Споделена история от Здраве

Чувствам се много зле напоследък..
Здравейте! Ще помоля админите да публикуват темата ми, защото е спешно. Момиче на 17 съм и в последно време не се чувствам добре. Не знам дали е от жегите, или депресията. Чувствам се отпаднала, замаяна и понякога неадекватна. Нямам сили за нищо. Имам учестен пулс и тежест в гърдите на моменти. Понякога имам чувството, че не мога да си поема въздух.Всички неща, които описах водят до значително безпокойство от моя страна. Като цяло изпадам в доста странни състояния и се чувствам много особено. Моля Ви за съвети. Благодаря предватително.

Коментари

1.   Отиди на лекар или психолог. Или поне разкажи тук случило ли ти се е нещо.

2.   Спокойно, не се притеснявай от топлото е. Аз съм на 15 и се чувствам по същия начин, а тази тежест на гърдите се дължи на нервна почва и се нарича невралгия. Купи си капки от глог и мента и слагай по 10-15 капки от двете върху лъжичка захар един път на ден. На мен ми помага. :)

3.   Имаш ли панически атаки, депресия? Друго за, което се сещам е щитовидна жлеза?

4.   Правиш ли секс прекалено често? Може би това те изтощава. Намали честотата на актовете, а ако може и спри за известно време.

5.   Иди на лекар. Добре е да те прегледа лекар.

6.   Пий много вода, и стой на хладно. Вън е 40 градуса. На такива темепратури, оцеляват само гущери и бедуини.

7.   Можеш да си провериш хормоните на щитовидната жлеза, както е писал някой по-горе. Най-добре първо при личния лекар, който да прецени има ли нужда.

8.   Аз се чувствам по същия начин. На 18г. съм Тези неща са нормални. Първо си в такава възраст че е нормално да се проявят тези неща, второ лято е и е нормално да си отпусната защото самият ти ум е настроен за почивка. Трето топло е и това вреди, нормално. Тези симптоми може да се тълкуватт като паник атаки, прочети какво са и как да се справиш. Аз съм имала, дори и тази нощ-странно усещане на тялото, чувство за безпокойство, мисли за смърт ако щеш. Ти си най-добрия лекар за себе си. Ако това продължи прекалено дълго иди на психолог-не е срамно.

9.   Симптомите малко приличат на паник атака, но може и просто от жегите и топлото време да се чувстваш зле и отпаднал. Най-добре е да отидеш на лекар или психолог

10.   От авторката:
Ходих на лекар, по-точна дума за състоянието ми е дереализация. Каза ми, че тези симптоми били следствие на употреба на наркотични вещества в миналото (пробвала съм последно преди повече от година и половина). Съветвам ви никога да не пробвате. Иначе съм физически здрава. На някой казвали ли са му подобно нещо?

11.   Не се чака прекалено дълго и не се прави на лекар. Ходи се на лекар и се беседва с него-симптоми, притеснения, предположения. И така се тръгва от някъде.

12.   Аз се чувствам по подобен начин. Одеве ми причерня пред очите. На 16 съм. Имам ниско кръвно и напоследък много ми се гади и ме боли корема. Понякога не знам какво става дори. Водя полов живот и не ме е срам да си го призная.