Споделена история от Здраве

Пълнее ли се от хормонално лечение
Здравейте. Имам проблем с яйчниците и най- вероятно ще съм на хормонашно лечение за 2 години. Въпроса ми е пълнее ли се или всичко си е до начин на живот?

Коментари

1.   Питай човека, който ти е назначил това лечение.

2.   По-скоро, хормонални проблеми водят до пълнеене, а не обратното. Освен това, хормоналните проблеми водят до безплодие, така че каквато и да е цената, ако искаш деца, трябва минеш през това лечение.

3.   При използването на хормонални таблетки (най-вероятно противозачатъчни), най-малкият ти проблем ще бъде напълняването. В дългосрочен план водят до трайни и много сериозни последствия за здравето. Ако имаш поликистозни яйчници, най-вероятно ще ти предпишат някаква форма на метмотфин (като Сиофор например), и така твоето дългогодишно ходене по мъките ще започне: проблеми със здравето и забременяването, нищо че повечето лекари ще ти кажат точно обратното. Хормоналните нарушения са свързани с метаболитния синдром: с други думи, ако имаш кисти на яйчниците е много вероятно да имаш и инсулинова резистентност. Инсулиновата резистентност без да се лекува води до диабет. А за да не се случи това естествените и смея да твърдя, единствени начини за трайно решаване на проблема са следните: (1) правилен режим на хранене изключващ всякакви животински продукти (месо и млечни най-вече), изключване на глутен и всякакъв вид сладко, освен фруктозата на плодовете, (2) периодично гладуване с правилно захранване (много важно! ) за изчистване на токсини и патогени по системите на Лидия Ковачева, Пол Брег, Малахов или Филонов, (3) спорт и (4) намаляване до минимум на стреса и хигиена на мисленето (тоест да не допускаш в главата си негативна мисъл за повече от 10 секунди). Пожелавам ти успех и дано направиш правилния избор.

5.   Аз съм оперирана от рак на гърдата и вече шеста година съм на хормонална терапия. Правилото е тая терапия да трае 5 години, но професора, който ме контролира прецени, че ще трябва да ги пия още 2. Аз не напълнях-а по принцип лесно пълнея-но се подложих на жесток хранителен режим. Абсолютно никакво сладко, никакъв хляб-само когато правя дърпана баница си позволявам да хапна, защото я обожавам. Нищо газирано, а месо-малко и изключително рядко. Желая ви преди всичко здраве...

6.   Номер 3, добре си й познала хормоналните проблеми, но каква е тая диета-без месо, млечни, въглехидрати, с плодове? И какво ще яде? Марули? Достатъчно е да се намалят силно въглехидратите, включително плодове. Те съдържат захар