Споделена история от Здраве

Не мога да си изпъна крака
Здравейте
Преди 20 дена паднах в банята и крака ми беше отекал, много ме болеше и едвам го мърдай, ходих на лекар той ми каза, че всичко е от отока и ще мине, но мина време и вече не мога да си изпъна крака, не ме боли много, но не мога да го изпъна, моля ако някой може да ме посъветва нещо?

Коментари

1.   Пак отиди на лекар.Нали не очакваш някой да те излекува по интернет.Това ,какво се е случило на някой,не значи че ще ти върши работа на теб.

2.   не пишеш на колко си години. това е сериозен проблем, не е безобидно. аз получих същото след падане на ски, в крайна сметка се оказа, че е скъсана преграда в коляното и се наложи операция.
действаш по следния начин: искай да ти назначат физиотерапия, да спадне отокът, който най-вероятно е от течност в коляното. може да е някое гадно усукване, дето да мине с консервативни методи. ако не мине, трябва ти ЯМР, на който се вижда всичко, ако има скъсан менискус или връзки, там ще се разбере. ако е така - операция и не я отлагай, само няма да мине.
пожелавам ти да минеш без операция, но във всеки случай действай. успех!

3.   Ядрено-магнитен резонанс.

4.   Иди при друг лекар! Личната лекарка на моя приятел му беше казала, че си е изкълчил ръката, а когато настоях да отидем на ортопед за второ мнение се оказа счупване на китката, което не се виждаше на снимката.
Личните лекари не оказват голямо внимание или не винаги имат нужните опит и знания. Иди при друг лекар, ако трябва дори си плати, защото може да е нищо, но може и да е голям проблем.

5.   Отиди на ортопед.

6.   Авторката
Здравейте, ходих на ортопед, преди това ми направиха снимка на коляното, нищо няма счупено,а ортопеда ми каза да го мажа с Biifreeze и ми преписа също хапчета (афламил).
Каза ми , че съм го разместила и да пия хапчета и да се мажа с гела.
А относно годините ми, на 17 години съм