Споделена история от Здраве

Как да се отървем от въшките?
Здравейте, наскоро започна да ме сърби главата и озъзнах, че имам въшки. За пръв път ми се случва и незнам какво да правя. Майка ми много пъти ми е казвала, че ако някога имам въшки ще ме обръсне 0 номер. Аз не искам, затова трябва да се оправя сама без мама да разбере.
Моля ви, дайте ми съвет! Каквото и да е.. Домашни рецепти, лосиони, шампоани.... просто ми е важно да е ефективно!

Коментари

1.   За начало мисля, че майка ти или се е шегувала, или е глупачка. Ще се отървеш от въшките с помощ на специални шампоани от аптеката - отиди и кажи какъв ти е проблема и аптекарката ще ти препоръча продукти, но тези продукти струват пари, които би следвало родителите ти да покрият.
В Аптеката питай, защото винаги има в момента ефикасни продукти, които после губят ефикастност и се правят нови, така че най-добре да си вземеш актуален за момента продукт.

2.   Боядисай си косата с амонячна боя за коса. А след това накарай някой да те пощи ( да ти махне една по една умрелите въшки и гнидите им). Те са като слепени по косъма и май няма друг начин.
Може и със специално гребенче - продава се с Виприн шампоан или лосион. У дома цялото семейство се боядисахме, но децата ги чистих и ръчно, след като им намалих косите. И периодично следи за сърбеж

3.   Газ, мас и оцет помага. Смесвате съставките и с памучен тампон се намазвате по цялата окосмена част на глава. Завивате окосмената част на главата си плътно с найлон, а отгоре върху найлона слагате памучна кърпа и с нея плътно я завивате отново така стоите 20 минути, а след това се изплакнете обилно с топла вода и шампоан по ваш избор.

4.   сок от лук ги трепе като...

5.   Хедрин или Виприн от аптеката, през 7дни се нанася.
За превенция може спрей с масло от лавандула и/или розмарин.
Хубаво е и някой да търси останалите живи гниди в косата и да ги отстрани ръчно. Само на препаратите не може да се разчита, след като приложих лосион хедрин на моята дъщеричка бяха останали 2 живи въшки и около 150 живи гниди.
А това с О номер е абсурдно, никоя нормална майка не би го причинила на детето си.
Успех в борбата с гадинките! Напоследък станаха много разпространени, но с малко упорство се побеждават. Краен случай е боядисване с амонячна боя.

6.   Преди години хванах въжки от баба ми, която пък от автобуса.
Та разбрах че имам въжки когато бяхме далеч от дома-на другия край на България. Нашите ги нямаше, за да ми дадат пари за шампоан или лосион, до газ нямаше как да се добера, пък брат ми да разбере че имам въжки, за нищо на света защото и до днес щеше да има подигравки. Та стоях си аз с въжките около месец, вече си ми бяха станали съсобственици. Училището наближаваше, а винаги в началото проверяват за въжки-нямаше как да си позволя да ми лепнат някой прякор като Въшлясалата или нещо такова. Прочетох в нета че мога и със сешоара да ги махна. Сешоара на макс в корените докато издържа, после и дължините на косата, за да се разлепи лепилото на гнидите и забравих за въжките. Но лошия навик да прокарвам пръсти през косата ми беше трудно да го пречупя. Чак следващото лято се махна, като започнах да си връзвам косата. А от онова въшлясало лято ми е останал страх че когато проверяват за въжки ще ми намерят нещо и ще тъна в земята от срам. Това за щастие не се е случило още.

7.   оле аз от цяла година се мъча с тия гадини и не знам вече какво да правя най-големият ми страх е че когато ни проверяват в училище за въшки може да ми намерят някоя ама добре че успявам да се изчистя преди да ме проверят. пробвала съм с какви ли не боклуци нищо не става, виприн имаше временно ефект ама после пак. изчистя се за 2-3 седмици и после едно момиче от нашия клас пак ме напълва. няма как да и кажа да не се навира в мене защото има въшки ама накрая вече ще и го кажа защото не мога да продължавам да се мъча .... с майка ми имаме един метод навеждам си косата над бял чаршаф и със ситните гребенчета дето са в комплект с шампоан виприн почваме и двете да решим косата ми от корените и така гадините изпадат. ама после пак се напълвам. преди време се бях изчистала за 1-2 месеца тъкмо като си казах че се отървах от тая напаст пак се почна. ся беше просто ужасно имах близо към 20 въшки (!!!!!!) оня ден имах 2 а утре не ми се мисли колко....надявам се на чудо вече! добре че е вече лято и няма училище и знам че сега ще ми кажете да се пострижа 0 номер ама като се замисля по-добре да си ходя с въшките отколкото 0 номер...ама въпреки тва адски много искам да се изчистя веднъж завинаги... :(

8.   Миличка, аз в първа клас ги прихванах от мой приятел и беше голяма мъка. На нашите им отне 2-3 месеца някъде, за да ме отърват от тази напаст като редуваха газ оцет и маз с противовъшков шампоан. Американците пък вместо мас оцет и газ използват майонеза тя също като си намажеш главата и увиеш с найлон задушава гадините. Колкото до голата глава заплашваха с нея глава когато ми омръзваше но така и е не пристъпиха към действие, защото за едно 7-8 г. дете не е никак приятно да го държиш насила и да го пощиш. Но иначе голата глава е най - радикалното и бързо решение пък и косата пак ще ти порасне. След много мъки и пощене майката на моя приятел му разрешила въшливия проблем от раз по този начин.

9.   Минаваш си косата с маркуча на прахосмукачката няколко пъти и проблема се решава. Случайно го открих като малък.