, юноши на не повече от 16-17 г. са с такива симптоми и се лекуват до тука ни доведе живота с това напрежение и така от интернет няма да получите помощ освен съвети и предприемайте нещо защото с всеки изминал ден става все по-трудно да се лекува после.

11.   И аз имам подобен проблем това идва от нерви и аз като хапна ми се повръща или като се ядосам от нерви и проблеми получих и ускоряване на пулса и от него се гади

12.   Офффф вие сте го писали това преди три години. На мен сега ми е така. Дори съм пред лекарски кабинет. Вече две три седмици съм така, но през последните два/три дни се зачестиха повръщанията и ми е много тежко. Жив труп. Но от всичко, което сте казали, стигнах до извода, че и моето страдание се дължи на нервен стомах.

13.   Здравейте и от мен на 23 г. съм и аз от 2, 3. месеца имам проблеми с гаденето ако един ден е добре на другия е зле. това се получи след като преди месец имах настинка, след това имах главоболие от едната страна на челото казаха ми че е синузит правех промивки пиех антибиитици добре мина след няколко дни сутрин дойде и една болка в корема казаха ми че може би е от антибиотиците започнах диета минах на сухи храни оправи се но от скоро пак се появи това нещо започнах да си мисля какви ли не работи че страдам от нещо за най-различни болести ми идват на ум. сега сутин като стана имам и секреот носа и всякаш този секрет ми ходи в гърлото и не мога да го махна и от там започва гаденето само гадене без повръщане. Ако някой има обяснение затова нека пише моля Ви.

14.   Здравей. Аз имам същия проблем. След раздяла с любим човек започнах да повръщам почти след всяко ядене. Отслабнах с 13кг. за една година. Сега повръщам по-рядко. Има дни когато не го правя. Когато имам проблем и съм разтревожена се случва. Аз мисля да посетя психолог.

15.   Всичко е на нервна почва!