Споделена история от Здраве

Генитален цистит
Здравейте! Преди пет дни ми се появиха мехури и ранички върху вагината, които в последствие почнаха да ме болят, сърбят и парят. Оказа се, че е генитален херпес. Имам си приятел с когото водим полов живот от година насам през три месеца защото само тогава имаме възможност да се видим. Няколко дни преди да усетя нещо той се оплакваше от болка и сърбене на пениса. И преди се е оплаквал, но никога не ми се беше образувала подобна инфекция, нито на него. В момента и него го боли. Казаха ми, че той ме е заразил заради слабата му имунна система. До сега никога не е имал контакт с други жени. Аз имах с мъж преди две години за дълъг период от време, но никога не ми се беше случвало това( правехме го без и с презерватив, но той се проверяваше и му нямаше нищо) Преди да се видя със сегашния ми приятел, водех един месец полов живот с друго момче, но винаги беше с презерватив, а и ако беше от него е щяло да се инфектира още тогава, нали? Защото периода в който можеш да хванеш инфекция е от два до четири дни, понякога две седмици.... а аз бях с приятеля ми точно толкова и на 12тия ден започнаха да ми излизат мехури.... Можете ли да ми кажете как съм получила херпеса и за колко време излизат симпотомите след като вече си заразен, защото не знам какво да правя вече.. С въпросното момче не използваме презервативи.
Моля историята ми да бъде публикувана, спешно е!

Коментари

1.   Някои неща се развиват за по-дълго , зависи.Никой не може да ти каже.Трябват изследвания - вероятно цитонамаска и веднага лечение.И , да , може да си го лепнала и от единия , и от другия.Представи си , че и той спи с още 2-3 , а и другият?Пууу, да ви имам връзките модерни!

Медик

2.   Аз съм авторката.
Много грубо от страна на модераторите, че ми смениха заглавието. Херпес и цистит нямат нищо общо :)

3.   Заразил те е мъж, с когото сте го правили без презерватив. Или първият , или сегашният. Най-вероятно е първият. Херпесът си остава за цял живот. Не се лекува. Но е добре да отидеш на лекар и да ти предпише лекарства и кремове, с които да го мажеш като се появи следващия път. И ти няма да можеш да родиш по нормален начин. Може да родиш само със секцио. Защото бебето ще се зарази ако раждаш по нормален начин. Така че имай го предвид.

4.   Много хора носят вируса на херпес симплекс/генитален/, но не се разболяват -с въпросните симптоми. Дори и не знаят, че са ностители, докато един ден не им излезнат въпросните болезнени мехурчета. Разболяването става при спад на имунната система, грип, претопляне, менструация. Не може точно да се каже кога сте се заразили и няма смисъл да си тровите живота. Ако искате мнение от специалист, посетете кожен лекар и си задайте въпросите. Дори задължително посетете лекар, за да ви каже как да се лекувате. става въпрос за пристъпите, защото иначе сте си вечен носител. Симптомите може и веднага да излезнат, според инкубационния период, но както казах разболяване може да стане в някакъв по-късен етап. Това мога да со сравня със СПИН -имаш вируса, носител си, но може да живееш дълго след заразяванетоА не умираш след 2 месеца.

5.   За първи път чувам такава диагноза :D Ти знаеш ли какво е цистит?

6.   Авторката:
Сегашният ми приятел не е имал интимен контакт с никоя, а на другото момче съм му първата. Бившия ми е имал едно момиче преди мен. За първи път ми се случва такава инфекция, отидох на лекар и сега се лекувам, след няколко дни ще ми правят изследвания..

7.   И аз си лепнах херпес от един девствен уж... Преди него бях имала още един партньор, но не бях спала с него повече от пет години. Не знам, странно ми беше, вдигах скандали, но втория продължава да отрича. До ден днешен не знам дали е възможно да се заразиш с генитален херпес без секс.
Болките и раните са първия път, после вече сравнително леко протича.

9.   Поднасям извиненията си на авторката за отклонението от конкретния проблем, което ще си позволя, хората са дали добри съвети, няма да ги повтарям. Също така съм солидарна и с огорчението ѝ.
Не беше изненада за мен, отново по здравен проблем, най-некомпетентното мнение да е дадено, от така нареклия се "медик". За пореден път го съветвам, ако действително смята да се занимава с медицина, било то като лекар, фелдшер, медицинска сестра, лаборант, рехабилитатор, стоматолог и прочие медицински професии, да престане с неадекватните си препоръки, цитирам: "Трябват изследвания- вероятно цитонамаСка и веднага лечение. "??? "Вероятно", а не е ли цитонамазката, първото и задължително изследване, което се прави? И как пък, един медицински термин не видях правилно написан от вас досега, което затвърждава убеждението ми, че сте "медик" само в мечтите си, а най-голямото доказателство в подкрепа на думите ми е фактът, че изобщо не ви направи впечатление несъществуващата диагноза "генитален цистит". Силно се надявам, че няма да успеете да подведете някого, потърсил съвет в раздел "Здраве", ще следя за подобна опасност.
Благодаря за вниманието.

10.   Мило момиче, и двамата ти казват, че си им или първата, или втората. Това може да е така, но може и да не е. Както и да е. Най добре е за теб да правиш секс с презерватив. Защото иначе ще заразяваш партньорите си с херпеса. А и това ще те предпази самата теб от други болести.

11.   Сегашният ти приятел е правил секс с друга, заразил се е от нея и ти е предал инфекцията. Това е доживотна зараза, а презервативът не е гаранция за предпазване. Не винаги ще имаш мехури, но винаги ще носиш вируса.
Цистит е възпаление на пикочния мехур, не на гениталиите.